e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

HUKD – DUYURU 31 Temmuz 2019

Ağustos 1, 2019
Gorsel-Template-1-1200x675.jpg

1.Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği Yönetim Kurulu Toplantısı

HUKD Yönetim Kurulu Toplantısı 29 Temmuz 2019 Pazartesi günü ESBAŞ Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir. Güncel konuların tartışılması ile açılan toplantı kapsamında geçmiş ve yaklaşan etkinlikler, proje çalışmaları, idari ve finansal konular görüşülmüştür. Toplantı sonrası, toplantıya katılan firmalarımızın ağ görüşmeleri yapması ile sona ermiştir. Bir sonraki toplantımız Eylül ayında gerçekleştirilecektir.

2.International Aviation Supply Chain Leadership Summit Daveti

6-8 Kasım 2019 tarihlerinde Şangay/ Çin’de gerçekleştirilecek olan IASC etkinliği ve davet ile ilgili olarak organizasyondan iletilen mail bilgilerinize sunulmuştur.

——————-

Dear Mr. Yilmazkaya,

I hope you enjoy the vacation after the Paris Air Show.

Thank you for meeting our CEO Andy Cheung at the EACP 10th Anniversary and the Global Aerospace Cluster Summits. I heard many great comments about the events. Big Congrats to the EACP! What you have accomplished is truly meaningful.

As you may already know, Dr. Thilo Schönfeld from the Aerospace Valley will speak at the International Aviation Supply Chain (IASC) Leadership Summit held in Shanghai, China. We’d love to extend our warmest invitation to you and Aerospace Cluster Association to join this event as well as the supporting B2B international cooperation meetings. Please kindly see attached for more details.

To quickly summarize some of the key points: 1) France is the “Country of Honor” this year with three major aerospace clusters (Paris, Toulouse, and Bordeaux) all participating. The Minister of Transportation will be very likely to give a speech. 2) There are more than 20 countries joining the IASC this year. 3) China’s aviation leaders signed up for the B2B meetings include major publicly traded companies, COMAC, AECC Commercial Aircraft Engine, major clusters and the Aircraft Airworthiness Certification Center of CAAC.

We really appreciate your thoughts on the following question:

Within the different groups of China’s aviation leaders, which group(s) do you want to meet the most? Are there any other companies/institutions you are interested to meet?

We look forward to hearing from you and meeting you in Shanghai soon!

Best,

——————

陈彦儒 |Robin Chen

IASC Team

Tel: +86 13916874901

Address: 5F, The Connect, No. 118 South Yunnan Rd, Huangpu District, Shanghai 200010, P.R. China

IASC|Linkedin|Facebook

3.Jandarma Havacılık Depo Komutanlığı – AB-205 HELİKOPTERİ MOTOR (T53-L13) PARÇASI TEDARİKİ

Jandarma Havacılık Depo Komutanlığı tarafından tedariki planlanan AB-205 Helikopteri Motor (T53-L13) parçaları EK’te (AB-205) bilgilerinize arz edilmiştir.

Tedarik süresi ve fiyat tekliflerinin 05 Ağustos 2019 tarihine kadar verilmesi gerektiği bildirilmekte olup irtibat noktaları EK dosyada belirtilmiştir.

4.SASAD – DSEI 2019 (Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı)

10-13 Eylül 2019 tarihleri arasında Londra  İngiltere’de DSEI 2019 (Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı) etkinliğinin yapılacağı bilgilerinizdedir. Bu fuara 1600 civarında firmanın, 35.000’den fazla ziyaretçinin katılımı beklenmektedir.

Fuar sırasında firmalarımız ile İngiliz Firmaları arasında işbirliği potansiyelini oluşturacak bir etkinlik düzenlenmesi konusunda, İngiltere’deki partnerimiz ASD (Havacılık ,Savunma ve Güvenlik Sanayicileri Derneği ) ile SASAD görüşmeleri  bir süredir devam etmektedir.

Yapılan görüşmelerde;

1-         Fuarın ziyaretçi trafiğinin rahatlayacağı 12 Eylül 2019 tarihinde öğleden sonra ve 13 Eylül 2019 tarihinde tam gün gayri resmi ikili görüşme (informal network) çalışması yapılması yönünde ortak bir görüş oluşmuştur. (ASD bu uygulamayı, IDEX 2019’da Güney Afrika  ile denediklerini  ve sonuçlarından her iki tarafın mutlu olduğunu ifade etmiştir.)

2-         Bu etkinlikte firmalarımızın görüşmek istedikleri karşı muhatapları ile (Counterparts) kendi standlarında / veya karşı tarafın standında görüşmelerinin koordine edilmesi ve her iki taraf için faydalı olabilecek işbirliği olasılıklarının tartışılması hedeflenmektedir.

Etkinliğin koordinesi için Üyelerimizin,

  • DSEI 2019’a katılıp – katılmayacaklarını (Exhibitor veya visitor tanımı ile),
  • Yukarıda tanımlanan etkinlikte aktif olarak yer almak isteyip istemediklerini,
  • Fuara katılacak ve etkinlikte  aktif olarak  yer alacak üyelerimizin;

o         Görüşmek istedikleri firma isimlerini,

o         Görüşme yeri (kendi standları veya diğer tarafın standı) ve takvimini,

o         Firmalarının kısa profilini 19 Ağustos 2019 tarihine ( mesai saatleri içerisinde ) kadar Genel Sekreterliğimize (sasad@sasad.org.tr) iletmeleri beklenmektedir.

Etkinlik koordinasyonundan SaSaD Genel Sekreter Yrd. Sayın Yılmaz KÜÇÜKSEYHAN  görevli olup, soru ve açıklama ihtiyaçlarınız  için Ağustos 2019 boyunca kendisi ile irtibata geçebilirsiniz. (Temmuz 2019 sonuna kadar konu ile SaSaD Genel Sekreteri Sayın Hüseyin BAYSAK ilgilenecektir.)

5.SASAD – Uluslararası Güvenlik Kongresi

İçişleri Bakanlığı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Birimleri Enstitüsü tarafından 26-27 Eylül 2019 tarihlerinde Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nde (İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı 06805 Beytepe, Çankaya/ANKARA)  icra edilecek olan “Uluslararası Güvenlik Kongresi “duyurusu ve programı Ek’te (Kongre Metni) yer almaktadır.

6.SASAD –   Türkiye-Tanzanya 1. SSİ Toplantısı Duyurusu Hk.

SSB tarafından SASAD’a iletilen bilgiye göre;

Türkiye-Tanzanya Birinci Savunma Sanayi İşbirliği Toplantısı (SSİ) 1-4 Eylül 2019 tarihleri arasında Tanzanya’nın ev sahipliğinde Darüsselam kentinde icra edilecektir.

İlgilenen firmaların Başkanlığımız personeli Halime ÖNCÜ’ye ( htasan@ssb.gov.tr) 7 Ağustos 2019 Çarşamba günü saat 17.00’a kadar dönüş yapmaları istenmektedir.

7.SASAD – TÜBİTAK 1007 Kapsamında Açılan Çağrılar

TÜBİTAK 1007-Kamu Kurumları Araştırma ve Geliştirme Projelerini Destekleme Programı kapsamında açılan iki çağrı EK’te sunulmuştur (batarya ve helosan). İlgi duyan Üyelerimizin bilgilerine arz ederiz.

8.TOBB – D-8 Proje Destek Fonu

Ülkemiz ile Bangladeş, Endonezya, İran, Malezya, Mısır, Nijerya ve Pakistan’dan oluşan Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Ekonomik İşbirliği Teşkilatı, üye ülkeler arasında kalkınmaya yönelik işbirliğini geliştirmek, ekonomik ve sosyal ilişkileri zenginleştirmek amacıyla 1997 yılında kurulmuş olan bir örgüttür.

TOBB, D-8 marjında kurulmuş olan D-8 Ticaret ve Sanayi Odaları’nın (D-8 TSO) kurucu üyesidir. Ülkemizin D-8 dönem başkanlığı çerçevesinde, D-8 TSO Dönem başkanlığı da TOBB tarafından yürütülmektedir.

20 Ekim 2017 tarihinde düzenlenen 9. D-8 Zirvesi’nde D-8 proje faaliyetlerinde kullanılmak üzere Proje Destek Fonu oluşturma fikri ortaya çıkmıştır.

Bu çerçevede, D-8 Sekretaryası’ndan alınan Nota’ya atıfla, D-8 çerçevesindeki proje ve programların uygulanması için yapılacak ön fizibilite ve fizibilite çalışmalarının desteklenmesi amacıyla D-8 Proje Destek Fonu’nun kurulduğu ve bu Fondan istifade etmek isteyen D-8 Üyesi ülkelerin proje tekliflerini D-8 Sekretaryası’na iletmeleri gerektiği ifade edilmektedir.

D-8 Komisyonu tarafından seçilecek olan projede; en az 3 D-8 üyesi ülkenin yer alması gerekmektedir. Ön fizibilite ve fizibilite çalışmaları için D8 tarafından, proje başına en fazla 20.000 Avro kadar bir finansman sağlanması, uygulama süresinin ise en fazla 12 ay olması öngörülmektedir.

Seçilmiş olan projenin fizibilite çalışması ve raporlanması tamamlandıktan sonra, proje uygulama finansmanı D-8 tarafından temin edilecektir.

D-8 Proje Destek Fonu’nun Başvuru Şartnamesi ile Proje Teklif Formu ekte sunulmaktadır.

Anılan Fondan yararlanmak isteyen firmaların Proje Teklif Formu’nu doldurarak D-8 Sekretaryası’nın yetkilisine (Mr. Sheikh Mohammad Moinuddin, IT Expert, E-posta: admin@developing8.org; Cep: 0506 395 61 83) iletmesi gerekmektedir.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X