e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

4. EĞİTİM KONUMUZ: TEKNİK TEKSTİLLER

Şubat 1, 2021
Sunu1-1200x675.jpg

GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) ile imzalamış oluğumuz protokol sonrasında kurulan Kompozit Uygulama Atölyesi’nde kompozit uygulamalarına başlamadan önce bu çalışmalarda yer alacak öğretmenlerin kompozit malzeme konusunda eğitilmeleri ve bilgilendirilmeleri amacıyla başlatmış olduğumuz eğitim çalışmalarının dördüncüsünde, daha önceden planlanmış olduğu üzere üyemiz Telateks (METYX) Tekstil Ürünleri san. Tic. A.Ş. ziyaret edilmiştir.

GEBKİM MTAL Müdürü Sayın Hakan Çelik başkanlığında 28 Ocak 2021 tarihinde, 9 kimya öğretmeni ile kompozit sektörünün önemli takviye malzemelerinden olan teknik tekstiller üreticisi Telateks (METYX) Tekstil Ürünleri san. Tic. A.Ş.’nin Fabrikasına gerçekleştirilen ziyarette Telateks (METYX) Tekstil Ürünleri san. Tic. A.Ş.’nin Arge Müdürü Sayın Gülnur Başer’in ev sahipliğinde Telateks (METYX) Tekstil Ürünleri san. Tic. A.Ş. faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgi verilmiş, teknik tekstillerin üretimi, performansı ve kullanım yerleri ile ilgili teknik bilgiler paylaşılmıştır. Teknik Tekstillerin türleri ve uygulama alanları örnekleri ile tanıtılmıştır.

Ziyaret, daha sonra heyete Telateks (METYX) Tekstil Ürünleri san. Tic. A.Ş.’nin Üretim Süpervizörü Sayın Selin Çirkin tarafından fabrikadaki teknik tekstil makinalarının gezdirilmesi ve üretim faaliyetleri hakkında bilgilerin verilmesi ile sona ermiştir.

Planlamış olduğumuz kompozit hammaddeleri temel eğitiminin dördüncü aşaması olan teknik tekstiller eğitimi öğretmenlerle paylaşılan teknik bilgilendirme notları ile desteklenmiştir.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X