e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

6. EĞİTİM KONUMUZ ORGANİK PEROKSİTLER

Şubat 23, 2021
Sunu1-18-1200x675.jpg

GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) ile imzalamış oluğumuz protokol sonrasında kurulan Kompozit Uygulama Atölyesi’nde kompozit uygulamalarına başlamadan önce bu çalışmalarda yer alacak öğretmenlerin kompozit malzeme konusunda eğitilmeleri ve bilgilendirilmeleri amacıyla başlatmış olduğumuz eğitim çalışmalarının altıncısı, daha önceden planlanmış olduğu üzere üyemiz Akpa Kimya Amb. San. ve Tic. A.Ş. ile çevrimiçi olarak gerçekleşmiştir.

GEBKİM MTAL Müdürü Sayın Hakan Çelik başkanlığında 23 Şubat 2021 tarihinde, 8 kimya öğretmeni ile gerçekleştirilen eğitimde Kompozit Sanayicileri Derneği Genel Sekreteri Sayın İsmail Hakkı Hacıalioğlu’nun moderatörlüğünde, kompozit sektörünün çok önemli bir hammaddesi olan organik peroksit, başlatıcı ve hızlandırıcıların üreticisi, üyemiz  Akpa Kimya Amb. San. ve Tic. A.Ş.’nin Ar&Ge Müdürü Sayın Demet Darcan tarafından Akpa Kimya’nın faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgi verilmiş, organik peroksit, başlatıcı ve hızlandırıcıların üretimi, performansı ve kullanım yerleri ile ilgili teknik bilgiler paylaşılmıştır. Organik peroksit, başlatıcı ve hızlandırıcıların türleri ve uygulama alanları örnekleri ile tanıtılmıştır.

Planlamış olduğumuz kompozit hammaddeleri temel eğitiminin altıncı aşaması olan organik peroksit, başlatıcı ve hızlandırıcı eğitimi öğretmenlerle paylaşılan teknik bilgilendirme notları ile desteklenmiştir.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X