“Agile (Atik)” Yönetim Yaklaşımı

Temmuz 9, 2020
Görsel-Template-11-1200x675.jpg

Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş. (KOÜ Teknopark) ve SOLERK Danışmanlık firması işbirliğiyle 10 Temmuz 2020, Cuma günü (Yarın!) “Agile Scrum Master Bilgilendirme” konulu bir online seminer (webinar) düzenlenecektir. Seminere katılım ücretsiz olup katılmak isteyenlerin aşağıdaki online formu kullanarak katılım bildirimi yapmaları gerekmektedir.

Agile Proje Yönetim yaklaşımı hakkında: Agile Proje Yönetim yaklaşımı, kendi başına organize olabilen ve çarpraz fonksiyonel takımlar ile son kullanıcı/müşterilerin ortak çabalarıyla ihtiyaç ve çözümlerin üretilmesi yaklaşımıdır. Uyarlanabilir planlama, evrimsel geliştirme, erken teslim ve sürekli iyileştirme gibi kavramlara odaklanır; değişime esnek yanıtlar geliştirebilmeyi teşvik eder.

Scrum framework hakkında: Scrum, başta Yazılım projeleri olmak üzere araştırma, satış, pazarlama ve ileri teknoloji dahil diğer alanlarında da kullanılmakta olan bir framework olup 10 veya daha az sayıda kişiden oluşan takımların bölümlendirilebilen hedefler içeren proje yönetimi için tasarlanmıştır.

Scrum master hakkında: Scrum master, Scrum proje yönetiminde kolaylaştırıcı bir rol oynar ve takımın hedefleri gerçekleştirmesinin önündeki engelleri kaldırır ve projenin ilerlemesini güvence altına alır.

Duyuru: https://www.instagram.com/p/CCYoScTj2iH/

Online katılım bildirim formu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdIaqPDATCdLlWD2xcJOnCT3SKByGCDnL167BuUZ7N6QphI8g/viewform

Seminerin tarihi 10 Temmuz 2020, Cuma (Yarın!)
Seminerin saati 14.00 – 15.00
Seminerin düzenleneceği ortam Zoom (Seminer linki kayıt formu doldurulduğunda oluşmaktadır.)
Konuşmacı Hakan Yoğurtçular, SOLERK Danışmanlık Kurucusu
Seminerde ele alınacak konular
  • Agile proje yönetim yaklaşımı nedir, nasıl ortaya çıkmıştır?
  • Agile yaklaşımının gerekli olduğu durumlar hangileridir?
  • Agile ve klasik proje yönetim yaklaşımlarının karşılaştırılması
  • Scrum ve scrum master kavramına giriş
Daha fazla bilgi ve sorularınız için Ruhsar Tamar Zorlu, İş Geliştirme ve İletişim Uzmanı

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X