e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

Almanya Sektörel Ticaret Heyeti

Aralık 5, 2019
Görsel-Template-13-1200x675.jpg

Mühendislik Plastikleri Hammadde, Yarı Mamül ve Mamülleri Sanayi Sektörel Ticaret Heyeti

11 – 14 Mart 2020 Düsseldorf, Almanya

(KATILIMCI SAYISI SINIRLIDIR) 

Kıymetli Sektör Mensuplarımız,

İstanbul Sanayi Odası tarafından, 11-14 Mart 2020 tarihlerinde, Almanya’nın Düsseldorf şehrine yönelik olarak Mühendislik Plastikleri Hammadde, Yarı Mamül ve Mamülleri Sanayi Üreticilerini kapsayan Sektörel Ticaret Heyeti” organize edilmesi planlanmaktadır.

Almanya, yıllık 60 Milyon tonluk talep üreten plastik pazarına sahip olan Avrupa’da lider konumdadır. Bu talebin en önemli özelliği ise kalite ve performans beklentisidir. Yaşam standartlarının artması, artan çevresel farkındalık, sürdürülebilir kalkınma düşüncesi, yenilikçi ve dayanıklı materyal çözümlerine olan talebi yönlendirmektedir. 100 milyar avronun üzerinde satışla Avrupa’nın en büyük kimyasal ve plastik üreticisi olan Almanya bu konuda büyük potansiyel arz etmektedir.

Ülkemizin Almanya pazar payını artırmak amacıyla aynı zamanda Avrupa’nın dünyaya açılan kapısı olan ve Almanya’nın satın alma gücünün yaklaşık %25’ini karşılayan önemli ekonomi merkezlerinden Kuzey Ren-Vestfalya bölgesinin Düsseldorf şehrinde düzenlenecek söz konusu Ticaret Heyeti kapsamında Alman firmalar ile ikili görüşmeler organize edilecek ve pazar ziyaretleri gerçekleştirilecektir.

Ticaret Bakanlığı’nın ‘2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği’ne İlişkin Tebliği kapsamında her firmadan en fazla 2 katılımcının yol, konaklama masrafları ile heyete yönelik organizasyon, tanıtım vb. masrafların %60 desteklendiği söz konusu heyete katılmak isteyen firmalarımızın ekteki başvuru formunu eksiksiz doldurarak, en geç 20 Aralık 2019 günü mesai bitimine kadar osaricay@iso.org.tr adresine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Başvurunun kesinleştirilmesi için, organizasyon kapsamındaki ekonomi sınıfında uçak bileti, konaklama, toplantı ve transfer giderlerinin karşılanmasını teminen, avans mahiyetinde, İstanbul Sanayi Odası’nın aşağıda bilgileri yer alan döviz hesabına, firma başı 1.000 Euro ön ödeme yapılması gerektiği bilginize sunulur.

Talebimiz doğrultusunda oluşturulan ve Başkanımız Ömer Karadeniz’in değerli çalışmaları sayesinde İSO üyelerinin yanı sıra PLASFED üye dernekleri üyelerinin başvurusuna da açık olan programda katılımcı firma sayısı sınırlı olup nihai firma ve kişi sayısı netleştiğinde toplam maliyetler bildirilecektir. Heyet giderlerinin ön finansmanı İSO tarafından karşılanacaktır. Firmalarımızdan sadece Ticaret Bakanlığı desteği dışında kalan miktar talep edilecektir.

EK – Başvuru Formu (Islak İmzalı ve kaşeli olarak İSO’ya kargolanacaktır)

Banka Hesap Bilgileri
İstanbul Sanayi Odası (İSO) Akbank Beyoğlu Şubesi (Şube kodu: 39)
IBAN No: TR15 0004 6000 3903 6000 0722 84, Swift Kodu: AKBKTRIS EURO
Banka transferleri bilgi bölümüne “Almanya Heyeti” notu eklenmesi önemle rica olunur.

Ayrıntılı bilgi için; 0216 504 9179 numaralı telefondan veya murat.inkun@plasfed.org.tr e-posta adresinden Murat İNKÜN ile iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Dr. Selçuk MUTLU 
Genel Sekreter V.

PLASFED PLASTİK SANAYİCİLERİ FEDERASYONU
Varyap Meridian A Blok No:407 Ataşehir-Istanbul / Turkey
Tel: +90 216 504 91 79    |   Faks: +90 629 22 35
Web: www.plasfed.org.tr  |   E-mail: plasfed@plasfed.org.tr

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X