Alobilgi.net 2 Mart 2021 E-Bülteni

Mart 2, 2021
Sunu1-17-1200x675.jpg

Alobilgi.net tarafından gönderilen 24 Şubat – 2 Mart 2021 tarihleri arasında yayınlanan Resmi Gazete özetleri aşağıda yer almaktadır.

E-Bülten 2 Mart 2021
img
(24 Şubat – 2 Mart 2021) Resmi Gazete Özeti İçin Tıklayınız
img
Şubat Ayında SGK Prim Gün Hesabı
Sigortalı ay/dönem içindeki çalışmaları tam olan sigortalıların prim ödeme gün sayıları, ay/dönemin 28, 29, 30 veya 31 gün çektiği üzerinde durulmaksızın 30 gün olarak sisteme girilir.
img
Kadına Şiddet Hukuk Reformu
Önümüzdeki günlerde, kamuoyu ile paylaşılacak hukuk refomunda, kadına şiddetin önlenmesine yönelik adımlar da var… Adalet Bakanlığı şiddete karşı uygulanacak yol haritasını tamamladı…
img
Yapay Zeka’da Hukuki Sınırlar Belirlenmeli”
Yapay zeka uygulamalarının hayatın her alanında etkin şekilde kullanıldığını belirten uzmanlar, yapay zeka uygulamalarının sınır ve çerçevesinin belli hukuki düzlemde çizilmesi gerektiğine dikkat çekiyor….
img
Uzmanlar uyarıyor: Corona virüs yılgınlığı artırıyor
Covid-19 salgını ile mücadele önlemleri, insanları korumak için alınıyor. Ancak psikiyatristler ve psikologlar, kısıtlamaların toplum ve ruh sağlığına…
img
Vergi Reform Paketinin Ayrıntıları Belli Oldu!
Kamuoyuna “Vergi Reform Paketi” adıyla duyurulan Kanun Teklifi’nde yer alan bir kaç önemli düzenleme, bir kaç gündür tabiri caizse el altından duyuruldu…
img
Fransa’da cep telefonuyla yapılan corona virüs testi geliştirildi
Fransa’da uzmanlar akıllı telefon aracılığıyla yapılan bir corona virüs testi geliştirdi. Fransa’daki Lille Üniversitesi’nde aralarında Marsilya’dan da araştırmacıların bulunduğu uzman ekip, akıllı telefonla yapılabilen bir corona virüs testi geliştirdi….
img
Savunma sanayi için yerli yazılım atağı
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı 2021 Yılı Performans Programı’na göre, 2021 yılında savunma ve havacılık ihracatının 6,2 milyar dolara ulaşması hedefleniyor…
img
2021 Altın Küre Ödülleri’ni (Golden Globes 2021) kazananlar belli oldu
Oscar’ın habercisi nitelendirmesi yapılan Altın Küre Ödülleri (Golden Globes) bu yıl 78’inci kez sahiplerine verildi. Altın Küre Ödülleri’ni kim kazandı sorusu cevabını buluyor….
img
Bilim insanlarından ‘kanser aşısı’ çalışması
MERSİN Üniversitesinde (MEÜ) kanser çalışmaları alanında yetkin 18 akademisyen, kanser aşısı için bir araya geldi. Aşı ile kişiye özgü tedavi yöntemi geliştirilerek kanser ilaçlarının yan etkilerinin en aza indirilmesi hedefleniyor.
img
Kısıtlamalara uymayan 39 bin 604 kişiye ceza
İçişleri Bakanlığı, 22 Şubat -1 Mart’taki sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan 39 bin 604 kişi hakkında adli/idari işlem yapıldığını bildirdi.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X