e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

CNR Expo Haber Haftalık Bülten

Mart 23, 2020
Sunu1-5-1200x675.jpg

23 Mart 2020 tarihli CNR Expo Haber haftalık bülteni aşağıda yer almaktadır.

EVTEKS’in Yeni Tarihi 25-29 Ağustos
2020 yılı fuar takviminde yer alan fuarlardan 16 Mart-30 Nisan döneminde Türkiye’de düzenlenmesi planlanan tüm ulusal ve uluslararası fuarlar, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu‘nun kararına uygun olarak Ticaret Bakanlığı tarafından 1 Mayıs 2020 sonrası döneme ertelendi.
Bu karar çerçevesinde 2020 ana fuar takviminde ilan edildiği şekli ile 21-25 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan EVTEKS – 26. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı, ITF – İstanbul Fuarcılık ve TETSİAD‘ın ortak karar ile 25-29 Ağustos 2020 tarihine alındı.
Detaylı Bilgi
Türkiye’nin Gıda Fuarına 2 Bin Marka Gelecek
Tüm gıda sektörünü tek çatı altında toplayarak dünyanın en büyük fuarı olma yolunda ilerleyen CNR Food İstanbul, 2-5 Eylül tarihleri arasında, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde organize edilecek. Gıda sektörüne dair her türlü ürün ve hizmetin yer alacağı fuarda 2 binin üzerinde marka ürün sergileyecek.
Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen CNR Food İstanbul, CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık, Türkiye Gıda ve İçecek Federasyonu (TGDF), Tüm Gıda Dış Ticaret Derneği (TÜGİDER) ve Tarım Ürünleri Hububat Bakliyat İşleme ve Paketleme Sanayicileri Derneği (PAKDER) gibi kendi alanlarının lider kuruluşlarının güç birliğinde düzenlenecek.
Detaylı Bilgi
Afrika Turizm Sektörü Canlanıyor
İhracat ağını, her ülkenin otel ve zincir restoranlarını donatacak şekilde genişleten “Türk Horeca Sektörü”, Export Gateway to Africa ile artık tüm Afrika Kıtası ile ticaret yapabilecek. CNR Holding tarafından düzenlenecek Export Gateway to Africa Fuarı, 54 Afrika Ülkesinin kamu ve özel sektör kuruluşlarından gelecek yüzlerce alım heyeti ve binlerce satın almacıyı, özellikle turizm ve otel ekipmanları sektörü ile bir araya getirecek.

Afrika horeca sektöründe faaliyet gösteren tüm yatırımcılar; perdeden halıya, televizyondan klimaya, çaydanlıktan fincana, dekor ürünlerinden duvar kâğıdına, peyzaj ve bahçe mobilyalarından, SPA malzemeleri ve havuz ekipmanlarına kadar tüm ihtiyaçlarını bu fuardan tedarik edecek.

Detaylı Bilgi
Milli Asansörün Global Gücü
Kendi kulvarında Avrasya’nın en büyük fuarı olarak 5’inci kez kapılarını açmaya hazırlanan CNR Avrasya Asansör Fuarı, 21-24 Ekim 2020 tarihlerinde, İstanbul’un tek asansör fuarı olarak düzenlenecek. İş görüşmelerin tamamının ticarete dönüştüğü fuar, asansör sektörünün lider firmalarının teknolojik ürünlerini, yeni tasarımlarını ve hizmetlerini uluslararası alıcıların beğenisine sunacak.

Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile organize edilen fuar, asansör sanayimizin dinamizmi, üretim yetenekleri ve yeniliklerinin sergileneceği en prestijli ticaret platformu olarak 2020 yılına damga vuracak. CNR Avrasya Asansör – Uluslararası Asansör, Yürüyen Merdiven Sanayi ve Teknolojileri Fuarı, global ticaretin merkezi CNR EXPO İstanbul Fuar Merkezi‘nde organize edilecek.

Detaylı Bilgi
Mersin Türk Turizminin Beşiği Olacak
İlk çağdan beri en kadim medeniyetlerin hüküm sürdüğü Anadolu, 19 Eylül‘den itibaren tüm dünyaya açılıyor. Türk fuarcılık sektörünün lider firması CNR Holding tarafından hayata geçirilecek olan Anadolu Turizm & Seyahat Fuarı, kültür, spor, sağlık, gastronomi ve inanç turizminin de beşiği olacak.
Anadolu Turizm & Seyahat Fuarı, Anadolu’nun özgün kültürel kimliğini koruyarak Türk turizm sektörüne katma değer yaratacak. 19-23 Eylül 2020 tarihlerinde CNR EXPO Yenişehir Fuar Merkezi‘nde düzenlenecek olan fuar Anadolu’da turizminin geleceğini belirleyecek.
Detaylı Bilgi
BDDK’dan Kredi Borcu Olanlara Esneklik
Ödemesi geciken kredi ödemelerinde takip süresi uzatıldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu reel sektörün finansman koşullarını kolaylaştırmak amacıyla tedbir kararları aldı.
BDDK’dan yapılan açıklamada, “Kredi ödemelerindeki gecikmelere esneklik tanınarak, gecikmeye giren krediler takip hesaplarına aktarılmadan önce 90 gün yerine 180 gün beklenecek.” denildi.

Uygulama ihtiyaç kredilerinin yanı sıra taşıt, konut ve tüketici kredileri ile tüm ticari kredi türlerini kapsıyor.

Detaylı Bilgi
Üyelikten ayrılmak için **tıklayınız**

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X