e-bülten

e-bülten üyeliği

 

2017 Kompozit Sanayicileri Derneği | Tüm hakları saklıdır

CNR Expo Haber Haftalık Bülten

Mart 30, 2020
Sunu1-5-1200x675.jpg

CNR Expo 30 mart 2020 tarihli haftalık haber bülteni aşağıda yer almaktadır.

Horeca Dünyasının Ticaret Merkezi
HOSTECH by TUSİD
Hızlı gelişen ve teknolojik olarak birçok yeniliği barındıran Dünya horeca sektörü, 22 – 26 Eylül 2020 tarihleri arasında, CNR EXPO İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek HOSTECH by TUSİD Fuarı’nda 24’üncü kez bir araya gelecek.
İnovasyon alanına sürekli yatırım yapan Türk horeca sektörünün lider firmalarının yanı sıra dünyanın en önemli üreticilerinin yer alacağı fuar, kurumsal satın almacıların yanında yeni işletme sahibi olacaklar ve işletmesini yenileyecek tüm yatırımcıları ağırlayacak.
Detaylı Bilgi
Mermer Teknolojilerinin Tek Fuarı İçin
22 Ekim’i Bekleyin
Dünya mermer makine sanayinin ilk ve tek fuar organizasyonu CNR Marble Tech İstanbul, 22-25 Ekim 2020 tarihleri arasında ikinci kez kapılarını açacak. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından düzenlenecek olan CNR Marble Tech İstanbul, hem metrekaresini, hem de uluslararası alıcı rakamını iki katına çıkaracak. Sektörün en büyük ticaret platformu olarak fark yaratan fuar, global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi‘nde organize edilecek.
Sektörün en seçkin firmalarının son teknoloji ürün ve hizmetlerinin, yerli ve yabancı alıcılarla buluşacağı CNR Marble Tech, üretim kapasitesi ve teknolojisiyle iç piyasanın ihtiyacını tamamen karşılayabilen Türk mermer makine sanayinin ihracat oranlarını da oldukça artıracak.
Detaylı Bilgi
Uykuya Dair Her Şey İçin Bedding World Geliyor
Yatak sanayine dair her türlü üretim yapan firmaların ve bu üretime tedarik sağlayan yan sanayi sektörünün artık çok özel bir fuarı var. 02-05 Eylül 2020 tarihleri arasında, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi‘nde organize edilecek Bedding World, A’dan Z’ye Türk yatak sanayini, on binlerce uluslararası alıcı ile bir araya getirecek. Sektör için şimdiye kadar düzenlenen en kapsamlı ticaret platformu olma özelliğini de taşıyan fuar, CNR Holding kuruluşu Pozitif Fuarcılık tarafından düzenlenecek.

AR-GE ve inovasyonla üretilen teknoloji harikası yataklardan üretim makinelerine, tekstil malzemelerinden aksesuar, hareketli mekanizma ve iskeletlere kadar yatağa ait her şeyin sergileneceği Beddin World, alanında Türkiye’nin tek ihtisas fuarı olarak sektörün uluslararası marka bilinirliğini de artıracak.

Detaylı Bilgi
Afrika Gıda İhtiyacının Büyük Bölümünü Türkiye’den Karşılayacak
Türk gıda ve içecek sektörünün en prestijli firmaları, Ekim 2020‘de, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde, 54 Afrika Ülkesinden gelecek satın almacılar ile ticaret için buluşacak. Öncelikle gıda ve içecek sektörleri olmak üzere birçok önemli sektörde faaliyet gösteren firmalar, CNR Holding tarafından düzenlenecek Export Gateway to Africa Fuarı‘nda, Afrika’nın kamu ve özel sektör kuruluşlarından gelecek yüzlerce alım heyeti ve binlerce satın almacı ile bir araya gelecek.

Türk gıda ve içecek sanayi, Export Gateway to Africa Fuarı’nda, Afrika Kıtası ile yeni iş bağlantıları kurmak veya ihracat kapasitelerini daha da geliştirmek için ürün sergileyecek. Dünyanın en yeni ve en büyük ticaret potansiyelini taşıyan tüm Afrika Ülkelerini ağırlayacak olan fuar toplamda 24 milyar dolarlık ihracatımızı da iki katına çıkaracak.

Detaylı Bilgi
Ticaret Hiç Bu Kadar Güzel Olmamıştı!
Güzellik, sağlık ve bakım sektörünün en büyük ticaret platformu olarak fark yaratan CNR Beauty&Wellness Show İstanbul, 10-13 Eylül 2020 tarihlerinde, CNR EXPO İstanbul Fuar Merkezi‘nde 3’üncü kez gerçekleşecek. Fuarda sektörün prestijli 500’den fazla markasının bakım ve güzellik, sağlık ürünleri ve ekipmanları, kozmetik, parfümeri ve SPA gibi birçok ürün ve ürün grubu sergilenecek.
Fuarı Türkiye’nin dört bir yanından güzellik salonu işletmecileri, yöneticiler, estetisyenler, hastane ve klinklerin dermatoloji birimi yöneticileri ziyaret edecek. Yeni teknoloji, cihaz, trendler ve medikal güzellik ürünlerini inceleme, test etme ve karşılaştırma fırsatı yakalayacak olan yurt içi alım heyetleri, fuarın ticari kapasitesini de oldukça artıracak.
Detaylı Bilgi
Bankalar Birliği’nden Ekonomi İçin Güç Birliği
Türkiye Katılım Bankaları Birliği bir dizi karar aldı. TKBB’den yapılan açıklamada, Birlik olarak Kovid-19 salgınının ülke ve ekonomiye olan etkilerini en aza indirmek için alınan tedbirler ve bunların uygulanmasına yönelik çıkarılan genelgeler ve ekonomik paketlere destek verdikleri belirtildi.
Açıklamada, bireysel ve kurumsal fon kullanan müşterilerin talep etmeleri halinde ödemesi gereken taksit, kar payı ve anapara ödemelerinin 1 aydan 12 aya kadar ötelenmesinin uygulamaya alındığı belirtildi.

Katılım bankalarının “Ekonomik İstikrar Kalkanı” önlemleri ve paketi doğrultusunda banka bazlı almış olduğu kararlara ilişkin detaylara bankaların internet sitesinden ulaşılabileceği ifade edilen açıklamada, yaşanılan bu sürecin, devletin aldığı/alacağı kararlara sıkı bir şekilde riayet edilerek aşılacağı bilinciyle hareket edildiği bildirildi.

Detaylı Bilgi