e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

CNR Expo Haber Haftalık Bülten

Mayıs 5, 2020
Sunu1-5-1200x675.jpg

4 Mayıs 2020 tarihli CNR Expo haftalık haber bülteni aşağıda yer almaktadır.

Dünya Dental Sektörü Yine
İDEX İstanbul’da Buluşacak
Hem prestij, hem teknoloji, hem de ticaret açısından dünya dental sektörünün en büyük 3 fuarından biri İDEX – İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı”, 10-13 Eylül 2020 tarihleri arasında, global ticaretin merkezi CNR EXPO İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.
Dental sektörün en önemli temsilcilerini 17’nci kez buluşturacak olan fuar, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve DİŞSİAD (Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği) tarafından organize edilecek. İDEX İstanbul, Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB destekleri ile hayata geçirilecek.
Detaylı Bilgi
Philip Kotler Bu Defa Geleceği Pazarlıyor!
Tüm zamanların en önemli 4 gurusundan biri, pazarlamanın stratejik uygulaması konusunda dünyanın en önemli uzmanı, dijital pazarlamanın öncüsü, pazarlama kutsal kitabının yazarı gibi sayısız özelliği ile “Pazarlamanın Dehası” olarak bilinen Profesör Philip Kotler, pazarlamayı pazarlama yapan, bu konuya hak ettiği prestiji ve vizyonu kazandıran, sektörün duayeni olarak kabul gören bir akademisyen.

Pazarlama konusunda dünyanın en önemli yayın kuruluşlarında sayısız makalesi bulunan Philip Kotler, Covid 19 salgınından sonra dünya ve işletmelerin geleceği hakkında görüşlerini bildirdi. Kotler, aralarında Expo Haber’in de olduğu çok sayıda medya organına gönderdiği soru cevap röportajında, işletmelerin salgından sonra kâr odaklı olmanın yanı sıra insan ve dünyaya daha faydalı faaliyetlerde bulunması gerektiğinin önemini vurguladı.

Detaylı Bilgi
Ekonomilerin Kurtuluşu Afrika Pazarı Olacak
Dünya Sağlık Örgütü, global ekonomiyi, sağlık sektörünü ve ticareti durma noktasına getiren Covid 19 salgınının, haziran ayının ortalarında kontrol altına alınacağını öngörüyor. Dünyadaki hemen her devlet, salgınının sebep olduğu zararları telafi etmek ve ekonomilerini düzene sokmak için yeni ticaret kapıları aramaya çoktan başladı bile. Hem salgından en az etkilenen kıta olması, hem genç nüfus ortalamasının diğer anakaralara göre çok düşük olması, hem de ticaret pazarının 2050 yılında 6 trilyon dolar büyüklüğe ulaşması beklenen Afrika, neredeyse tüm dünya ülkelerinin hedefinde yer alıyor.

Türk fuarcılık sektörünün global firması CNR Holding‘in Afrika Pazarını keşfetmesi ise Covid 19 salgınından çok öncesine dayanıyor. Türk ekonomisinin, Afrika Pazarından alacağı payı artırmak için, bir yıldır hummalı bir şekilde hazırlık yapan CNR, 2 Aralık’ta Export Gateway to Africa Fuarı‘nı hayata geçirecek.

Detaylı Bilgi
Promosyonun En Büyük Şansı…PROMOEXPO
20 bin uluslararası satın almacı, 10 binlerce promosyon ürünü için, Türkiye’nin promosyon ve hediyelik eşya fuarı PROMOEXPO’ya gelecek. Promosyon sektöründeki tüm yenilikler ve gelişmelerin sergileneceği fuarda bu yıl, yenilenebilir ve doğa dostu ürünler ön planda olacak.

Kendi alanında Türkiye’nin tek uluslararası fuarı özelliği ile yılladır sektörün ticaretine katkı sağlayan PROMOEXPO, dünyanın en büyük 3 promosyon ve hediyelik eşya fuarından biri olarak, global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde organize edilecek.

Detaylı Bilgi
Yük Taşımacılığına İlişkin Yeni Kararlar Açıklandı
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) semptomu taşımayan Türk şoförlerin, İran ve Irak sınır kapılarından giriş-çıkışlar hariç, Türkiye’ye girişlerinde her türlü sağlık tedbirlerinin alınması koşuluyla 14 günlük karantina süresini beklemeden tekrar yurt dışına çıkış yapabilmesi izin verileceğini bildirdi.
Bakan Pekcan, yazılı açıklamasında, uluslararası ticarette yük taşımacılığına ilişkin alınan yeni kararları açıkladı. Ticaret Bakanlığı olarak tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisine yönelik Sağlık ve İçişleri bakanlıkları ile koordinasyon halinde gümrük kapılarında önemli tedbirlerin alındığını belirten Pekcan, dış ticaretin etkin ve yüksek kapasiteyle devamının sağlanması için de gerekli çalışmaların yapıldığını aktardı.
Detaylı Bilgi
Akdeniz’in En Güzel Fuarı 3 Ekim’de Açılıyor
Ülke ekonomisine katkı sağlayan tüm sektörler gibi kozmetik, bakım ve güzellik sektörlerini de olumsuz etkileyen Covit 19 salgını, Dünya Sağlık Örgütü’nün de dile getirdiği gibi, mayıs ayı sonunda kontrol altına alınıyor. Bu süreye kadar çalışma hayatını tamamen durduran ya da yeni başlangıç yapmak isteyen güzellik salonları ve merkezleri için, Akdeniz’in en büyük ticaret platformu Mersin’de kuruluyor.
Faaliyetlerini ara vererek büyük kayıplar yaşayan kozmetik, güzellik ve medikal estetik sektörleri, ticari zararlarını, CNR Holding tarafından düzenlenecek Mersin Kozmetik, Güzellik ve Kişisel Bakım Ürünleri Fuarı ile telafi edecek. Özellikle Mersin ve yakın coğrafyasında hizmet veren sektör temsilcilerinin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek olan Mersin Kozmetik Fuarı, kozmetik, bakım, güzellik ve medikal estetik sektörünün ticari umutlarını yeniden canlandıracak.
Detaylı Bilgi

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X