e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

CNR Expo Haber Haftalık Bülten

Ocak 13, 2020
Sunu1-5-1200x675.jpg

CNR Expo Haber’in 13 Ocak 2020 tarihli haftalık haber bülteni aşağıda yer almaktadır.

Dünyanın En Büyüğü 8 Gün Sonra Açılıyor
Türk mobilya sanayinin en seçkin 1000 markası 21 Ocak’ta, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde, yerli ve yabancı on binlerce mobilya alıcısı ile buluşmaya hazırlanıyor. 16’ncı kez sektör profesyonellerini buluşturacak olan CNR İMOB, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da aralarında Çin, ABD, Almanya, İtalya, Hindistan, Polonya, Japonya, Fransa, Vietnam, Türkiye, Brezilya, Malezya, Rusya, Meksika ve Güney Afrika’nın bulunduğu çok sayıda ülkeden mobilya alıcılarını misafir edecek.
Global pazardan aldığı payı her yıl artıran Türk mobilya sektörü, fuar sayesinde 2020 yılı ihracatını 5 milyar dolar seviyesine çıkaracak. 180 ülkeye olan ihracatı, 40 bin üreticisi ve 210 bin kişilik istihdamıyla, kendisi dışında, 20 sektörün gelişimine katkı sağlayan Türk mobilya sektörü, fuarla birlikte yeni pazarların da kapılarını aralayacak.
Detaylı Bilgi
EVTEKS Frankfurt’un Her Yerinde
Özgün tasarımları ve uygun fiyat politikasıyla neredeyse tüm ülkelerden talep gören Türk ev tekstili, sektörün uluslararası markası EVTEKS’te, 21 Nisan‘da bir araya gelmeye hazırlanıyor. Ev tekstili sanayisini 26 yıldır başarılı bir şekilde temsil eden fuarın uluslararası tanıtım çalışmaları ise tüm dünyada aralıksız bir şekilde sürdürülüyor.
Fuarın, CNR Holding tarafından yürütülen Almanya tanıtımları, ülkenin en önemli şehirlerinden Frankfurt’ta yapıldı. Her ay ortalama 4 buçuk milyon kişinin seyahat ettiği Frankfurt Havalimanı’nın dış hatlar geliş terminalinde yayınlanan EVTEKS reklam alanları, ocak ayında şehri ziyaret eden yolucuları karşıladı.
Detaylı Bilgi
En Çevreci Fuar 2020’de Çok Daha Güçlü
Türk fuarcılık sektörünün lider firması CNR Holding, çevre teknolojileri ve sıfır atık alanında, Avrasya’nın en büyük fuarı ENTECH‘i ikinci kez hayata geçirmeye hazırlanıyor. En çevreci fuar merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi‘nde, 10-12 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar, Sıfır Atık Forumu ile eş zamanlı organize edilecek. Sıfır Atık Forumu, özellikle son yıllarda birçok ülkenin gündeminde olan sıfır atık alanında farkındalık yaratacak.
Katı atık, su ve atık su teknolojileri, biyoenerji, atık toplama ve taşıma araçları, geri dönüşüm sistemleri, geri kazanım tesis ve ürünleri, kentsel çevre temizlik araçları, yenilenebilir ve solar enerji sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların ürün sergileyeceği ENTECH, 20 bin metrekarelik sergi alanında düzenlenecek. Fuarı Avrupa, Asya, Orta Doğu, Uzak Doğu, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden profesyonel alıcı gurupları ziyaret edecek.
Detaylı Bilgi
Değirmen Makinecileri İhracat İçin Hazırlanıyor
Değirmen makineleri sanayinin dünyadaki en büyük fuar organizasyonu olma hedefi ile hayata geçirilen Mill Tech’e uluslararası nitelikli alıcılar yoğun ilgi gösteriyor. İhracatta dünya lideri olan Türk değirmen makineleri sektörü, Mill Tech Fuarı ile diğer ihracatçı ülkeler arasındaki farkı daha da açacak.

Türk firmaların yurt dışındaki ticari seçeneklerini genişletmek ve bu sayede ihracatlarına önemli değerler katmayı amaçlayan fuar, global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.

Türk değirmen makileri sanayi, 2019 yılının ilk üç dönem ihracat oranlarında Çin, İtalya, Almanya ve İsviçre gibi üretici ülkeleri geride bıraktı. Türkiye, Mill Tech İstanbul’u ziyaret edecek uluslararası alıcılar sayesinde dünyanın en çok ihracat gerçekleştiren ülke unvanını korumaya devam edecek.

Detaylı Bilgi
2019 Yılı Dış Ticaret Rakamları Açıklandı
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında, 2019 yılı dış ticaret rakamlarını açıkladı..

Geçen yıl küresel ekonomide görülen tüm zorluklara ve olumsuz etkenlere rağmen özellikle ihracatta kaydedilen olumlu ve güçlü performansın Türkiye’nin ne kadar dinamik ve potansiyeli güçlü bir ülke olduğunu ortaya koyduğunu belirten Pekcan, “2018’de rekor kırmıştık, bu sene o rekorun da üzerine çıktık. 2019 yılı ihracatımız yüzde 2,04 artışla 180 milyar 468 milyon dolar oldu.” ifadesini kullandı.

Detaylı Bilgi
Mermer Makine Sanayinin Gücü Sınırları Aştı!
Üretim kapasitesi ve teknolojisiyle iç piyasanın ihtiyacını tamamen karşılayabilen Türk mermer makine sanayi, sektör için dünyada ilk kez CNR Holding tarafından hayata geçirilen fuar organizasyonu CNR Marble Tech İstanbul ile ihracat hedeflerini daha da büyüttü.

CNR Marble Tech İstanbul ile hem üretim, hem de ihracat oranlarını artıran sektör, özellikle son yıllarda AR-GE ve inovasyona büyük yatırımlar gerçekleştirdi. Türk fuarcılık sektörünün lider firması CNR Holding’in uluslararası gücünü de arkasına alan mermer makineleri sanayi 120 ülkenin talebini karşılamayı hedefliyor.

Mermer ve doğal taş sektörünün iş makineleri ile ekipmanları, jeneratörler, ambalajlama sistemleri, bilgisayar destekli teknoloji gibi sektöre dair tüm makine ve ekipman ihtiyaçlarının karşılandığı CNR Marble Tech İstanbul’un ikincisi 22-25 Ekim 2020 tarihleri arasında CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde organize edilecek.

Detaylı Bilgi
Üyelikten ayrılmak için **tıklayınız**
 Paylaş
Üyelik Bilgileriniz 
Bu mesaj size euro.message aracı hizmet sağlayıcısı kullanılarak iletilmiştir.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X