e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

CNR Expo Haber Haftalık Bülten 25.05.2020

Mayıs 25, 2020
Sunu1-5-1200x675.jpg

CNR Expo Haber’in 25 mayıs 2020 tarihli haftalık haber bülteni aşağıda yer almaktadır.

CNR Virtual Trade – İkili İş Görüşmeleri Başlıyor
İçinden geçtiğimiz zorlu süreçte tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsün (Covid 19) sebep olduğu zorunlu izolasyon ve seyahat engeli fuar organizasyonlarının ertelenmesi sonucunda global ticaretin de yavaşlamasına sebep oldu. Ülkemiz ihracatında önemli bir paya sahip olan uluslararası ticaret ve fiziki alım heyeti organizasyonları da mevcut koşullar nedeniyle yapılamaz hale geldi.
Salgının yarattığı koşullar tüm sektörlerde faaliyet gösteren firmaların alternatif arayışını hızlandırdı. Global pazardaki bu değişimi gören dünya fuarcılık endüstrisinin lider firmalarından CNR Holding de bu dönemde aylar önce alt yapısını oluşturduğu ve 2020 yılı başında katılımcılarının hizmetine sunduğu yapay zekâ destekli data yönetim sistemiyle entegre olarak çalışacak inovatif bir iş modelini devreye alıyor.
Detaylı Bilgi
EVTEKS’ten 120 Ülkeye İhracat Olacak
Ağustos ayında 26’ncı kez kapılarını açmaya hazırlanan ve dünyanın dört bir yanından alıcıların ziyaret edeceği EVTEKS Fuarı, gelecek sezon tasarımlarına ve dünya ev tekstili sektöründeki yenilikçi ürünlere de ev sahipliği yapacak.
Türkiye’nin en önemli ticaret merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek EVTEKS, iç piyasanın yanı sıra ABD, Almanya, İran, Rusya, Ukrayna, İngiltere, Kanada, Suudi Arabistan, İtalya, İspanya ve Yunanistan’ın da aralarında olduğu, neredeyse dünyanın tüm ülkelerinden gelecek sektör alıcılarını fuar katılımcıları ile buluşturacak. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB’in destekleri ile organize edilen fuarda, uluslararası alım heyetleri katılımcılarla B2B ikili iş görüşmeleri gerçekleştirecek.
Detaylı Bilgi
Türk Tarım Sektörünün Gözü Afrika Pazarında
Dünya üzerindeki toprakların verimliliğinin hızla tükenmesi, yeni kaynaklar arayan çok sayıda ülkenin yüzünü Afrika kıtasına çevirdi. Avrupa ve ülkemizdeki topraklara ortalama 50 yıl civarında ömür biçilmesi, Afrika kıtasının tarım sektöründe gelecekteki en büyük güç konumuna yükselmesini sağladı. CNR Holding tam da bu aşamada, 54 Afrika ülkesinin tarım ve tarım makinaları ihtiyaçlarını karşılayacak Export Gateway to Africa Fuarı‘nı 2 Aralık‘ta hayata geçirecek. Fuar, Afrika’ya yatırım yapacak girişimciler için de önemli fırsatlar sunacak.
Global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi‘nde düzenlenecek olan Export Gateway to Africa, Türk tarım ve tarım makinaları sektöründe faaliyet gösteren firmaları sadece Afrika’nın kamu ve özel sektör kuruluşlarından gelecek yüzlerce alım heyeti ve binlerce profesyonel satın almacı ile bir araya getirecek. Geçmişten günümüze muazzam bir tarım potansiyeline sahip olan Afrika tarım pazarı için şimdiye kadar yapılan en büyük ticaret platformu olarak ön plana çıkan fuar, yıllık 371.5 milyon dolarlık tarım ve tarım makineleri ithalatı gerçekleştiren Afrika kıtasının bu alandaki taleplerinin büyük kısmını karşılayacak.
Detaylı Bilgi
Hindistan’ın İlk Kadın Bakanı Sıfır Atık Forumu’nda
Hindistan’ın en önemli çevrecisi, hayvan hakları lideri, sürdürülebilir teknolojiler savunucusu ve doğa aktivisti, çevre dostu siyaset erbabı, çok sayıda uluslararası çevre ödülü sahibi olma gibi sayısız meziyete sahip, Hindistan’da çevreden sorumlu ilk kadın bakan olarak uzun süre parlamentoda görev yapan Maneka Gandhi de Sıfır Atık Forumu’nda konuşacak.

Yılın en iyi çevresel yeniliklerini ödüllendirmek için her yıl Avusturya’da toplanan Uluslararası Enerji Küre Vakfı Jürisine Uzun zamandır başkanlık eden Gandhi’nin ayrıca Eurosolar Yönetim Kurulu ve Almanya Wuppertal Enstitüsü üyeliği de bulunuyor. Hindistan’daki en büyük hayvan havan hakları organizasyonu People for Animals’ın kuruluş aşamasında bulunan Maneka Gandhi, aynı zamanda Uluslararası Hayvan Kurtarma’nın da yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor.

Detaylı Bilgi
Asansör Sektörü Bu Yıl Dünyaya İstanbul’dan Açılacak
2020 yılında, İstanbul’da düzenlenecek tek asansör ve yürüyen merdiven fuar CNR Avrasya Asansör, 21-24 Ekim 2020 tarihlerinde, global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi‘nde organize edilecek. Ticaret Bakanlığı‘nın sektörel nitelikli uluslararası fuarlara verdiği teşvik kapsamında organize edilen fuar, asansör sanayimizin dinamizmi, üretim yetenekleri ve yeniliklerinin sergileneceği en prestijli ticaret platformu olarak 2020 yılına damga vuracak.

CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından organize edilecek CNR Avrasya Asansör – Uluslararası Asansör, Yürüyen Merdiven Sanayi ve Teknolojileri Fuarı, ASFED (Asansör Sanayicileri Federasyonu) ve TASİAD (Tüm Asansör Sanayici ve İşadamları Derneği) iş birliğinde, KOSGEB desteğinde gerçekleşecek.

Detaylı Bilgi
Enerji Yatırımlarında Aslan Payını ‘Verimlilik’ Alacak
Küresel enerji alt yapısının karbonsuzlaştırılması için 2050 yılına kadar yapılması planlanan 130 trilyon dolarlık yatırımın en büyük kalemini yüzde 33 payla “enerji verimliliği” yatırımları oluşturuyor. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Ajansı (IRENA) tarafından hazırlanan “Küresel Yenilenebilir Enerji Görünümü: Enerji Dönüşümü 2050” raporundan derlediği bilgilere göre, enerji alt yapısının karbonsuzlaştırılması için 43 trilyon dolarlık enerji verimliliği yatırımı gerekiyor.
Sürdürülebilir, düşük karbonlu, iklim dostu ve uzun vadeli ekonomik kalkınma için ihtiyaç duyulan enerji dönüşümünün temelinde enerji verimliliği uygulamaları yer alıyor. Küresel sıcaklık artışının 1,5-2 derecenin altında olması için enerji sistemlerinin dönüşümüne ihtiyaç duyuluyor.

Enerji dönüşümüyle küresel enerji kaynaklı karbon emisyonlarının 2050’ye kadar yüzde 70 azaltılabileceği, bu oranın yüzde 90’ını enerji verimliliği uygulamaları ve yenilenebilir enerji kaynaklarının oluşturacağı öngörülüyor

Detaylı Bilgi

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X