CNR Expo Haber Haftalık Bülten

Haziran 8, 2020
Sunu1-5-1200x675.jpg

CNR Expo haftalık haber bülteni aşağıda yer almaktadır.

Tasarımcı Robert Couturier EVTEKS’te
Ev Tekstili sektöründe dünyanın en büyük iki fuarından biri olan EVTEKS‘e bu yıl ticaretin yanı sıra dünyanın en önemli tasarımcıları tarafından verilecek seminerler de damga vuracak. Ev tekstili sektörünün trend merkezi olarak kabul edilen EVTEKS’in “Design Seminars” alanında,1987 yılından beri tasarım camiasına büyük katkılar sağlayan, dünyanın en iyi iç mekan tasarımcılarından biri olan Robert Couturier‘in vereceği semineri, yerli ve yabancı yüzlerce dinleyici takip edecek.
Finansçı Sir James Goldsmith için Meksika’nın Pasifik Yakasında 20 bin dönüm araziye tasarladığı şato, kusursuz kariyerinin başlangıcı oldu. 20 yıldır New York merkezli olan Couturier, ABD, Avrupa, Güney Amerika ve Rusya’da büyük çaplı işler yürütmeyi sürdürerek mesleğinin zirvesindeki yerini korumaya devam ediyor. Couturier, dünyanın en iyi dekoratör ve mimarlarının yer aldığı, Architectural Digest tarafından her yıl hazırlanan en prestijliler listesinde düzenli olarak yer alıyor
Detaylı Bilgi
Makine Sanayisine 100 Milyar Dolarlık Yeni Pazar
Türk makine sanayi, sektörün en büyük endüstriyel buluşmasına hazırlanıyor. CNR Holding tarafından, global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi‘nde düzenlenecek olan Export Gateway to Africa‘da, takım tezgahları, sac işleme makineleri, presler, yüzey işleme teknolojileri, kesici ve tutucu takımlar, kaynak makineleri ve robotları, fabrika otomasyonu ürünleri gibi makine sanayine dair her türlü ürün, hizmet ve teknoloji sergilenecek.
Makine sanayi ile beraber Türkiye’deki tüm sektörler için düzenlenecek olan fuar, katılımcı firmaları, sadece Afrika’dan gelecek yüzlerce alım heyeti ve binlerce satın almacı ile bir araya getirmeyi hedefliyor. Yıllık 100 milyar dolar makine ithalatı yapan Afrika’dan yeterli payı alamayan Türk makine sanayi, Export Gateway to Africa Fuarı ile 7,8 milyar dolar olan ihracatını ilk etapta en az iki kat arttırmayı hedefliyor.
Detaylı Bilgi
Ağız ve Diş Sağlığının ‘Global’ Buluşmasına Az Kaldı
Türkiye’de ağız ve diş sağlığı ekipmanlarının gelişimine ve sektörün ticari hacminin artmasına çok büyük katkılar sağlayan İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı (İDEX İstanbul), 10-13 Eylül 2020 tarihleri arasında, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi‘nde 17. kez düzenlenecek. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ile Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD) iş birliğinde organize edilen fuar, 35 bin metrekarelik alanda, 1000’in üzerinde markayı binlerce sektör profesyoneli ile buluşturacak.
Dünya dental sektörünün teknolojik gelişmelerini ve sektöre dair tüm ürün guruplarını 4 gün boyunca ağırlayacak olan İDEX İstanbul’u; diş hekimleri, diş teknisyenleri, diş laborantları, akademisyenler, öğrenciler, kamu ve özel hastanelerden satın almacılar, tedarikçiler, distribütörler gibi, sektörü yakından takip eden çok sayıda alıcı ziyaret edecek.
Detaylı Bilgi
Sektörün Tek Ticaret Platformundaki
Yerinizi Hâlâ Almadınız mı?
Karavandan çadıra, kanodan kamp malzemelerine kadar doğaseverlerin kamp, su ve doğa sporlarına dair tüm ihtiyaçlarını karşılayacak firmalar Camp & Caravan İstanbul‘un üçüncüsü için hazırlanıyor. İkincisi bu yıl şubat ayında düzenlenen ve katılımcılarının büyük bölümünün 2021 yılı için sözleşme yenilediği fuar, doğa sporları ile daha da zenginleşerek global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi‘nde üçüncü kez düzenlenecek.
Dünya genelinde her sektörde olduğu gibi turizm sektörünü de olumsuz etkileyen Covid-19 salgını, yerli ve yabancı turistlerin bireysel tatillere yönelmesine sebep oldu. Toplu ve kalabalık tatil seçeneklerinden doğaya yönelerek kamp, karavan, su ve doğa sporlarına yoğunlaşan binlerce kişi, her türlü ihtiyacını karşılamak için 25-28 Şubat 2021 tarihleri arasında düzenlenecek Camp & Caravan İstanbul’u ziyaret edecek.
Detaylı Bilgi
Döngüsel Ekonominin Kusursuz Araçları
Sıfır Atık Forumu’nda
Güneş ve rüzgâr enerjisi, katı ve sıvı atık teknolojileri, biyoenerji, geri dönüşüm sistemleri, kentsel çevre temizlik araçları gibi çevre teknolojileri, geri dönüşüm ve sıfır atık sektörlerinde faaliyet gösteren firmaları binlerce uluslararası ziyaretçi ile buluşturacak olan ENTECH, bu yıl da Sıfır Atık Forumu ile eş zamanlı düzenlenecek.

Sıfır Atık Forumu, Sıfır Atık Avrupa Bilim Koordinatörü ve Sıfır Artık Uluslararası İttifakı (ZWIA) Yönetim Kurulu Üyesi Enzo Favoino gibi sektörün dünyadaki en önemli isimlerini ağırlayacak. Halen Sıfır Atık İtalya’nın Bilim Komitesine başkanlık eden Favoino, ENTECH-Sıfır Atık Forumu’nda, sıfır atık stratejileri ve döngüsel ekonominin kusursuz araçlarını dinleyicileri ile paylaşacak.

Detaylı Bilgi
Ticaret Bakanı Pekcan: “En Kötüsü Geride Kaldı”
Mayıs ayı rakamlarının açıklandığını, en kötünün geride kaldığını ifade eden Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ihracatta artış sürecinin hem Türkiye hem de başlıca pazarlardaki kademeli normalleşmeyle beraber devam edeceğini vurguladı. Pekcan, uluslararası kuruluşların pandemi sürecinin ekonomik etkilerini ölçemediğini belirterek, “Biz Türkiye’nin dinamizmiyle, eğitimli iş gücümüzle, sanayi tesislerimizle, üretim kapasitemizle inşallah sağlık alanında ayrıştığımız gibi ekonomi, ticaret alanında da diğer ülkelerden ayrışarak yolumuza devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.
Bakan Pekcan, dünyada artık yerel paralarla ticaretin ön plana geçeceğine dikkati çekerek, özellikle daha fazla dış ticaret açığı verilen ülkeleri tespit ettiklerini, hem muhataplarıyla bu konunun karşılıklı olarak teşviki ve canlandırılması için görüştüklerini hem de iş insanları ile toplantılar yaptıklarını söyledi.

Bakan Pekcan, bu süreçte yerel paralarla ticaretin bütün dünyada artacağına işaret ederek, “Biz de ekonomimizin daha fazla güçlenmesi, iş insanımızın daha fazla desteklenmesi için yeni araçlar üzerinde çalışma yapmak zorundayız.” dedi.

Detaylı Bilgi
Üyelikten ayrılmak için **tıklayınız**

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X