CNR Expo Haber Haftalık Bülten

Haziran 15, 2020
Sunu1-5-1200x675.jpg

CNR Expo’nun 15 Haziran 2020 tarihli haber bülteni aşağıda yer almaktadır.

Afrika Kıtası Değirmen Makinelerini
Türkiye’den Alacak
Değirmen makineleri sektörünün dünyadaki tek fuar organizasyonu Mill Tech’i hayata geçiren CNR Holding, şimdi de 54 Afrika Ülkesine hazırlanıyor. Türk firmaların yurt dışındaki kurumsal ağlarını genişleten ve ihracatlarına katkıda bulunan CNR, başta değirmen makineleri sektörü olmak üzere Türk ekonomisine katkıda bulunan tüm sektörler için Export Gateway to Africa Fuarı’nı organize ediyor.
Global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Export Gateway to Africa, yıllık 1,2 milyar dolarlık değirmen makineleri ithalatı gerçekleştiren 54 Afrika ülkesinin tüm talebine karşılık verecek. Fuara Afrika’nın kamu ve özel sektör kuruluşlarından gelecek yüzlerce alım heyeti ve binlerce satın almacı, değirmen makinelerinin yanı sıra her sektörden fuar katılımcıları ile ikili iş anlaşmaları gerçekleştirecek.
Detaylı Bilgi
Tüm Otel Yatakları Bedding World’den
Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında tüm iş kolları için dünya genelinde önlemler alınmaya devam ediyor. Salgını atlatmada önemli aşamalar kat eden Türkiye, birçok dünya ülkesi gibi yavaş yavaş normalleşme eğilimine giriyor. Bu normalleşme sürecinde, çok sayıda meslek gurubuyla birlikte, faaliyetlerine kaldığı yerden devam edecek olan turizm sektörü de Covid 19’a karşı yeni tedbirler uygulamaya başlayacak.
CNR Holding, aylardır misafir ağırlayamayan turizm sektörünün eski ve yeni açılacak işletmelerin tüm yatak ihtiyacını karşılayabilmek için Bedding World Fuarı‘nı hayata geçiriyor. Yatak sanayi için üretim yapan firmaların ve bu üretime tedarik sağlayan yan sanayi sektörünün ürün sergileyeceği fuar, 02-05 Eylül 2020 tarihleri arasında, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi‘nde organize edilecek.
Detaylı Bilgi
Ayakkabı Üreticileri Hammadde Alımı İçin
K+ Fuarı’na Geliyor
Türk ayakkabı ve yan sanayi sektörleri için 120’nin üzerinde fuar organize eden CNR Holding, yıllarca oluşturduğu yerli ve yabancı profesyonel alıcı datasını, K+ Kauçuk ve Plastik Fuarı için seferber etti. Kauçuk ve plastik endüstrileri için CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi‘nde, 02-05 Haziran 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan K+ Kauçuk ve Plastik Fuarı’nı, Türk ayakkabı yan sanayinin en önemli firmaları da ziyaret ederek hammadde ihtiyaçlarını karşılayacak.
Kauçuk ve plastik endüstrilerinin dünyanınki en büyük ticaret platformlarından biri olan K+ Kauçuk ve Plastik Fuarı, otomotiv, plastik, kauçuk, kimya, makine, inşaat, tekstil, ayakkabı, elektrik ve elektronik gibi sektörlerde faaliyet gösteren tüm üretici, tedarikçi, ithalatçı ve ihracatçıları bir araya getirecek.
Detaylı Bilgi
Tasarımın En Renkli Sanatçısı EVTEKS’e Geliyor
Dünyanın en renkli tekstil sanatçılarından tasarımcı Tamar Branitzky, EVTEKS seminerleri için gelecek. Temelde güncel zanaat dünyasında benzersiz bir gelişme olan yeni yüzeylerin ve baskıların araştırılması konusuyla ilgilenen Branitzky, 25-29 Ağustos tarihleri arasında ziyaretçilerini “Design Seminars” alanında misafir edecek.

Branitzky dijital baskı teknolojisinin nimetlerinden faydalanıp farklı manzaralardan ilham aldığı organik malzemelerden yapılan orijinal ve canlı kolajlarını hayata geçiriyor. Koleksiyonlarında romantik duygularını sanatsal şallara, dekoratif yastıklara, döşemelere, duvar kâğıtlarına ve sanat eserlerine çeviriyor. Sanatçının stüdyosundaki her şey el yapımı ve kendisinin imzasını taşıyor.

Detaylı Bilgi
Ünlü Çene Cerrahı İDEX’e Geliyor
Türkiye’nin ağız ve diş sağlığı fuarı 17. İDEX İstanbul (İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı), bu yıl da, sektördeki yenilik ve gelişmelerin ele alınacağı kongre ve sempozyumlara ev sahipliği yapacak. Aralarında Doç. Dr. Guilherme Carpena Lopes‘in de olduğu dünyaca ünlü akademisyenler, sektör temsilci ve öğrencilerine sunumlar yapacak.

Federal Üniversitesi (UFSC) Diş Hekimliği Bölümü’nden 1995 yılında mezun olan Doç. Dr. Guilherme Carpena Lopes, çene cerrahisi alanında 500’ün üzerinde uluslararası konferansta konuşmacı olarak bulundu. Çeşitli dillerde yayımlanan 125’ten fazla bilimsel makalenin yazarı olan Doç. Dr. Lopes’in yayınları diğer bilimsel makalelerde 2.500 kez kaynak gösterilerek alıntılandı.

Detaylı Bilgi
İhracat İklim Endeksi Olumlu Sinyal Veriyor
İş ile İstişare Kurulu’nun 14’üncü toplantısı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomide ivmenin yukarı yönlü hareket ettiğini açıklayan Pekcan mayıs ayında yıllık bazda ihracatta düşüş olmasına rağmen, nisana göre toparlandığını söyledi. Pekcan “Önümüzdeki dönemde ihracatçı olduğumuz AB ülkelerinin yeniden toparlanmasını bekliyor, dünya genelinde kademeli bir normalleşmeye geçişin olacağını düşünüyoruz” dedi.
Pekcan, yurtdışı lojistik merkezleri çalışmasına da ağırlık vereceklerini belirterek, yeni dönemde artık hızlı teslimatların yapılabileceği lojistik merkezlerinin önem kazandığını, bu sebeple söz konusu çalışmayı hızlandıracaklarını söyledi. Pekcan, bu dönemde istişareye önem verdiklerini belirtti.
Detaylı Bilgi

 

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X