CNR Expo Haber Haftalık Bülten

Temmuz 27, 2020
Sunu1-5-1200x675.jpg

CNR Expo Haber tarafından yayınlanan 27 Temmuz 2020 tarihli haftalık haber bülteni aşağıda yer almaktadır.

En Büyük Gıda Platformuna Tam Destek
Üreticileri, tedarikçileri, toptancıları ve alıcıları aynı çatı altında buluşturan, Türk gıda sektörünün en büyük ticaret platformu CNR Food İstanbul, 2 Eylül’de, Ticaret Bakanlığı‘nın destekleri ile açılıyor. Global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde, Ambalaj Özel Bölümü ile eş zamanlı gerçekleştirilecek fuar, 80 bin metrekare alanda düzenlenecek
Alım heyetleri için tüm ürün gruplarına tek çatı altında ulaşma imkânı sağlayan CNR Food İstanbul’u 50 binin üzerinde yerli ve yabancı profesyonel alıcının ziyaret etmesi hedefleniyor. Türk gıda sektörü için iş hacmini ve ihracat kapasitesini genişletmenin yanı sıra yeni iş bağlantıları kurma fırsatı da sunan bu önemli buluşma, katılımcı firmaların gıda, içecek, ambalaj, paketleme ve gıda teknolojileri sektörünün tüm yenilik ve çeşitlerini keşfedebilecekleri küresel bir buluşma noktası olacak.
Detaylı Bilgi
CNR Avrasya Asansör İçin Dev Güç Birliği
Türk asansör sanayinin en büyük ticaret platformu CNR Avrasya Asansör Fuarı, bu yıl da Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB‘in yanı sıra sektörün en prestijli STK‘larının destekleri ile açılacak. Ticaret Bakanlığı’nın 2020 yılında “Sektörel Nitelikli Uluslararası Yurt içi Fuarların Desteklenmesine İlişkin 2014/4 sayılı Karar” kapsamında desteklediği fuar, 2020 yılının İstanbul’daki tek uluslararası asansör, yürüyen merdiven ve teknoloji fuarı olarak hayata geçirilecek.

Ticaret Bakanlığı’nın verdiği destek kapsamında, Bakanlıkça alınan kararın uygulama usul ve esaslarındaki yükümlülükleri yerine getiren CNR Avrasya Asansör Fuarı’nın katılımcıları yer kirası ve stant maliyetleri için ödenen fatura tutarının 82.000 TL ye kadar olan kısmının %50’sini geri alabilecekler.

Detaylı Bilgi
Ayakkabı Sektörü 30 Eylül’de Buluşuyor
AYMOD – Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı, ayakkabı ve saraciye sektörüne yön veren 1.000’in üzerinde markayı uluslararası alıcılarla, 30 Eylül – 3 Ekim 2020 tarihleri arasında 63’üncü kez buluşturacak. Sektörün yerli ve yabancı en önemli markalarını bir araya getirecek olan AYMOD, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından, global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi‘nde organize edilecek.

Alanında Türkiye’nin en büyük uluslararası buluşması olan AYMOD’u, yerli ve yabancı 25 bin ayakkabı alıcısının ziyaret etmesi bekleniyor. Yeni sezon ürünlerin sergileneceği fuarın ziyaretçileri, en yeni modelleri yakından görme fırsatının yanında ihtiyaçları doğrultusunda ürün gruplarına aynı çatı altında ulaşabilecekler ve karşılaştırma yapabilecekler.

Detaylı Bilgi
Prof. Dr. Karaosmanoğlu:
Doğal Kaynak İsrafı Nasıl Önlenir?
Tüm dünyada kaynaklar hızla tükenirken, insanlığın yol açtığı kirlilik ve doğaya verdiği zarar, özellikle son çeyrek yüzyılda had safhaya ulaştı. Üstelik bu durum sadece günümüzü değil, gelecek nesillerimizi de tehdit eder boyutlara yaklaştı.
Bunun önüne geçebilmek için doğal kaynak israfının önlenmesi ve çevrenin korunmasına yönelik, özellikle akademisyenler tarafından önemli adımlar atılıyor. Aralarında Profesör Doktor Filiz Karaosmanoğlu‘nun da olduğu bilim insanları, Türkiye’nin en çevreci fuarı ENTECH ve Sıfır Atık Forumu gibi platformlarda geleceğimizi masaya yatırıyor.
Detaylı Bilgi
Kamp ve Doğa Tutkunları Buluşuyor
Özellikle son dönemde yüzünü doğaya dönen kamp, doğa sporları ve avcılık tutkunları Camp & Caravan İstanbul’da bir araya gelecek. Kendi kulvarında Türkiye’nin ilk ve tek fuarı Camp & Caravan İstanbul, 20 – 28 Şubat 2021 tarihleri arasında organize edilecek.
Doğaseverlerin tüm ihtiyaçlarına karşılık veren, her türlü outdoor kıyafetten kamp malzemesine, kanodan çadır ve kamp sandalyesine kadar, kamp, avcılık ve doğa sporlarında faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmalar, üçüncü kez Camp and Caravan İstanbul’da meraklıları ile buluşacak. Camp and Caravan İstanbul, doğaseverlerin her türlü ihtiyacını karşılayacak ürün ve donanımın yanı sıra birbirinden eğitici – eğlenceli etkinlik ve seminerlere de ev sahipliği yapacak.
Detaylı Bilgi
71 Projeye 71 Milyon TL Hibe
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programı çerçevesinde, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması sektöründe 71 projeye 71 milyon lira hibe desteği sağlanacağını bildirdi. Bakan Pakdemirli, yazılı açıklamasında, “yerinde üretim, yerinde işleme ve yerinde kalkınma” anlayışıyla kırsaldaki yatırımları desteklemeye devam ettiklerini belirtti.
Bu çerçevede, kırsalı kalkındırmak, kente göçü önlemek, kadın ve genç girişimcileri desteklemek ve istihdama katkı sağlamak amacıyla Kırsal Kalkınma Programı (IPARD-II) kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu aracılığıyla çeşitli sektördeki yatırımlara yüzde 40 ila yüzde 70 arasında hibe desteği verilecek.

Pakdemirli, tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasıyla ilgili fiziki varlıklara yönelik yatırımlar tedbirinde açıklanan projelerin, 43’ünün süt işleme tesisi ve süt toplama merkezi, 3’ünün kırmızı et işleme ve kesimhane, 4’ünün kanatlı eti işleme ve kesimhane, 1’inin su ürünleri işleme, 20’sinin meyve-sebze işleme ve soğuk hava deposu yatırımlarını kapsadığını ifade etti.

Detaylı Bilgi

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X