CNR Expo Haber Haftalık Bülten

Ağustos 5, 2020
Sunu1-5-1200x675.jpg

CNR Expo Haberin 3 Ağustos 2020 tarihli haftalık haber bültenini aşağıda yer almaktadır.

Gıda Sanayinin Global Buluşması
Türk gıda, içecek ve paketleme sektörünün en büyük ticaret platformu CNR Food İstanbul açılıyor. Global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi‘nde, 2 Eylül‘de ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanan fuar, kendi alanında Avrasya’nın en büyük buluşması olacak. Gıda, içecek ve ambalaj sektörünün ihracat oranını artıracak olan fuar, katılımcı firmaların üretim ve ticaretine de büyük katkılar sağlacak.
Bu dev buluşmada, sektörün lider firmaları, 4 gün boyunca ürün sergileyecek. Yeni iş ortaklıklarına zemin oluşturacak olan bu platformda, yeme içme ve satın alma müdürleri, mutfak şefleri, işletme sahipleri ve üst düzey yöneticiler, işletmeleri için en uygun ürün ve hizmetleri yakından tanıma imkanı bulacak.
Detaylı Bilgi
Türk Asansör Sanayi İçin Güçlerini Birleştirdiler
Fuarcılık sektörünün lider firması CNR Holding, Türk asansör sanayinin en büyük STK’ları TASİAD ve ASFED ile bir araya geldi. CNR Avrasya Asansör Fuarı için buluşan CNR Holding, TASİAD ve ASFED Yönetim Kurulu Üyeleri, asansör sanayinin geleceğini masaya yatırdı.
Türk asansör sanayinin daha verimli üretim yapabilmesi, teknolojiyi yakından takip edebilmesi, uluslararası ticaret imkanlarının genişletilmesinin yanı sıra global rekabet gücünün ve marka değerinin artırabilmesi için yapılan toplantıda, sektörün en önemli firma temsilcileri de hazır bulundu.
Detaylı Bilgi
Yılın Tek Güzellik Fuarı Gün Sayıyor!
Türkiye’nin 2020 yılındaki tek bakım, güzellik, kozmetik, estetik, medikal cihaz ve ekipmanları fuarı CNR Beauty & Wellness Show İstanbul, uluslararası arenada en üst seviyede kabul gördü. CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından; KOSGEB desteğiyle organize edilen fuar, küresel arenada söz sahibi olan ICMAD (Independent Cosmetic Manufacturers And Distributors) – Bağımsız Kozmetik Üreticileri ve Distribütörleri Derneği ve IFA (The International Federation of Aromatherapists) – Uluslararası Aromaterapistler Federasyonu’nun da desteğini almayı başardı.
10 – 13 Eylül 2020 tarihlerinde arasında CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde yerli ve yabancı 500’ün üzerindeki markaya ev sahipliği yapacak olan fuar, 4 günde 25 bini aşkın sektör profesyonelini ağırlayacak.
Detaylı Bilgi
Dünyanın Gözü Kulağı ENTECH
Sıfır Atık Forumu’nda Olacak
Yıllara dayanan tecrübesi ve sektöre kattığı yeniliklerle Türk fuarcılığının dünyadaki en büyük temsilcisi CNR Holding, çevre teknolojileri ve sıfır atık alanında, Avrasya’nın en prestijli ticaret platformu Çevre Teknolojileri, Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Fuarı – ENTECH’e ev sahipliği yapacak. Fuar, 4-7 Kasım 2020 tarihleri arasında, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi‘nde, Sıfır Atık Forumu ile eş zamanlı gerçekleşecek.

Türkiye’de, sıfır atık üzerine organize edilen en önemli organizasyonlardan biri olan ENTECH Sıfır Atık Forumu’nda, aralarında Sıfır Atık Avrupa Bilim Komitesi Başkanlığı ve Sıfır Artık Uluslararası İttifakı (ZWIA) Yönetim Kurulu Üyesi Enzo Favoino ve Birleşmiş Milletler Çevre Programı’nın eski Direktörü Dr. Ashok Khosla‘nın da olduğu çok sayıda konuşmacı katılacak.

Detaylı Bilgi
Export Gateway to Afrika’ya
Lider Firmalardan Yoğun İlgi
Ev tekstili sektörü için 26 yıldır fuar organizasyonları düzenleyen CNR Holding, Türk ekonomisinin, 2050 yılında 6 trilyon dolar büyüklüğe ulaşacak olan Afrika Pazarından alacağı payı artırmak için 2-5 Aralık 2020 tarihinde Export Gateway to Africa Fuarı‘nı hayata geçirecek. Global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Export Gateway to Africa, öncelikle ev tekstili ve dekorasyonu olmak üzere birçok önemli sektörde faaliyet gösteren firmaları, sadece Afrika’dan gelecek yüzlerce alım heyeti ve binlerce satın almacı ile bir araya getirmeyi hedefliyor.

Tül perde sistemlerinden perde mekanizmalarına, ev tekstili sektöründen döşemelik kumaş sektörüne kadar çok geniş bir ürün grubuna hitap edecek fuar; aralarında ZORLU HOLDİNG‘in de olduğu Türkiye’nin lider ev tekstili üreticilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Detaylı Bilgi
Türkiye ve İspanya Arasında
JETCO Anlaşması İmzalandı
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İmza Töreni’nde yaptığı konuşmada, iki ülke ilişkilerinin 1,5 asırdır mükemmel şekilde devam ettiğini söyledi. Bakan Pekcan, “İki ülkeye yakışan, tarihsel ilişkilere yakışacak şekilde ticari ve ekonomik bağlantıları daha yukarı taşımaktır. Türkiye ve İspanya arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerimizi ivmelendirerek devam ettirmeyi hedefliyoruz.” dedi.
Pekcan, İspanya’nın çalışma ve oturma izni gibi konularda yatırımcılara destek vermesi gerektiğine dikkati çekerek, “Paylaşılan ürün listeleri konularında ortak ticaretimizi artırabiliriz. Otomotiv ana ve yan sanayisi, hazır giyim, demir-çelik ürünleri, elektronik, mobilya, inşaat malzemeleri, ambalaj malzemeleri, tekstil ve temizlik maddeleri, bitkisel yağlar, alkollü ve alkolsüz içecekler, şekerli ve çikolatalı mamuller, konserve sebze ve meyveler, kuru meyveler ve meyve suları konularında iş birliği yapabiliriz.” diye konuştu.

JETCO mekanizması kapsamında ülkeler arasındaki ekonomik ve ticari ilişkileri derinlemesine ele alındığını vurgulayan Pekcan, bu kapsamda karşılıklı yatırımlar, müteahhitlik hizmetleri, üçüncü ülkelerde ortak çalışma, kültür, turizm, tarım, ulaştırma, bilim ve teknoloji, eğitim alanlarında iş birliği konularının görüşüldüğünü anlattı. Pekcan, mutabakat zaptına da iki ülke için önemli konuları derç ettiklerini ve bunları yakından takip edeceklerini söyledi.

Detaylı Bilgi

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X