e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

CNR Expo Haber Haftalık Bülten

Şubat 3, 2020
Sunu1-5-1200x675.jpg

CNR Expo haftalık haber bülteni aşağıda yer almaktadır.

En Çok Okunan Yazarlar
CNR Kitap Fuarı’nda
Türkiye’nin en önemli kültürel etkinlerinden Uluslararası CNR Kitap Fuarı, 8 Şubat’ta, 7’nci kez kitapseverlerle buluşacak. Fuarda aralarında ALFA, BİLGİ, CAN, DOĞAN KİTAP, EPHESUS, İLERİ, İŞ BANKASI, İTHAKİ, KAYNAK, KIRMIZI KEDİ, MARTI, ÖTÜKEN, PEGASUS ve YKY yayınlarının da bulunduğu yüzlerce yayınevi, binlerce eserini kitapseverlerle buluşturacak.
Her yıl duayenlerin yanı sıra genç nesil yazarları da ağırlayan fuarın bu yıl ki onur konuğu polisiye romanların usta kalem Ahmet Ümit olacak. Söyleşi, sohbet ve imza gününde sevenleri ile bir araya gelecek olan Ahmet Ümit’in yanı sıra aralarında Sinan Akyüz, Aylin İşcan Yener, Işık Öğütçü, Murat Menteş, Beyza Alkoç, Hulki Cevizoğlu, Şengül Boybaş ve Nasuh Mahruki gibi yazarlar da sevenleri ile imza günleri ve söyleşilerde bir araya gelecek.
Detaylı Bilgi
Açık Deniz Paneli Rotanızı Çizecek!
Alanında dünyanın en büyük iki tekne ve yat fuarından biri olan CNR Avrasya Boat Show-15.Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı‘na geri sayım başladı.
Deniz tutkunlarının her yıl heyecanla beklediği fuarda, mega yatlardan yelkenlilere, katamaranlardan sürat teknelerine kadar; teknoloji, tasarım ve konforu bir arada sunan 3.500’ün üzerinde deniz aracı sergilenecek. Milyon dolarlık yatların Dünya ve Türkiye lansmanlarının da yapılacağı fuar, birbirinden renkli etkinliklere de ev sahipliği yapacak.
Detaylı Bilgi
Türk Eximbank’tan İhracatçılara Faiz İndirimi
Türk Eximbank tarafından ihracatçıların Türk Lirası kredilerini daha düşük maliyetlerle kullanabilmesine imkân tanıyacak yeni düzenlemeye gidildi. Türk Eximbank’ın KOBİ’lere ve yüksek teknolojili ürün üreten ihracatçılara kullandırdığı Türk Lirası kredilerindeki faiz oranını yüzde 7,95 seviyesine çekildi.
TCMB tarafından gerçekleştirilen politika faiz oranlarındaki indirimle birlikte son dönemde yurt içi piyasalarda yaşanan olumlu finansal ve ekonomik atmosfer çerçevesinde ihracatçıların eli daha da güçlenecek. Türk Lirası İhracat Kredilerini daha düşük maliyetlerle kullanabilmesine imkân tanıyacak yeni faiz düzenlemesi çok sayıda KOBİ’nin hem üretim, hem inovasyon, hem de ihracat oranlarına önemli katkılar sağlayacak.
Detaylı Bilgi
Uluslararası UNICERA’ya 20 Bin
Yabancı Alıcı Gelecek
Seramik, banyo ve mutfak sektörünün bin 200 markası yeni ürün ve koleksiyonlarını Uluslararası UNICERA İstanbul’da sergileyecek. Sektöre yön veren Lider ve ihracatçı markaların bir araya geldiği “Unicera Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı” 10-14 Mart 2020 tarihleri arasında, global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi‘nde düzenlenecek.
Dünyanın en önemli tasarımcıları tarafından 2021’nin trendlerinin belirleneceği fuarda, seramik banyo ürünleri, zemin-duvar kaplamaları, mutfak ve dekorasyon ürünleri gibi sektöre dair her şey bir arada sergilenecek. Türkiye seramik banyo mutfak sektörünün ihracatına en büyük katkıyı sağlayan UNICERA İstanbul, bu yıl 130 ülkeden 20 bin yabancı, toplam 100 binin alıcı hedefi ile organize edilecek.
Detaylı Bilgi
Yapay Zekâ Destekli CNR İMOB Tarihi Bir Rekora İmza Attı
CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) işbirliği ve KOSGEB desteği ile düzenlenen 16. CNR İMOB Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı, bu yıl da yeni bir tarih yazdı.

Yerli ve yabancı 750’nin üzerinde firmanın yeni sezon ürünlerinin tanıtıldığı fuar, 6 gün içerisinde 132 ülkeden 44.865’i yabancı olmak üzere toplam 148.718 sektör profesyoneline ulaşmayı başardı. 160.000 metrekarelik toplam 13 salonda misafirlerini ağırlayan fuar, salonlara sığmayıp çadırlara taşan fuar olarak da tarihe geçti.

Detaylı Bilgi
İhracat Desteklerinde 2019 “Altın Yıl” Oldu
Pekcan, Bakanlık olarak her yıl ihracat ailesine yeni fertlerin katılması, ihracatçıların pazarlarda tutunabilmeleri ve markalaşmaları için “İhracatta Devlet Yardımları” adı altında destekler verdiklerine dikkati çekti.

Pekcan, destekleri üç olgunluk safhasında tanımladıklarının altın çizerek, bunlardan ilkinin ihracata hazırlık safhası, ikincisinin pazarda tutundurma, üçüncüsünün ise markalaşma ve tasarım aşaması olduğunu belirtti.

Bu kapsamda yurt dışı fuar katılım desteği, Küresel Tedarik Zinciri, tasarıma ve tasarım ofisleri kurulmasına yönelik destekler, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (Ur-Ge), Turquality, pazara giriş gibi destekler sağladıklarını anlatan Pekcan, bu desteklerin pek çoğunu hizmet ihracatı için de sunduklarını kaydetti.

Detaylı Bilgi
Üyelikten ayrılmak için **tıklayınız**

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X