CNR Expo Haber Haftalık Bülten

Şubat 11, 2020
Sunu1-5-1200x675.jpg

10 Şubat 2020 tarihli CNR Expo Haber bülteni aşağıda yer almaktadır.

CNR Kitap Fuarı 7’nci Kez Kitapseverleri Buluşturdu
Kitapseverlerin sabırsızlıkla beklediği CNR Kitap Fuarı 7’inci kez ziyaretçilerine kapılarını açtı. Bu yıl “Keşif” teması ile okuyucuları karşılayan fuarda, yerli ve yabancı 300’ün üzerinde yayınevi ve 550’yi aşkın marka yer alıyor. 350’den fazla etkinliğin yapılacağı fuar, 600’ün üzerinde yazarın imza günlerine de ev sahipliği yapacak..
Fuarın açılışı CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem’in yanı sıra CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ve fuarın onur konuğu olan ünlü roman yazarı Ahmet Ümit’in katılımıyla gerçekleştirildi.
“Dünyaya en güzel mesajı kültüre, sanata ve bilimle verebilirsiniz”
Açılışta töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise; kitap fuarlarının kendisini ayrıca heyecanlandırdığını belirterek, “Bizleri dünyada belirli bir noktaya taşıyacak olan bazı unsunlar vardır. Kitaba duyulan ilgi, ülkede çıkan yayın sayısı, üniversitelerin verimliliği ve bilimsel makalelerin dünya çapındaki yeri… Başka türlü dünyaya mesaj veremezsiniz. En kıymetli mesaj kültüre, sanata ve bilime dönük ortaya koyacağınız üretim kapasitesidir. Bu manada kitap çok değerli bir yer işgal ediyor” dedi.
Fuarın İstanbul için özel bir adım olduğuna dikkat çeken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu vesileyle CNR yöneticilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Fuar süresince 100 binlerce insanı kitapla buluşturacaklar. Hayatın en iyisini keşfetme konusunda muazzam bir buluşmaya ev sahipliği yapıyorlar. O bakımdan çok kıymetli bir işe imza atıyorlar” dedi. Bütün İstanbul’un, konu kitap ya da kültür olduğunda peşini bırakmadıklarını söyleyen Ekrem İmamoğlu, “Kitapseverler bu fuara da gelsinler ve bu güzel buluşmayı zenginleştirsinler. En yüksek seviyede katılımı birbirleriyle paylaşarak sağlasınlar. Burada güzel bir şey var” dedi.
Detaylı Bilgi
Gıda Sektöründe Dev İş Birliği
Fuarcılık sektörünün lider kuruluşu CNR Holding, Tüm Gıda Dış Ticaret Derneği (TÜGİDER) ve Tarım Ürünleri Hububat Bakliyat İşleme ve Paketleme Sanayicileri Derneği (PAKDER) ile CNR Food İstanbul Fuarı özelinde önemli bir iş birliğine imza attı. CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, TÜGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Manav ve PAKDER Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Aral‘ın katılımı ile düzenlenen iş birliği protokolü imza töreninde gıda sektörünü CNR Expo çatısı altında buluşturan anlaşmanın, CNR Food İstanbul’u dünyanın en büyük gıda fuarından biri haline getireceği vurgulandı.
Detaylı Bilgi
ENTECH ile Daha Temiz Gelecek
Geri dönüşüm, çevre teknolojileri ve sıfır atık sektörünün yerli ve yabancı firmaları tüm yenilikleri ile Çevre Teknolojileri, Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Fuarı -ENTECH’e gelecekler. Fuar çevre ve teknolojileri alanında faaliyet gösteren firmaları binlerce uluslararası alıcı ile bir araya getirerek sektörün gelişmesine büyük katkılar sağlayacak. Kendi alanında Avrasya’nın en büyük buluşması olarak hayata geçirilen Entech Fuarı‘nın katılımcıları, Türkiye’deki tüm belediyeleri başta olmak üzere kamu kuruluşları ve özel sektörün satın almacıları ile bir araya gelerek önemli iş anlaşmalarına da imza atacak.
Fuar’da özel alım heyeti organizasyonu da düzenlenecek. Alım heyeti organizasyonuna, Irak, İran, Libya, Etiyopya, Rusya, Ukrayna, Katar, Fas, Gana, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan ve Kırgızistan‘ın da aralarında olduğu 74 ülkeden gelecek sektör alıcıları katılarak katılımcı firmalarla B2B iş görüşmeleri gerçekleştirecek.
Detaylı Bilgi
Konya’nın Önde Gelen Firmaları Mill Tech İstanbul’da
Dünya değirmen makineleri sektörü için CNR Holding tarafından hayata geçirilen Mill Tech İstanbul, Türk firmaların yurt dışındaki kurumsal ağlarını genişletirken, ihracatlarına da büyük katkılar sağlayacak. Global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi‘nde, rekor katılımcı rakamı ile düzenlenecek olan fuara Türkiye’nin dört bir yanından üretici firmalar yoğun ilgi gösteriyor.

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve Değirmen ve Sektör Makineleri Üreticileri Derneği (DESMÜD) iş birliğinde organize edilen fuarın tanıtım çalışmaları bu kez Türkiye’nin tahıl ambarı Konya‘da yapıldı. Konya değirmen sanayinin en önemli firmalarından Askomak Değirmen, Birlik Değirmen, Himmet Usta Değirmen, Mill Teknoloji, Motorcu Yasin, Özenir Değirmen, Özunmak Değirmen, Teknik Değirmen ve Yılmaz Kardeşler gibi firmaların ürünlerini sergileyeceği Mill Tech İstanbul, 9-12 Eylül 2020 tarihleri arasında organize edilecek.

Detaylı Bilgi
İDEX Etkinliklerini Kaçırmayın
CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık, DİŞSİAD (Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) ve Vestiyer Yayın Grubu işbirliği ile düzenlenen “Dental Tribune Türkiye Sempozyumu” bu yıl 9-12 Nisan 2020 tarihlerinde 5. kez gerçekleştirilecek. Zengin bir içerikle hazırlanan sempozyum, bini aşkın markanın yer alacağı İDEX Fuarı’nı kaçırılmayacak bir bilimsel buluşmaya dönüştürecek.
5. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu için kayıtlar başladı. Alanında uzman uluslararası konuşmacıların sunumlarına ev sahipliği yapacak bu etkinlikte cerrahi, protez ve endodonti alanlarında saygın konuşmacılar kürsüde olacak. Ayrıca katılımcılar, kurs programlarından da ücretsiz yararlanabiliyor. Kurslarda sınırlı kontenjan olduğu için kayıt için hızlı davranmakta yarar var.
Detaylı Bilgi
Brexit Sürecinde Türkiye-Birleşik Krallık
Ticari İlişkileri
Birleşik Krallık’ta 23 Haziran 2016 tarihinde yapılan referandum sonrasında, İngiltere AB’den ayrılma isteğini 29 Mart 2017 tarihinde kesinleştirdi ve böylece Brexit süreci başlamış oldu. AB ile İngiltere arasındaki Brexit müzakereleri 14 Kasım 2018 tarihinde neticelendi, Geri Çekilme Anlaşması üzerinde mutabakata varıldı.

Brexit tarihi sonrasında Birleşik Krallık’ın AB’den ayrılması ile 31 Aralık 2020 tarihinde sona ermesi öngörülen ‘Geçiş Dönemi’ böylece başlamış oldu. Bu süre boyunca Birleşik Krallık, ticaret açısından AB üyesi bir ülke gibi muamele görecek, böylelikle aynı süre içinde ülkemiz için Gümrük Birliği ortağı konumunu koruyacak.

Detaylı Bilgi
Üyelikten ayrılmak için **tıklayınız**

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X