e-bülten

e-bülten üyeliği

 

2017 Kompozit Sanayicileri Derneği | Tüm hakları saklıdır

D-8 6. Sanayi Bakanları Toplantısı

Eylül 29, 2017
Gorsel-Template-17-1200x675.jpg

Gelişen Sekiz Ülke (D-8)’nin üye devletleri arasında sanayi işbirliğinin geliştirilmesi kapsamında ‘D-8 6. Sanayi Bakanları ve 10.Sanayi Çalışma Grubu Toplantıları’ 14-16 Kasım 2017 tarihlerinde Nijerya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Bu çalışma gruplarından biri de ‘Kimya ve Petrokimya Çalışma Grubu’dur. Çalışma gruplarında D-8 üyesi ülkelerin söz konusu sektörlerinin kamu, sivil toplum kuruluşu ve özel sektör temsilcileri ile bir araya gelme fırsatı olabilmektedir. Bu nedenle çalışma grubu toplantılarına kamu, sivil toplum kuruluşu ve özel sektör tarafları olarak katılımın yüksek olması, toplamda yaklaşık 1 milyar nüfusa sahip bu ülkelerin Türkiye sanayicileri için yeni bir pazar oluşturma potansiyeli bakımından önem arz etmektedir.

Bu bağlamda 14-16 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan ‘D-8 6. Sanayi Bakanları ve 10.Sanayi Çalışma Grubu Toplantıları’nın duyurulması ve katılım sağlamak isteyen sivil toplum kuruluşu ve özel sektör temsilcilerinin T. C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile 12 Ekim 2017 tarihine kadar iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Ayrıca, D-8 üyesi ülkeler ile ticari ilişkilerde yaşanan sıkıntıların ve ilişkilerin geliştirilmesine yönelik öneri ve taleplerinize dair görüşlerinizin de Bakanlığa iletilmesi halinde çalışma grubu toplantılarında sorunlara çözüm aranması ve önerilerin dile getirilmesi mümkün olacaktır.

D-8 Ülkelerine yönelik çalışmalarınızın tugba.tasci@sanayi.gov.tr ve orhan.cetinkaya@sanayi.gov.tr  adreslerine gönderilmesi hususunda ilgilerinizi rica ederiz.