DYO Covid19 Güvenli Üretim Belgesi Aldı

Haziran 29, 2020
Sunu1-21-1200x675.jpg
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın önderliği ile TSE tarafından yayınlanan kılavuza göre belirlenen kriterleri yerine getiren derneğimizin üyesi Dyo Boya Fabrikaları San. ve Tic. A.Ş., yapılan denetimler sonucu ‘’Covid 19 Güvenli Üretim Belgesi’’ni alan ilk boya markası olmuştur. Konu ile ilgili Dyo tarafından hazırlanan bülten aşağıdadır.
“Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı önderliğinde, TSE tarafından yayınlanan kılavuza göre belirlenen kriterleri yerine getiren firmalar denetleniyor. Denetlemeler sonucu kriterlere uygun güvenli üretim yaptığı belirlenen işletmeler ‘’Covid 19 Güvenli Üretim Belgesi’’ne sahip oluyor.
GÜVENLİ ÜRETİMİN ADRESİ DYO…
Geçtiğimiz haftalarda denetime giren Türkiye’nin en köklü boya firması DYO, denetimleri başarı ile tamamladı. TSE tarafından hazırlanan, Sanayi İşletmeleri’nin Covid-19 ile mücadelesine rehberlik eden “Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” doğrultusunda, “Covid-19 Güvenli Üretim Belgelendirme” denetimi, 17.06.2020’de Çiğli Üretim Tesisleri’nde, 18.06.2020 tarihinde Dilovası Üretim Tesisleri’nde gerçekleşti. Kurulduğu günden bu yana çalışanların temel haklarını, sağlık ve güvenliklerini her zaman ön planda tutan DYO, pandemiye karşı hayata geçirdiği uygulamalarıyla Çiğli ve Dilovası İşletmeleri’nde “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi”ni almaya hak kazandı.
DYO, Çiğli ve Dilovası Üretim Tesisleri, Türkiye genelinde boya sektöründe bu belgeyi almaya hak kazanan ilk firma oldu.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X