Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Ekvator Yatırım Kataloğu Hakkında

Kasım 3, 2017
Gorsel-Template-1200x675.jpg

Ekonomi Bakanlığı’nın TÜrkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) gönderilen bir yazısında, Kito Ticaret Müşavirliğimizden alınan bir yazıya atfen, Ekvator’da Devlet Başkanı Lenin Moreno tarafından geçtiğimiz günlerde kamuoyuna açıklanan ekonomik tedbirler arasında, yıllık kazancı 300 bin doların altında olan firmalardan kurumlar vergisi alınmaması, önümüzdeki 12 ayda yapılacak sermaye yatırımları için kurumlar vergisinde 5 yıla kadar vergi muafiyeti, kurumlar vergisinin %3 artırılarak %25’e çıkarılmasının yer aldığı, ancak anılan ekonomik tedbirler paketinin henüz taslak aşamasında olduğunun basında yer aldığı bildirilmektedir.

Ayrıca, Ekvator Dış Ticaret Bakanlığınca hazırlanan ve 41 yatırım projesine dair detaylı bilgi ihtiva eden Ekvator Yatırım Projeleri Kataloğuna http://investecuador.ec/ bağlantısından ulaşılabilmektedir. Bilgilerinizi rica ederiz.

 

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X