Futura Form’dan Sağlık Sektörüne Çözümler

Mayıs 23, 2020
Sunu1-23-1200x675.jpg

Üyemiz Futura Form firmasının sağlık sektörüne alternatif çözümler konulu duyurusu aşağıda yer almaktadır.

Futura Form’dan Saglik Sektörüne Alternatif Çözümler
Polin Group bünyesinde, özel tasarım kompozit ürünlerin üretiminde ham madde, tasarım, mühendislik ve yüksek üretim becerileriyle faaliyet gösteren Futura Form, deneyimli kadrosuyla eğlence, peyzaj, endüstriyel ürün ve mimari gibi çeşitli sektörler için geniş ürün gamı ve ihtiyaca yönelik geliştirdiği çalışmalarıyla birçok başarılı proje gerçekleştirdi. Müşteri memnuniyeti odaklı yaptığı çalışmalarında anahtar teslim projeleri, fikir aşamasından üretime ve montaja kadar mimarları, satış ve mühendislik ekipleri ile süreçleri takip ederek yüksek teknolojili üretim deneyimi, ileri mühendislik becerileri ve ham maddeler hakkındaki geniş bilgi birikimiyle müşteriye özel olarak çok çeşitli kompozit ürünler geliştirmeye devam ediyor.
Pandemi sürecinde ortaya çıkan çeşitli öncelikler dahilinde Futura Form, sağlık sektörü ve toplum sağlığı için geliştirdiği ihtiyaca yönelik ürünleri ile Futura Form Sanitary markasıyla piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Negatif basınçlı hasta izolasyon kabinleri, dezenfeksiyon ve sterilizasyon ürünleriyle özellikle kamunun ortak kullanım alanları için kurumlara bu süreçteki riskleri ortadan kaldırmak için çözümler sunuyor.
Negatif Basınçlı Hasta İzolasyon Kabini (HİK)
Genel amacı, özellikle pandemi, epidemi benzeri durum yaşanması halinde, hastanelerin olası yetersizliği veya ilgili bölgede tedavi merkezi bulunmaması durumunda; spor salonları ve sahaları, fuar alanları gibi kapalı mekânlar ve prefabrik yapıları hızlı bir şekilde hastaların dış ortamdan yalıtılabileceği ve tedavisine hazır hale getirebileceği şekle çevirmektir. Negatif basınçlı HİK’in 2 kişinin 15 dakikadan az bir sürede kurup toplayabileceği kadar hafif ve kurulumu pratik yapısı sayesinde her türlü kapalı alan bireysel ve izole bakıma uygun hale getirilmekte, tüm damlacık hareketleri ve kontrolsüz hava çıkışı kısıtlanarak geçirimsiz ve negatif basınçlı bir ortam sağlanmaktadır. Bu sayede virüs, bakteri ve mikropların ortama yayılması önlenebilecektir.
Dezenfeksiyon Tüneli
Bina ve tesis girişlerinde, giren kişilerin taşıyabileceği olası bakteri ve virüsleri bertaraf etmek için kullanılan, geniş bir geçiş alanı oluşturduğu için girişlerde oluşabilecek yoğunluğu engelleyen ve çoklu püskürtme elemanları sayesinde seri geçişlerde bile maksimum hijyen sağlayan hafif ve kolay kurulabilir üründür.
Giren kişilerin algılanması ve sonrasında yapılan püskürtme işlemi sensörler vasıtasıyla olduğundan kullanımı pratiktir ve operatöre ihtiyaç duymaz.
Dezenfeksiyon Üniteleri
Bina ve mağaza girişlerinde, giren kişilerin taşıyabileceği olası bakteri ve virüsleri bertaraf etmek için kullanılan, kurulum alanının geniş olmadığı yerler için ideal olan ve yer kaplamayan, maksimum hijyen sağlayan hafif ve kolay kurulabilir üründür. Giren kişilerin algılanması ve sonrasında yapılan püskürtme işlemi sensörler vasıtasıyla olduğundan kullanımı pratiktir ve operatöre ihtiyaç duymaz.
Dezenfeksiyon Kabini
Market ve depo gibi işyeri girişlerinde, farklı kişiler tarafından sürekli kullanılan ekipmanların (Market arabası, transpalet, vb.) üzerinde bulunabilecek bakteri ve virüsleri bertaraf etmek için kullanılan, kullanımının basit bir buton yardımıyla olması sebebiyle ilave bir operatöre ihtiyaç duymayan, geniş deposu sayesinde kullanım durumuna göre günde bir kere dolum ihtiyacı bulunan ve maksimum hijyen sağlayan hafif ve kolay kurulabilir üründür.
Karantina Kabini
Bina ve tesis girişlerinde, giren kişilerin ateş ölçümü yapıldığı noktalarda olası Covid-19 veya diğer bir hastalığın varlığının söz konusu olduğu şüpheli durumlarda, şüpheli kişiyi ortamdan izole edecek ve sağlık ekiplerinin müdahalesine kadar gerekli karantina ortamını sağlayacak üründür. Negatif basınç yardımı ve filtreleme sistemi sebebiyle içerisindeki ortamdan herhangi bir mikroorganizmanın dış ortama yayılmasını engeller, tek kişilik veya çoklu kullanıma göre özelleştirilebilir.
UV Sterilizasyon Kutusu
Ortak kullanımı olan eşyaların dezenfeksiyonu amacıyla üretilmiş bir üründür. Otoparklarda anahtarların sterilizasyonu, sinemalarda 3D gözlüklerin sterilizasyonu, su parklarında kullanılan bileklik veya kartların sterilizasyonu gibi kullanım alanları mevcuttur. Sterilizasyonu UV ışınları ile yapmaktadır. Ürün üzerinde sterilizasyon süresini gösteren sayaç bulunmaktadır.
Futura Form Hakkında
2012 yılında Kocaeli’de kurulan Futura Form; Polin Group bünyesinde özel tasarım kompozit ürünler konusunda hizmet vermektedir. Futura Form, deneyimli ve heyecanlı ekibiyle üretim, tasarım ve proje yönetimi hizmetleri sunmaktadır. Yüksek teknoloji üretim tecrübesi, ileri mühendislik becerileri ve ham maddeler hakkındaki bilgi birikimi ile çok geniş bir yelpazede özel kompozit ürünler geliştirmekte ve üretmektedir. Eğlence, peyzaj, mimari ve endüstriyel gibi çeşitli sektörler için birçok farklı tasarım ve geniş ürün gamı bulunmaktadır. Fikir aşamasından üretim ve montaja kadar mimarları, satış ve mühendislik ekipleri, müşteri memnuniyetine odaklanarak ve anahtar teslimi proje yönetimi amacıyla süreci takip etmektedir.
İletisim: Sohret Pakis / Pazarlama ve Kurumsal İletisim Direktörü
Tel.: +90 262 656 64 72
Futura Form | www.futuraform.com.tr | Kocaeli/Turkey

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X