Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Girişimcilik Destek Prog. BIGG Yeşil Büyüme Çağrısı

Haziran 17, 2022
Görsel-Template-7-1200x675.jpg

İklim değişikliği ile mücadele kapsamında, Türkiye ekonomisi ve sanayisinin yeşil dönüşümüne katkı sağlamak amacıyla 2022-2 BiGG Yeşil Büyüme Çağrısı açılmıştır.

Tematik alanda açılan ikinci BiGG Yeşil Büyüme Çağrısı olma özelliğine sahip çağrı; Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları, Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan Yeşil Mutabakat Eylem Planı ve 15 Temmuz 2021 tarihinde Yeşil Mutabakat Eylem Planına yönelik olarak yayınlanan 2021/15 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi doğrultusunda hazırlanmıştır. 2022-2 BiGG Yeşil Büyüme Çağrısı Ön Başvuruları 1 Haziran 2022’de alınmaya başlanacaktır.

İş fikri başvuruları 1 Haziran 2022 ve 1 Ağustos 2022 tarihleri arasında 63 uygulayıcı kuruluş tarafından alınacaktır. Uygulayıcı kuruluşlar girişimcilerin iş fikirlerinin toplanması, değerlendirilmesi, seçilen iş fikirlerinin iş planına dönüştürülmesine yönelik eğitim, rehberlik, kuluçka vb. hizmetler ile iş fikirlerinin doğrulanması ve girişimcinin TÜBİTAK’a sunacağı iş planı önerilerinin onaylanması gibi faaliyetleri gerçekleştireceklerdir.

BiGG uygulayıcı kuruluşlarının kendi web sayfalarında ilan edecekleri duyuru ile yeşil büyümeye hizmet eden öncelikli Ar-Ge ve yenilik konularında iş fikri başvuruları  kabul edilecektir.

BiGG uygulayıcı kuruluşlarının listesi ve yeşil büyümeye hizmet eden öncelikli Ar-Ge ve yenilik konularının yer aldığı çağrı dokümanı yayımlanmıştır.

İlgili Dokümana Ulaşmak İçin:

https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/21566/2022-2_bigg_yesil_buyume_cagri_duyurusu.pdf

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X