HUKD Duyuruları 05.07.2017

Temmuz 5, 2017
Gorsel-Template-1-1200x675.jpg

1.SSM’den gelen bilgi üzerine;

Daha önce duyurusunu yaptığımız “UNSB-V’de Düzenlenecek Olan Teknoloji Fuarına Katılım Çağrısı” konulu yazıda belirtilen fuar tarihi 23-24 Ekim 2017 olarak değiştirilmiştir. (SSM irtibat noktası; Eda Kurt, ekurt@ssm.gov.tr )

*****

2. SaSaD tarafından gönderilen Haziran 2017 de yayınlanan “NATO SAVUNMA HARCAMALARI RAPORU” aşağıda yer almaktadır.

*****

3.EÜ EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi: İzmir’de Ufuk 2020 Hakları Eğitimi.

2017 yılının üçüncü Ufuk 2020 Fikrî Mülkiyet Hakları eğitimi, 7 Temmuz 2017 tarihinde İzmir-Yaşar Üniversitesi’nde düzenlenecektir. Eğitim, Ufuk 2020 Programı başvuru sürecinde karşılaşılan fikrî mülkiyet hakları süreçleriyle ilgili katılımcıların bilgi seviyelerini artırma, Hibe Sözleşmesi ve Konsorsiyum Anlaşması’nda yer alan fikrî mülkiyet düzenlemelerine ilişkin gerekli hususların altını çizme ve “Ufuk 2020’de Açık Erişim” konusunda katılımcılara detaylı bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Bunun yanında eğitimde; proje yazımında fikrî mülkiyete ilişkin kısımların nasıl daha kaliteli hale getirilebileceği ile kullanım ve yayılım plânı geliştirilmesine ilişkin bölüm de yer alacaktır.
Notlar

  • Eğitim etkinliğinin dili İngilizce olup simültane tercüme imkânı bulunmamaktadır. Katılımcı sayısı 50 ile sınırlıdır.
  • Kaydınız; müsait yer, profilinizin etkinlik konusu ve içeriğiyle uyumu, ikâmet ettiğiniz şehir ve görev yaptığınız kuruluştan sizin dışınızda bir kayıt olup olmadığına göre değerlendirildikten sonra onaylanacaktır. Etkinliğe katılımınız ancak kaydınız onaylandığında kesinleşecektir.
  • İzmir dışındaki bir şehirden etkinliğe katılım sağlamak isteyen sınırlı sayıda katılımcının seyahat masrafları ilgili proje tarafından karşılanabilecektir. Kaydınızın onaylanmasını tâkiben bu konuda sizinle irtibat kurulacaktır.

Etkinlik programı aşağıda yer almaktadır.

Kayıt olmak için   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScSBYWXYzyoNKoR4aXoG1lLWf-t1QkDZM-M-qyS_wdFUsPPow/viewform?c=0&w=1 linkinden geçiniz.

*****

4.SSI Duyurusu:

Havacılık sektörünün önemli organizasyonlarından MEBAA (The Middle East and North Africa Business Aviation Association) tarafından 2017 yılı Eylül ayında Fas’ın Marakeş şehrinde düzenlenecek etkinliğe ilişkin detaylar için lütfen  http://www.mebaa.com/events/view/72  linkinden geçiniz.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X