e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

HUKD Duyuru 1 Aralık 2017

Aralık 3, 2017
Gorsel-Template-1-1200x675.jpg

1. 29 Kasım 2017 tarihinde Ege Bolgesi Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen KKK’lığı Lojistik Komutanlığı Yedek Parça Millileştirme Etkinliği’ne katılım sağlayamamış ancak iletilen yedek parça listesi ile ilgilenen Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (HUKD) üyelerinin “MSB Elektrooptik Sistemler Ana Bakım Fabrika Müdürlüğünden Üsteğmen Safa Koç” ile görüşebileceklerdir.

Böyle bir talebi olan firmalarımızın İletişim bilgisi için HUKD’ye ulaşmalarını rica ederiz.

*****

2- Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) tarafından hazırlanan “SAVUNMA ve HAVACILIK SANAYİİ  YATIRIMLARINDA YARARLANILABİLECEK DEVLET DESTEKLERİ ve TEŞVİK PROGRAMLARI” raporuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

Savunma ve Havacılık Sanayii Yatırımlarına Devlet Destek ve Teşvikleri

*****

3- SSM Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı tarafından iletilen ‘Polonya Cazibesi’ ve ‘Frontex İhalesi’ konulu mailler aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

Pakistan ve Polonya savunma sanayi konusundaki bağlarını kuvvetlendiriyor. Taraflar bir hafta  içince ikinci kez toplantı  yaptılar. Pakistan Hava Kuvvetleri komutanı ACM Sohail Aman, Varşova’yı 24 Kasımdaki ziyaretinde Polonya Armaments Grubu ziyaret etti. 

Taraflar insansız hava araçları, küçük silahlar ve  mühimmat konularında işbirliği potansiyelini istişare etmektedirler. 

Kaynak:http://www.janes.com/article/75969/pakistan-and-poland-pursue-aerospace-co-operation

Aşağıda yer alan AB Sınır Yönetimi Ajansı Frontex ihalesine Türk firmaların ana yüklenici veya konsorsiyum ortağı olarak değil ama alt yüklenici olarak katılım sağlayabilecekleri belirtilmektedir.

Poland-Warsaw: Coastal surveillance aerostats — deployment and trial

2017/S 228-474384

“Subcontractors may be entities established outside the EU, EEA and SAC countries.”

Short description:

The procurement defined in this document consists of the delivery by 2 different providers of 2 sets of surveillance aerostats, data transmission, payload control and the necessary expertise to deploy and manage them. These 2 systems will be used for the execution of a pilot project to test, compare, and evaluate different surveillance aerostat. The deployment, test, and evaluation will be carried out in 2 fixed points of the coast of 1 EU Member State, over a specified time-line.

II.1.5)Estimated total value

Value excluding VAT: 400 000.00 EUR

Place of performance

NUTS code: EL

Main site or place of performance:

North coast of the Greek island of Lesvos

http://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:474384-2017:TEXT:EN:HTML

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X