e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

HUKD – Duyuru 1 Mart 2021

Mart 2, 2021
Gorsel-Template-1-1200x675.jpg

Üyemiz Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği’nin (HUKD) 1 Mart 2021 tarihli duyuruları aşağıda yer almaktadır.

1- PwC Türkiye Danışmanlık Ekibi, İngiltere Ticaret Bakanlığı adına İngiltere ve Türkiye arasında imalat sanayiinde tedarik zinciri bağlantılarını geliştirmeye yönelik bir çalışma yürütmektedir.

Konuya dair firmalardan geri dönüş alarak İngiltere ile gerçekleştirilebilecek işbirliği alanlarını belirleyebilmek amacıyla aşağıda paylaşmakta oldukları anketi ilgilenen üyelerimizin doldurabilmeleri için iletmekteyiz.

https://forms.gle/TLE6n47wrwvTtfvw8

Konuya destek vermek isteyen firmalarımız anketi 5 Mart 2021 tarihine kadar doldurarak katkıda bulunabilirler.

İyi günler dileriz.

Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği

Subject: PwC İmalat Sanayii – İngiltere Bağlantılarının Geliştirilmesi Çalışması Hk.

Sayın Bilge Hanım,

Sizinle PwC Türkiye adına iletişime geçiyorum. PwC Türkiye Danışmanlık ekibi olarak, Türkiye ve İngiltere arasında imalat sanayiinde tedarik zinciri bağlantılarının geliştirilmesine yönelik bir çalışma yürütmekteyiz. İngiltere Ticaret Bakanlığı (DIT) adına yürütülen çalışma, Türkiye’nin orta-yüksek teknolojili imalat sektörlerindeki potansiyelini ortaya koymakla beraber; Türkiye-İngiltere arasındaki ticaret ve yatırım bağlantılarının artırılmasına yönelik (yeni imzalanan serbest ticaret anlaşmasının da ışığında) bir yol haritası sunmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda, Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından konuya ilişkin bakış açılarını almak niyetindeyiz.

Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olarak, şirketinizin ileri imalat teknolojileri ve bu kapsamda İngiltere ile yapılabilecek (ve/veya artırılabilecek) işbirliği alanlarına ilişkin bakış açılarını çalışmamıza dahil etmek isteriz. Bu çerçevede hazırlamış olduğumuz anketimize katılımınızı rica ederiz:

https://forms.gle/TLE6n47wrwvTtfvw8

Söz konusu anket, şirketinize yönelik satın alma, tedarik zinciri, dış ticaret ve bilgi-üretim teknolojileri gibi farklı alanlara yönelik hazırlanmıştır. Buna ek olarak, referansınız için İngiltere’de imalat sanayiine yönelik çalışmalar yapan araştırma ve inovasyon merkezlerinin listesi ekte yer almaktadır.

Link vasıtasıyla ulaşabileceğiniz anketi, 5 Mart 2021 tarihine kadar doldurmanızı rica ederiz. Anket linkine erişimde herhangi bir sıkıntı yaşamanız durumunda benimle irtibata geçebilirsiniz.

Türkiye imalat sanayiinin gelişimine ve yeni bağlantılar geliştirmesine yönelik önemli katkılar sağlayacağını düşündüğümüz çalışmamıza vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür eder, iyi ve sağlıklı çalışmalar dilerim.

Saygılarımla,

Deniz Ozkardas
PwC |Consultant

2- EEN İzmir Temsilcilerinden Ebiltem tarafından bizlerle paylaşılan “Facing the Ice Issue: Science and Industry Advancing Together” konferansı 24 Mart 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Kayıt ve Program için aşağıda verilmekte olan linke tıklayabilirsiniz.

Not: Katılım AIMPLAS üyeleri için 100 €uro, AIMPLAS üyesi olmayanlar için 150 €uro’dur.

Kayıt ve program için: https://register.gotowebinar.com/register/4254889410261542672

Bilgilerinize sunarız.

Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği

From: Elena Cortés
Sent: Friday, February 26, 2021 1:42 PM
To: EEN Materials SG
Subject: [sgmaterials] Conference on materials organized by AIMPLAS: “Facing the Ice Issue: Science and Industry Advancing together” / 24th March, online
Importance: High

Dear Mats SG Colleagues,

One of the technology centres that belong to my organization, AIMPLAS, is organizing a conference that may be interesting for your clients: “Spanish Icing Platform Conference – Facing the Ice Issue: Science and Industry Advancing together”. This is apart from the EEN activities but if we connect clients thanks for the conference maybe we can start an EoI and reach afterwards an achievement …

It will take place on 24th March, online, and its aim is to share the industrial experience in their anti-icing career and show the current research along new developments to prevent ice accretion, related to MAITAI Project (Multidisciplinary Approach for the Implementation of new Technologies to prevent Accretion of Ice on aircrafts).

Prevention of icing is a main concern on different industrial sectors. The successful solution of this problem involves the new materials development and the sue of advanced sensors for early detection of icing and monitoring of ice accretion and de-icing processes.

Airbus and Siemens-Gamesa will participate in the conference, which will be joined by attendees from all around Europe interested in this topic  such as the Leibniz Materials Research Institute and the England’s Catcliffe Advanced Materials Research Center.

Please find all the details in the following link:

https://www.aimplas.net/plasticsacademy/training-offer/spanish-icing-platform-conference-facing-the-ice-issue-science-and-industry-advancing-together/

Do not hesitate to contact me in case you have any question.

Kind regards and enjoy the weekend,

Elena

Elena Cortés
Responsable del Área Técnica
Head of Technical Department
 
Leonardo da Vinci 48, Parque Tecnológico
46980   Paterna  · Valencia   (España)
T.
+34  961 366 688 Ext.2
 
M.  +34 680 558 910
www.seimed.eu

 

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X