HUKD Duyuru 10 Temmuz 2018

Temmuz 13, 2018
Gorsel-Template-1-1200x675.jpg

1.SASAD – CM2 ve Entegre Süreç Mükemmelliği Modeli Semineri Daveti

Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından organize edilen ve Sn. Semiha Yaşar’ın konuşmacı olacağı söz konusu seminer 11 Temmuz 2018 Çarşamba günü saat 14.00’te SSM Nuri Demirağ Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

LCV: euney@ssm.gov.tr

2.SASAD – STANREC 2911 İle İlgili Müttefik Yayını

CNAD bünyesindeki NATO Kara Silahlanma Grubu’na bağlı “Land Capability Group Dismounted Soldier System – LCGDSS tarafından hazırlanan “Design Criteria for Body Armour Carriage Systems konulu STANREC 2911 Müttefik Yayını tarafımıza iletilmiştir. Bu konudaki görüş ve gerekçelerin 15 Ağustos 2018 tarihine kadar MSB Teknik Hizmetler Daire Başkanlığına bildirilmesi istenmektedir.

İlgilenen firmaların söz konusu yazı ve yayının iletimi için zeynep@hukd.org.tr adresine bilgi vermesi rica olunur.

3.PROMexico – Farnborough Air Show Mesajı

ProMexico will be participating in Farnborough International Airshow 2018 along with other companies and entities from Mexico. This event is part of our regular yearly schedule and brings along a good opportunity for visitors to meet major participants of the Mexican Aerospace industry.

https://www.farnboroughairshow.com/trade/visiting/2018-exhibitor-list/?name=&countries=MEX

Should your members be interested in meeting any of the participants from Mexico, please let me know for us to arrange.

Regards

Jorge Cruz

PROMEXICO

Istanbul, Turkey

+90.534.551.2943

4.RockIEEE Roket Takımı

Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin üç farklı bölümünden oluşan öğrenci topluluğu olan RockIEEE tasarımları ile Teknofest Roket yarışmasına katılım için hazırlanmakta olduğunu tarafımıza iletmiştir. İlgilenebilecek üyelerimiz için kendileri ve tasarımları hakkında bilgiler ile sponsorluk detayları ekli dosyalarda bilgilerinize sunulmuştur.

5.SSI – Gelir İdaresi Başkanlığına iletilecek Sorunlar Hakkında

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçılar Birliği tarafından iletilen yazı ile (Ekte), 7 Haziran 2018 tarihinde Gelir İdaresi Başkanlığında yapılan bir toplantı ile Savunma ve Havacılık Sanayinin, 3065 sayılı KDV Kanunu’nun 11 ve 13(f) maddesi kapsamında yapılan uygulamalarda yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri dile getirildiği; bu çerçevede; Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, Milli Savunma Sanayimizi, haksız rekabetten korumak amacıyla vergisel anlamda gerekli olan düzenlemelerin yapılması için bir çalışma başlatılacağı ifade edilerek, sadece KDV değil Gelir İdaresi Başkanlığını ilgilendiren diğer konularda da sektörün karşılaştığı sorunların ve çözüm önerilerilerinin bir rapor halinde kendilerine iletilmesinin talep edildiği bildirilmiştir.

Bu kapsamda, Gelir İdaresi Başkanlığına sunulacak raporda dile getirilmek üzere, konuya ilişkin sorun, görüş ve varsa çözüm önerilerinizin https://goo.gl/tJDBNF linkinde yer alan sorun bildirim formunun doldurularak, 20 Temmuz 2018 Cuma günü 17.00’a kadar iletilmesi beklenmektedir.

6.Dünyadan Haberler

Airbus ile ilgili haber https://www.webwire.com/ViewPressRel.asp?aId=226063

Boeing ile ilgili bir haber http://www.arabianaerospace.aero/boeing-and-embraer-form-strategic-partnership-to-accelerate-aerospace-growth.html

Amerika’nın Çin Malları İthalatı ek vergi uygulaması haberi https://m.dw.com/tr/abd-%C3%A7ine-ek-vergi-uygulamas%C4%B1n%C4%B1-ba%C5%9Flatt%C4%B1/a-44549005?xtref=http%253A%252F%252Fm.facebook.com

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X