e-bülten

e-bülten üyeliği

 

Loading

2017 Kompozit Sanayicileri Derneği | Tüm hakları saklıdır

HUKD Duyuru 11 Mayıs 2018

Mayıs 11, 2018
Gorsel-Template-1-1200x675.jpg
  1. SaSaD – Havacılık Teknolojileri Test ve Mükemmeliyet Merkezi Fizibilite Etüdü Projesi Sonuç Raporu

Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından “Havacılık Teknolojileri Test ve Mükemmeliyet Merkezi Fizibilite Etüdü Projesi” kapsamında hazırlanan ve havacılık sanayimizin mevcut altyapı, kabiliyet ve kapasitesinin geliştirilmesi ve uluslararası alanda rekabet edebilecek kalitede ürünlerin imal edilebilmesi, sektörün ihtiyaç duyduğu test merkezleri, laboratuvarlar, rüzgar tünelleri vb. altyapıların tespit edilmesi, havacılık mükemmeliyet merkezleri konusunda dünya örneklerinin incelenmesi gibi konuları ele alan  “Havacılık Teknolojileri Test ve Mükemmeliyet Merkezi Fizibilite Etüdü Projesi Sonuç Raporu” ’na ulaşmak için tıklayınız.

*****

2.SaSaD – Yeni Fikirler Yeni İşler

SaSaD tarafından iletilen ÖDTÜ ve ÖDTÜ Teknokent işbirliğinde , 2005 yılından beri düzenlenen ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nı 2008 yılından beri paydaşı olduğu “Yeni Fikirler Yeni İşler” Küresel Startup Hızlandırma Programı ile ilgili SaSaD’ın yazısı EK’te bilgilerinize sunulmuştur.

3.TOBB – Nijerya Doğrudan Yatırımcılar Zirvesi

TOBB tarafından iletilen duyuru aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

 “Sektör Meclisimizin Değerli Üyeleri,

İlgi:  Ekonomi Bakanlığı’nın 16.04.2018 tarihli ve 46473657-724.01.01-E.39999 sayılı yazısı.

İlgide kayıtlı yazıda, Abuja Ticaret Müşavirliği tarafından, 21 – 23 Mayıs 2018 tarihlerinde, Abuja’da, Nijerya Federal Devlet Başkanı, Federal Devlet Başkan Yardımcısı ve Sanayi Ticaret ve Yatırım Bakanı katılımlarıyla, Nijerya Yatırım ve Promosyon Komisyonu (NIPC) organizasyonunda “Doğrudan Yatırımcılar Zirvesi” adlı bir etkinlik düzenleneceği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, bahse konu etkinlik kapsamında Nijerya’da önde gelen enerji, ulaşım, imalat, bilgi teknolojileri ve tarımsal sanayi gibi sektörlerin ön planda olacağı ve bu sektörler için yapılması planlanan projelere yer verileceği belirtilmekte olup, bu etkinlik ile uzun dönemli yatırımların Nijerya’ya çekilmesinin ve politika yapıcılar ile yerli ve yabancı sektör temsilcilerin bir araya getirilmesinin amaçlandığı ifade edilmektedir. Etkinliğe ilişkin detaylı bilgi, Birliğimiz internet sitesinin (www.tobb.org.tr) “Hizmetler/Uluslararası İş İmkânları–Ülke Duyuruları-Nijerya” bölümünde yer almaktadır.

Detaylı bilgi için NIPC iletişim bilgileri:

Telefon: +234 (9) 290 0059, +234 (9) 290 0061

E-posta: events@nipc.gov.ng”

*****

4.İZKA – Arduino Günü

Arduino Günü etkinliği 12 Mayıs 2018 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Fabrikalab İzmir’de saat 11:00’de gerçekleştirilecektir. Etkinlik duyurusu EK’te bilgilerinize sunulmuştur.