e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

HUKD-Duyuru 17 Aralık 2018

Aralık 18, 2018
Gorsel-Template-1-1200x675.jpg

1.Türkiye Uzay Ajansının Kuruluşu

Türkiye Uzay Ajansı, Cumhurbaşkanlığının 12 Aralık 2018 tarihli kararnamesinin Resmi Gazete’de yayımlanması ile kurulmuştur. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olacak olan, idari ve mali açıdan özerk olacak ve kendine özel bir bütçesi olan Türkiye Uzay Ajansı’nın merkezi Ankara olacaktır.

Türkiye Uzay Ajansı’nın temel görevi milli uzay programını hazırlamak ve bu kapsamda projelerin hayata geçirilmesini sağlamaktır.

Söz konusu kararnameye linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Link:  Türkiye Uzay Ajansı Kararnamesi

2.Türk Savunma Sanayii Zirvesi Gerçekleştirildi

12-13 Aralık 2018 tarihlerinde Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde ilk defa düzenlenen “Türk Savunma Sanayii Zirvesi” Türk sanayiinden geniş katılımla gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da konuşmalarıyla katılım sağladığı etkinlik kapsamında Türkiye’nin ilk yerli genel maksat helikopterinin de ismi GÖKBEY olarak duyurulmuştur. Seri üretime 2021 yılında geçmesi planlanan Gökbey’in motor çalışmalarının sürdürüldüğü ifade edilmiştir.

3.SSI – AIRCRAFT INTERIORS EXPO 2019

02 – 04 Nisan 2019 tarihleri arasında Hamburg – Almanya’da gerçekleştirilecek AIRCRAFT INTERIORS EXPO 2019 Fuarı’na havacılık sanayi ve teknolojileri, kabin teknolojileri ve kabin idare sistemleri, kabin içi temizlik sistemleri, kokpit iç dizaynı ve kapı sistemleri, kabin iç dizaynı sistemleri, kabin aydınlatma sistemleri, kabin içi tekstil ürünleri, pencere güneşlik sistemleri, hostes üniformaları sektörlerinde Milli Katılım Organizasyonu gerçekleştirilmesi çalışmalarına Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği tarafından prensip olarak yeniden başlanmıştır.

Konu ile ilgili başvuru detaylarını içeren sirküler ekte verilmiştir.

4.SASAD – 2019 Yılı Milli Katılım Fuarları

Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından iletilen yazı ile 2019 yılında Milli Katılım sağlanacak fuarlar listesi EK’te verilen yazıda belirtilmiştir.

Firmalarımızın söz konusu fuarlara katılım taleplerini ekte iletilen taahhüt formunu doldurarak ıslak imzalı ve kaşeli şekilde 28 Aralık 2018 tarihi mesai bitimine kadar SSB evrak birimine elden veya posta yolu ile iletmesi gerekmektedir.

Detaylar ekteki yazıda verilmiştir.

 

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X