HUKD Duyurusu 1 Şubat 2018

Şubat 2, 2018
Gorsel-Template-1-1200x675.jpg

1.TOBB – Yerli ve Milli Üretim Konferansı

TOBB tarafından iletilen email aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

“Değerli Sektör Meclisi Üyeleri,

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde Ankara Ticaret Odası Kamu Alımlarında Yerli Katkı ve Ticari İşbirliği Özel İhtisas Komisyonunun düzenlediği Teknolojik Dönüşümde Kamu Alımlarının Rolü: “Yerli ve Milli Üretim” temalı konferans 06 Şubat 2018 tarihinde TOBB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

Konuyla ilgili duyuru ve davetiye ekte yer almaktadır.

NOT : Kaydınızı https://www.atonet.org.tr/IcerikDetay/86_teknolojik-donusumde-kamu-alimlarinin-rolu—yerli-ve-milli-uretim—konferansi/e  linkinden yaptırabilirsiniz.

*****

2. Teknopark İstanbul TTO – CMMI “Capability Maturity Model Integration” Semineri

Davetli Konuşmacı Serisi 12 :
CMMI Semineri, Lead Appraiser (Baş Tetkikçi) Mr. Madhu PARELLA 

Değerli Teknopark İstanbul Firmaları,

Dünya ‘da ve Ülkemizde yaygın olarak geçerliliği olan ve aranan nitelik olarak görülen CMMI “Capability Maturity Model Integration” Belgelendirmesi, Carnegie Mellon Üniversitesi’ne bağlı Yazılım Mühendisliği Enstitüsü (SEI) tarafından Amerikan Savunma Bakanlığı’nın (Department of Defense, DoD) isteği üzerine 1986 yılında geliştirilmeye başlanmıştır.
Ülkemizde de gün geçtikçe yaygınlaşan CMMI, askeri projelerin yanında zaman zaman kamu kuruluşları tarafından da ihalelere katılabilmek için önkoşul olarak aranmaktadır. Dünya’daki birçok ülkede belgelendirme faaliyetlerini gerçekleştirmiş olan Lead Appraiser (Baş Tetkikçi) Mr. Madhu PARELLA tarafından CMMI Modeli ve Sertifikasyonu, CMMI Uygulamaları, CMMI ile ilgili İstatistiksel Veriler konularına değinerek CMMI hakkında değerli paylaşımlarda bulunacaktır.
NOT: Seminer sonrasında birebir görüşmek isteyen Teknopark İstanbul Firmaları tto@teknoparkistanbul.com.tr mail adreslerine taleplerini iletebilirler.
Tarih: 6 Şubat 2018 Saat: 14:00 – 16:00 Yer: Teknopark İstanbul Konferans Salonu

Saygılarımızla Teknoloji Transfer Ofisi

Etkinlik Kayıt

*****

3. EÜ EBİLTEM Teknoloji Transfer Ofisi – Marie Sklodowska Curie Araştırma Programları ve Bursları 

“Değerli Araştırmacılarımız,

Avrupa Birliği Ufuk 2020 Programı üç ana bileşeninden biri olan Bilimsel Mükemmeliyet altında yer alan Marie Sklodowska Curie Araştırma Programları ve Bursları ile hem akademi hem sanayi kuruluşlarından araştırmacıların uluslararası dolaşımları için fon imkânları sunmaktadır. Bireysel ve kurumsal başvuruların mümkün olabildiği bu programdan Ege Üniversitesi araştırmacılarının daha fazla faydalanması için  TÜBİTAK ve EÜ EBİLTEM-TTO işbirliğinde, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet BUDAK’ın katılımıyla 2 Şubat 2018, Cuma günü  EÜ EBİLTEM- TTO Konferans Salonu’nda bilgi günü düzenlenecektir.

Etkinliğe kayıt olmak için tıklayınız.

Program:

09:45 – 10:00 Kayıt
10:00 – 10:15 Açılış Konuşması Doç. Dr. Serdal TEMEL, EÜ EBİLTEM- TTO Müdür V. Prof. Dr. Necdet BUDAK, Ege Üniversitesi Rektörü
10:15 – 11:30 Marie Skłodowska-Curie Uluslararası Burs ve Araştırma Dolaşım Destekleri Tuğba ARSLAN KANTARCIOĞLU MSCA Ulusal İrtibat Noktası ve Ulusal Uzmanı EURAXESS Türkiye Koordinatörü – TÜBİTAK
11:30 – 12:00 Ulusal İrtibat Noktaları Hizmetleri ve EURAXESS Türkiye Ağı Tuğba ARSLAN KANTARCIOĞLU MSCA Ulusal İrtibat Noktası ve Ulusal Uzmanı EURAXESS Türkiye Koordinatörü – TÜBİTAK
12:00 – 13:00 Ulusal İrtibat Noktası ile İkili Görüşmeler

İletişim:
Beliz ÖZÜT, Proje Uzmanı
projedestek@ebiltem.ege.edu.tr
+90 232 343 44 00 -173

*****

4.SaSaD – Neo Negotium Firmasından Gelen Talep

SaSaD tarafından iletilen Neo Negotium firmasından gelen talep aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır. İletişim kurmayı arzu ettiğiniz takdirde irtibat numaralarını aşağıda bulabilirsiniz.

“Dear Madam/Sir;

We have several opportunities and projects, and within these, we have found out that your website.

We are looking for long term and trusted suppliers in various product lines.

We’re trying to get in touch with Turkish AVIATION sector factories and manufacturer with high quality products; could you please help us to get in touch with them?

Do you have their contact e-mail addresses?

Looking forward to your kind comments.

Best Regards,

charles.xzavier@nnegotium.com [mailto:charles.xzavier@nnegotium.com]”

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X