e-bülten

e-bülten üyeliği

 

2017 Kompozit Sanayicileri Derneği | Tüm hakları saklıdır

HUKD Duyurusu 11 Mart 2018

Mart 11, 2018
Gorsel-Template-1-1200x675.jpg

1. Ege Bölgesi Savunma Sanayi & Tedarikçi Zirvesi 15-16 Mart 2018, İzmir

Savunma Sanayi Müstesarlığı desteği ile, 15-16 Mart tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek, Savunma Sanayi Firmaları ile üretici firmaların B2B İs Görüsmelerinin yapılacağı, Ege Bölgesi Savunma Sanayi Tedarikçi Zirvesi ile ilgili bilgiler aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

Kayıt için lütfen tıklayınız…

Davet Yazısı

*****

2.Eurasia Airshow, 25-29 Nisan 2018, Antalya

 Eurasia Airshow, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve SSM tarafından desteklenerek 25-29 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya’da icra edilecektir. EURASIA Airshow’a katılmak isteyen küçük ve orta ölçekli işletmeler, KOSGEB tarafından desteklenecek.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin 2018 yılı fuar takviminde de yerini alan EURASIA Airshow, KOSGEB’e yapılan başvurunun kabul edilmesinin ardından, Yurt İçi Fuar Desteği programının kapsamına alındı.

Bu destek, KOSGEB tarafından onaylanan fuarlarda, fuar alanındaki (stant ve şale gibi) boş alanın kirası, stant inşası ve dekorasyonu, fuar kataloğunun hazırlanması, fuar alanının genel düzenlemesi ile ilgili hostes ve temizlik hizmetleri gibi çeşitli giderleri kapsıyor. Bu kapsamda yurt içi uluslararası ihtisas fuarlarında işletmelere metrekare başına 150 TL’ye kadar destek veriliyor. KOSGEB tarafından destek verilecek alanın üst limiti ise işletme başına 50 metrekare. Verilecek toplam destek de her bir işletme için azami 45.000 TL. KOSGEB’in etkinlik boyunca destekleyeceği toplam alan ise 1.250 metrekare ile sınırlı.

Destekten yararlanmak isteyen firmaların 18 Nisan tarihine kadar KOSGEB’e başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/1230/genel-destek-programi

Etkinlik Web Sitesi

*****

3.ILA Havacılık Fuarı 25-29 Nisan 2018, Berlin 

Detaylı bilgi aşağıda yer alan linklerde bilgilerinize sunulmaktadır.

ILA Berlin Link

ILA Berlin Link

ILA Berlin Sunum

*****

4.SEDEC Güvenlik ve Savunma Organizasyonu 

Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın (SSM) himayesinde, Savunma Sanayi İhracatçı Birliği (SSI) Desteği ile organize edilen SEDEC Savunma ve Güvenlik konularını kapsayan Fuar, Konferans, B2B organizasyonu bu yıl 3-5 Temmuz 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleşecektir.

SEDEC, Anayurt Güvenliği, Sınır Güvenliği, İç Güvenlik ve Savunma Sistemleri konularında Uluslararası ve Ulusal tüm oyuncuları bir araya getiren, fuar, konferans, ve ikili ş görüşmelerini barındıran bir organizasyondur. Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri, Jandarma gibi ihtiyaç makamlarını, üreticiler ile direk bağlantıya geçiren, ana sanayi üreticilerinin KOBİ seviyesinde tedarik zinciri bağlantılarını en kısa sürede sağlayan etkin bir platformdur. Etkinlik, önceden planlanan ikili iş görüşmeleri kapsamında yabancı orijinal ekipman üreticilerini, 1. ve 2. seviye tedarikçileri Türk Savunma ve Güvenlik Sanayisinin KOBİ’leri ve ana sanayi firmaları ile buluşturma hedefindedir. Bu etkinlik kapsamında Türk savunma ve güvenlik sanayinin yetenekleri ve başarıları yabancı misafirlere tanıtılacak, ayrıca etkinliğin ilk gününde anayurt güvenliği, sınır güvenliği ve iç güvenlik ve savunma sanayinin tedarik zinciri konularında konferans gerçekleşecektir.

Konusu ve formatı itibari ile böyle bir etkinlik ülkemizde ilk kez düzenlenecek ve her iki yılda bir gerçekleştirilmeye devam edilecektir.

46 ülke temsilcileri Askeri Ateşeler ve Frontex, Airbus Defence, Boeing Defence, MBDA, Locheed Martin, BAE Systems, Leonardo, Sikorsky, Rolls-Royce, Tawazun, gibi sektörün öncü firmaları, ayrıca Milli Savunma Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Kara/Hava/Deniz Komutanlıkları, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, TAI, MKEK, Aselsan, Roketsan, Havelsan, FNSS gibi kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve satın almacılar resmi olarak davet edilmişlerdir.

Etkinlik hakkındaki detaylı bilgiyi www.sedecturkey.com adresinden edinebilirsiniz.

*****

5.SAHA Expo 2018

****

6.SaSaD – “Özbekistan UzSecure-Expo-2018 Fuarı”

SaSaD tarafından hazırlanan “Özbekistan UzSecure-Expo-2018 Fuarı” konulu yazı EK’te bilgilerinize sunulmaktadır.