e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

HUKD Duyurusu 15 Şubat 2018

Şubat 16, 2018
Gorsel-Template-1-1200x675.jpg

1.SaSaD  – Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Etkinliği 

SaSaD tarafından gönderilen “Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Etkinliği” konulu ileti aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

“Sayın Üyemiz,

Derneğimiz üyesi OSSA her iki yılda bir kez (çift yıllarda) Ankara’da ulusal ve uluslararası sektör oyuncularının bir araya geldiği “Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Etkinliği”ni düzenlemektedir.

Bu yıl 4’üncüsü 23-25 Ekim 2018 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezi’nde icra edilecek olup; etkinliğin ilk gününde 1600 yetkilinin katılımı ile sektör sorunları ve çözümlerinin tartışılacağı konferanslar, ikinci ve üçüncü gününde ise firma stantlarında ikili görüşmeler gerçekleşecektir. 2016 yılında 33 ülkeden 200’ün üzerinde firmanın katılım sağladığı bu etkinliğin ulusal ve uluslararası  işbirliği ve tanıtım için çok uygun bir platform olduğu değerlendirilmektedir.”

***** 

2.SaSaD – AFSC Program

SSM Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı’ndan alınan ve SaSaD tarafından iletilen mesaj aşağıda dikkatinize sunulmaktadır.

NATO Destek ve Tedarik Ajansı NSPA-Geleceğin Gözetleme ve Kontrol Programı AFSC (Alliance Future Surveillance and Control) hakkında 10 Nisan 2018’de Lüksemburg’da bir Sanayi günü düzenlemeyi planlamaktadır.

NSPA AFSC Endüstri Günü ile amaçlanan AFSC programı hakkında sanayinin farkındalığını artırmak, AFSC Concept Aşamasında firmalar için ne gibi iş fırsatları olabileceğine yönelik bilgi vermek ve özellikle programa katkı sağlama potansiyeli olan sanayi temsilcilerini belirlemektir.

2016 Warşova Zirvesinde NATO’nun geleceğin gözetleme ve kontrol yeteneklerine yönelik seçenekler geliştirmek hedefiyle NATO AFSC programını başlatmıştır.

Şubat 2017’de Kuzey Atlantik Konseyi AFSC Konsept Aşaması için NSPA’yı çalışmaları yürütmek ve teknik konseptlerin geliştirilmesinden sorumlu NATO ajansı olarak görevlendirmiştir.

Konferansa katılım için davetiye gerekmektedir. Davetiye almak isteyen firmaların 22 Şubat tarihine kadar afsc_industry_day@nspa.nato.int  mail adresine davetiye alma taleplerini iletmeleri gerekmektedir.

NSPA duyurusu: http://www.nspa.nato.int/en/organization/logistics/LogServ/afsc.htm

*****

3.Ege Üniversitesi EBİLTEM TTO – Ufuk2020 Enerji Verimliliği Çağrısına Yönelik Proje Geliştirme Çalıştayı

Ufuk2020 Programı Enerji Verimliliği çağrısına yönelik proje geliştirme çalıştayı 8 Mart 2018 tarihinde Birleşik Krallık/Londra’da düzenlenecektir. Çalıştayda Ufuk2020 Enerji Alanı “Enerji Verimliliği” çağrı başlıklarına yönelik konsorsiyum kurma faaliyetleri gerçekleştirebilecektir.

Çalıştayın sabah oturumunda çağrı konuları ve değerlendirme kriterleri hakkında bilgi verilecektir. Öğleden sonra düzenlenecek oturumda ise konsorsiyum kurma amaçlı eş zamanlı çalıştaylar düzenlenecektir.

Etkinliğe Birleşik Krallık dışından katılım sağlayacak kişi sayısı 20 olup, en kısa sürede kayıt olunması tavsiye edilmektedir. Etkinliğe her kuruluştan bir temsilci katılım sağlayabilecektir.

Katılım etkinlik organizatörü EU Energy Focus’un değerlendirmesi sonucunda seçilecek olup, Birleşik Krallık dışından seçilecek katılımcılara seyahat ve konaklama masrafları için 450 Avroluk hibeden yararlanma imkanı olacaktır.
**Etkinlik kaydınızı http://www.euenergyfocus.co.uk/horizon-2020/h2020-proposal-development-workshop/ sayfasından gerçekleştirebilirsiniz.
Etkinlik odağındaki çağrı başlıkları aşağıdaki gibidir:

EC-1-2018: The role of consumers in changing the market with informed decision and collective actions

EC-2-2018: Mitigating household energy poverty

EE-1-2018: Decarbonisation of the EU building stock: innovative approaches and affordable solutions changing the market for buildings renovation

EE-5-2018: Next-generation of Energy Performance Assessment and Certification

EE-6-2018: Business case for industrial waste heat/cold recovery

EE-8-2018: Capacity building programmes to support implementation of energy audits

EE-9-2018: Innovative financing for energy efficiency investments

EE-10-2018: Mainstreaming energy efficiency finance

EE-13-2018: Enabling next-generation of smart energy services valorising energy efficiency and flexibility at demand-side as energy resource

EE-15-2018: New energy label driving and boosting innovation in products energy efficiency

EE-16-2018: Supporting public authorities to implement the Energy Union

İletişim:  Etkinlikle ilgili detaylı bilgi almak için Enerji Alanı Ulusal İrtibat Noktaları Çağrı YILDIRIM ve İlknur YILMAZ ile (ncpenergy@tubitak.gov.tr) adresinden iletişime geçebilirsiniz.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X