HUKD Duyurusu – 16 Aralık 2017

Aralık 18, 2017
Gorsel-Template-1-1200x675.jpg
  1. SSM – Tataristan Cumhuriyeti Alım Heyeti Firma Ziyaretleri 18-19 Aralık, Ankara

SSM tarafından iletilen eposta aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

“T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda Birliğimiz organizasyonunda, Rusya Federasyonu Tataristan Özerk Cumhuriyeti’nden, uzay ve havacılık sektörlerinde faaliyet gösteren Kazanskiy Samoletniy Zavod (Kazan Uçak Fabrikası), Kazanskiy Vertolotniy Zavod (Kazan Helikopter Fabrikası), ve MVEN Ltd. Şti. (Motor Fabrikası) firmalarının üst düzey yetkililerinin katılımıyla özel nitelikli bir alım heyeti programı düzenlenecek olup havacılık sektörlerinde ülkemizin önde gelen firmaları ve kuruluşları ile görüşmelerde bulunulması planlanmaktadır. Bu kapsamda anılan özel nitelikli alım heyetine Rusya Federasyonu Tataristan Özerk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Yardımcısı Ravil ZARİPOV başkanlık edecektir. Devlet Başkan Yardımcısına anılan firmaların Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları ve Teknik Müdürleri olmak üzere 6 kişilik bir heyet eşlik edecektir. Heyet listesi ekte yer almaktadır.

Heyet, 18-19 Aralık tarihlerinde Ankara’da görüşmelerde bulunacaktır. Bu kapsamda, 19 Aralık Salı günü 09:30-12:30 saatleri arasında Birliğimiz ile Ostim Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) işbirliği neticesinde OSSA’ya bir ziyaret gerçekleştirilecek olup burada firmalarımız ile görüşmeler yapılabilecektir. Anılan heyet ile görüşmek isteyen havacılık sektöründe faaliyet gösteren üyelerimiz sözkonusu toplantıya katılım sağlayabilecektir.

Bu itibarla, 19 Aralık 2017 günü OSSA’da (Ostim- Ankara) gerçekleştirilecek olan firma görüşmelerine katılım sağlamak isteyen üyelerimizin, Birliğimize (yetimm@turksavunmasanayi.gov.tr) adresine bilgilerini iletmeleri gerekmektedir.”

*****

  1. SaSaD – Savunma Teknolojileri Kongresi (SAVTEK 2018)/Haziran 2018

SaSaD tarafından gönderilen SAVTEK 2018 konulu yazı ekte bilgilerinize sunulmaktadır.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X