HUKD Duyurusu 9 Kasım 2018

Kasım 10, 2018
Gorsel-Template-1-1200x675.jpg

1.TOBB – Türkiye Savunma Sanayi Meclis Toplantısı

30 Ekim 2018 günü Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’ın katılımıyla MKE Kırıkkale Mühimmat Fabrikasında gerçekleştirilen toplantı hakkında bilgi ve detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Link: https://www.tobb.org.tr/Sayfalar/Detay.php?rid=23890&lst=MansetListesi

2.DEİK – Ticaret Bakanlığı Destek Animasyonları

Bilindiği üzere Ticaret Bakanlığı İhracat genel Müdürlüğü iştigal alanı içerisinde yer alan devlet destekleri kapsamında firmaların yurtdışına açılmaları ve ihracatlarını artırmaları amacıyla çeşitli enstrümanlarla firmalarımız desteklenmektedir.

Bakanlıkça yapılan çalışma neticesinde, ihracat desteklerinden yaralanma potansiyeline haiz firmaların yüzde 76,8’inin desteklerden hiç faydalanmadığı tespit edilmş olup bu durumun en önemli nedenlerinden birisinin ilgili destek mevzuatının yer aldığı kanalların ihracatçılar için fazla karmaşık bulunması olduğu gözlenmiştir.

Söz konusu problemin çözülmesi için desteklerin basit bir şekilde görseller yardımıyla anlatıldığı www.kolaydestek.gov.tr adlı bir platform oluşturulmuştur. Bunun yanında, www.kolaydestek.gov.tr/animasyonlar adresinden ulaşılıp indirilebilen 9 ayrı animasyon filmi hazırlanmıştır.

Bilgilerinize sunarız.

3.SASAD- Güney Amerika’da Savunma Sanayii Tanıtımı

Güney Amerika ile ilgili iş geliştirme faaliyetinde bulunacak firmaların dikkat etmesi gereken hususlarla ilgili yazı ekte bilgilerinize sunulmuştur.

4.TOBB – Elektronik Tebligat Yönetmeliği

Adalet Bakanlığı tarafından görüşe açılan “Elektronik Tebligat Yönetmeliği Taslağı” hakkında TOBB’un görüşlerinin/ taleplerinin sorulduğu bilgisi verilmiştir.

Konuya ilişkin varsa görüş ve değerlendirmelerinizin “Taslaklar Hakkında Görüş Bildirilmesinde Kullanılacak Forma” işlenerek TOBB’a iletilmesi (mert.kuleoglu@tobb.org.tr) rica olunur.

5.AzeriDefence 2019 MediaProgramı

Azerbaycan ve Türkiye’nin kardeşliğinin pekiştirilmesi, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişerek büyümesi, Özellikle de Savunma Sanayi alanındaki işbirliğinin çoğalması, uluslararası ambargo vari engelleme olasılıklarına karşı en büyük güvencelerdendir.

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Serhat Komutanlığı, Savunma Sanayi Bakanlığı nezdinde tek ve muteber Savunma platformu olan AZERi DEFENCE Dergisi, dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın savunma sanayisine katkı yapabilmemizin önde gelen bir iletişim aracıdır.

Yılda 6 sayı olarak yayınlanan AZERi DEFENCE, Türk Firmalarının, dost ve kardeş ülke Azerbaycan’a yönelik ürün tanıtımlarını ve ilanlarını yayınlamaktadır.

2019 yılı tanıtım programınızı hazırlarken, Media Kitimizde yer alan ana konulara yönelik ürün tanıtım mesajlarınızı zamanında bize iletebilirseniz ilgili bölümlerde yer almasını sağlamak isteriz.

Ayrıca, 2019 Media kitinde belirlenen ilan fiyatları, uluslararası firmalar göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır, Türk firmaları için bu rakamlardan özel indirim uygulanacağı belirtilmiştir.

İletişim: Mehmet DEMiRKOL

Azeri Defence Dergisi

Türkiye Temsilcisi

Tel/GSM: +90.552. 437 32 67

e-mail: azeridefence-tr@etkilesimltd.com – mehmetd@etkilesimltd.com

6.SASAD – IDEF 2019 Fuar Sözleşmesinin TL Olarak Düzenlenmesi Hakkında

30 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenecek olan IDEF 2019 etkinliği için; 30534 ve 305557 sayılı resmi gazetelerde yayımlanan Kanun ve Tebliğ gereğince IDEF 2019 Fuarı sözleşmelerinde yapılan gerekli düzenlemelerle ilgili yazı ekte verilmiştir.

7.Türkiye-Azerbaycan Uzay – Havacılık ve Astronomi İşbirliği Projeleri Çağrısı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Havacılık ve Uzay Sanayi Şubesi’nden gelen Türkiye-Azerbaycan Uzay – Havacılık ve Astronomi İşbirliği Projeleri Çağrısı” konulu içerik aşağıda verilmiştir.

“Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) ile Azerbaycan Cumhuriyeti Bilimi Geliştirme Kurumu (Science Development Foundation of the Republic of Azerbaijan – SDF) arasında, 27 Mayıs 2015 tarihinde işbirliği anlaşması imzalanmıştır.

Bu anlaşma doğrultusunda, Türk ve Azeri bilim insanları tarafından gerçekleştirilecek olan ortak araştırma, geliştirme ve yenilik projeleri desteklenmeye çalışılacaktır. Bu kapsamda belirlenen ve destekten yararlanabilecek çağrı kapsamında yer alan tematik alanlar içinde “- Uzay – Havacılık ve Astronomi” alanı da bulunmaktadır.

İşbirliği anlaşması çerçevesinde 21 Ekim 2018 – 31 Ocak 2019 tarihlerini kapsayan bahse konu çağrıya ilişkin ayrıntılı bilgilere http://tubitak.gov.tr/tr/icerik-genel-bilgi-12 internet adresinden ulaşılabilmektedir.“

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X