e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

Kamyon ve Otobüs Uluslararası Tedarik Zirvesi

Eylül 8, 2019
Sunu1-8-1200x675.jpg

Kamyon ve Otobüs Uluslararası Tedarik Zirvesi ile ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır.

B2B TRUCK & BUS / Kamyon ve Otobüs Uluslararası Tedarik Zirvesi

26 EYLÜL 2019 / İSTANBUL

IBIS TUZLA HOTEL

Farklı ülkelerde üretim yapan Uluslararası Kamyon & Otobüs üreticilerinin, Satınalma yetkililerinin katılımıyla, 26 Eylül 2019 tarihinde İstanbul ’da “ Uluslararası Truck & Bus B2B Tedarik Zirvesi ” Satınalma organizasyonu düzenlenmektedir.

Organizasyona katılarak, firmanızı üreticilerin Satınalma yetkililerine tanıtabilir ve sipariş alma aşamasına kadar olan süreci, yapacağınız görüşmelerle belirleyebilirsiniz. Satınalma amacıyla gelen üreticilerle, rahat bir şekilde görüşebilir ve ayrıca ürün numunelerinizi ücretsiz olarak sergileyebilirsiniz

SATINALMA ZİRVESİNE KATILACAK ÜRETİCİLER

 • FORD TRUCKS

Satınalma Müdürü

 • MAZ   – Belarus

Satınalma Müdür yard (Belarus)

Türkiye Satınalma Sorumlusu

 • KAMAZ – Rusya

Tedarikçi Geliştirme Departmanın Satın Alma Muduru

 • KARSAN – Türkiye

Satınalma Müdürü ( İlgili Ürün Satınalma Müdürleri)

 • TEMSA – Türkiye

Satınalma Müdürü

Satınalma Müdür Yard.

 • MAZ-MAN – Belarus

Satınalma Müdürü

 • ROMAN – Romanya

Üretim Müdür Yard

 • BOGDAN – Ukrayna

Satınalma Müdürü

Firma Katılım ücreti:  2 600 TL + kdv

Dahil olan hizmetler:

 • B2B Satınalma görüşmeleri
 • Tedarikçi Ürün sergisi
 • Tercümanlık
 • Öğle yemeği
 • Coffee-break

Sergi :

B2B görüşmelere ilave olarak, ürünlerinizi sergilemeniz için yer temini ücretsiz olarak yapılmaktadır. Yan Sanayi firmaları hem B2B görüşmeler yapabilir ve isteğe bağlı ürünlerini sergileyebilirler.

Kayıt:

Kontenjan dahilindedir. 20 katılımcı firma ile sınırlıdır.

Kayıt için firmamızı arayabilir ya da aşağıda bulunan linkten kayıt formunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Kayıt formunu doldurarak firmamıza ilettiğinizde Organizasyon kaydınız alınmaktadır.

Kayıt Formu ( pdf )


Organizasyon yeri: 

IBIS TUZLA HOTEL

Program:

09:00-12:00 B2B Görüşmeleri

12:00-13:00 Öğle Yemeği

13:00-17:00 B2B Görüşmeleri

Her bir görüşmeniz için yeterli zaman mevcuttur. Üreticilerle yapacağınız görüşmelerin tümü bir gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Neden Katılmalısınız ?

 • Dünya üreticileri ile, 1 gün içerisinde yeni işbirliklerine zemin oluşturacak B2B görüşmelerinizi yaparak üretim ve ihracatınızı artırmak.
 • Türkiye’de sektörün önde gelen firma yetkilileri ile aynı platformda buluşarak güncel ve önemli bilgileri edinmek.
 • Sektörün tek geniş kapsamlı Satınalma Organizasyonu’nda yer alarak firmanızın pazar payını artırmak.
 • Minimum maliyetle, farklı ülkelerin büyük üreticileri ile b2b olarak İhracat görüşmeleri yapmak.


Organizasyon hakkında daha fazla detay için firmamızla iletişime geçmenizi rica ederiz.

Zikri Cansever (Proje Koordinatoru)

zikri.cansever@catchthebusiness.co

Tel: 0534 560 39 74

Hakan Culfa (Genel Koordinator)

hakan.culfa@catchthebusiness.com

Tel: 0530 154 0712

FORD TRUCKS

1959 yılından beri üretilen Ford kamyonları, %100 Türk İş Gücü ile Ford Otosan İnönü Fabrikası’nda üretim yapmaktadır.  1,1 milyon m2’lik açık, 90 bin m2’lik kapalı alanda yolların en iyileri; Ford Trucks kamyon, çekici ve Ecotorq motorları üretiliyor. 1982’de doğan bu güç yıllık 15.000 adet kamyon ve çekici, 11.000 Ecotorq motor, 65.000 Transit puma motor, 140.000 Transit arka aks ve 300.000 Transit ön düzenden oluşan üretim kapasitesiyle ekonomiye can veriyor.

Ford  F-Max, 2019 yılında dünya çapında yılın kamyonu (International Truck of the year) seçilmiştir.

Web sitesi:    www.fordtrucks.com.tr

 

MAZ -Belarus

1944 yılında kurulmuştur. Merkezi Belarus Minsk’dir. Beyaz Rusya’nın en büyük fabrikasıdır. Dünyanın en büyük kamyon ve otobüs üreticileri arasındadır. Yıllık 55.000 adet üretim kapasitesi vardır. 38.000 çalışanı vardır. 55 ülkeye ihracat yapmaktadır. Litvanya, Letonya, Sırbistan, Türkiye, Azerbaycan, İran, Vietnam, Mısır ve Venezuella’da montaj fabrikaları vardır. Minsk’te MAN ile üretim yaptıkları ortak fabrikaları da vardır. 500 farklı modeli vardır.Çevre standartları Euro-, Euro-4 ve Euro-5 ile uyumludur.
Maz-İndeks AŞ. İşbirliği ile İzmir’de Türkiye fabrikası açılmıştır. 18.000 adet kamyon ve 5000 adet otobüs üretim kapasitesine sahiptir.  Türkiye fabrikası bölgenin lideri ve Minsk’den sonra 2.üretim üssü olarak görülmektedir. Kamyon ve otobüs haricinde troleybüs, traktör, vinç, tank, römork, itfaiye aracı, çekici, beton mixeri, yol temizleme aracı, askeri zırhlı araç, semi-trailer, çöp kamyonu üretimi de yapmaktadır.

Web sitesi:     http://maz.by/en/

KARSAN -Türkiye

1966 yılında kurulmuştur. Dünyanın 20’den fazla ülkesinde hizmet vermektedir. Karsan’ın Bursa Hasanağa’daki fabrikası 3 vardiyada yılda 65.000 araç üretme kapasitesine sahiptir. Otomobilden kamyona, minivandan otobüse kadar her türlü aracı üretebilecek esneklikte tasarlanan Hasanağa Fabrikası,  Bursa şehir merkezine 30 km uzaklıkta olup, 90 bin metrekaresi kapalı toplam 206 bin metrekarelik bir alan üzerinde yer alıyor.

Karsan bugün Hyundai Motor Company (HMC) için yeni H350 hafif ticari araçlarını, BredaMenarinibus için 12-18m otobüsleri ve kendi markası altında Karsan JEST‘in üretimini gerçekleştiriyor. Karsan ayrıca şehirlerin toplu taşımacılık sistemlerindeki değişen ihtiyaçlara çözüm olarak Karsan markalı 8m erişilebilir ATAK ve STAR otobüslerini üretiyor.

Web sitesi:     www.karsan.com/tr

 

TEMSA -Türkiye

1968 yılında kurulan ve 1987’den beri Adana’da bulunan 510.000 metrekarelik üretim tesisinde faaliyetleri sürdüren Temsa, yılda 10.000’in üzerinde otobüs, midibüs ve hafif kamyon üretmektedir.

Dünyanın önde gelen otobüs ve midibüs üreticilerinden olan Temsa, 50 yılı aşkın tecrübesi ile müşterilerine son teknoloji mobilite çözümleri sunar.

Temsa, Türkiye dışında, ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve İtalya gibi önde gelen ekonomilerdeki önemli pazar payıyla dünya çapında 70’e yakın ülkede faaliyet göstermektedir. Geniş ürün yelpazesiyle Temsa, farklı bölgelerin, benzersiz ihtiyaçlarını karşılar.

Akıllı mobilite vizyonuyla daha iyi bir gelecek için çok çalışan Temsa, seri üretime hazır Avenue Electron ve MD9 electriCITY ile iki farklı elektrikli otobüse sahip dünyanın ilk otobüs üreticilerinden biridir. Otonom MD9 electriCITY projesi ise devam etmekte olup ve 2022 yılında seri üretime hazır olacaktır.

Temsa mühendisleri ve tasarımcıları, her müşteri için özel çözümler üretme yeteneğine sahiptir. Temsa, uzun yol ve turizm segmentinde Maraton, Safir Plus, HD RH, HD RHD, Avrupa şehir içi ulaşımı için benzersiz bir şekilde tasarlanan Avenue serisininin yanı sıra Prestij midibüsleri, MD9 ve MD7 midibüsleri ve LD SB Plus ile yalnızca ABD’nde sunulan TS 45, TS 35E ve TS 30E modellerini müşterilerine sunmaktadır.

Web sitesi:     www.temsa.com/tr/tr

 

MAZ-MAN -Belarus
Almanya’nın MAN ve  Belarus’un MAZ joint venture olarak Belarus’ta üretim yapan fabrikadır. Kamyon ve loader üretimi yapmaktadır. Euro 3- Euro 5 standartlarında üretim yapmaktadır. Belarus, Rusya, Kazakistan ve Ukrayna’da distribütürleri vardır.
Yıllık olarak 3000 araç üretme kapasitesi vardır. Fabrikasında 300 çalışanı vardır.

Web:   www.maz-man.com

ROMAN -Romanya

1921 yılında kurulmuştur. Fabrikası Brasov’da 115.000 m2 alanda kuruludur. Romanya’nın tek kamyon üreticisidir. Devletten özel sektöre geçmiştir. 1970 yıllarında MAN lisansı ile üretime başlamıştır. Bir dönemde DAC kamyonların üretmiştir. Damperli kamyon, yük kamyonu, askeri kamyon, Tır çekici, çöp kamyonu ve ayrıca otobüs, mixer üretimi de yapmaktadır.

Web sitesi:    www.roman.ro

BOGDAN MOTORS  -Ukrayna

1992 yılında kurulmuştur. 2000 yılından itibaren otomobil üretimi yapmaktadır. BOGDAN markası ile binek otomobil, otobüs, kamyon, ticari araç ve troleybüs üretimi yapmaktadır. Yılda yaklaşık 150.000-200.000 adet binek araç üretimi yapmaktadır. Fabrikada ayrıca diğer markaların üretimi de yapılmaktadır.

Ürettiği  binek  araç markaları:  ( Bogdan, Lada, Hyundai, Subaru, Jac, Citroen, Great wall ve özel nitelikli araçlar ) ve ayrıca Hyundai  kamyon üretimi yapılmaktadır. 120.000 m2 üretim alanı vardır. Ukrayna’nın önde gelen ve büyüyen üreticileri arasındadır.

Web sitesi:   www.bogdan.ua

KAMAZ – Rusya

1969 yılında kurulmuştur. Ana fabrikası Rusya’da Tataristan’dadır. Rusya ve BDT’nin en büyük ağır vasıta kamyon üreticisidir.Ayrıca dizel motor, traktör, otobüs üretimi de vardır. Dünyanın 11. büyük ağır vasıta kamyon üreticisidir. Dizel motor üretiminde dünyanın 8.büyük firmasıdır. Günümüze dek yaklaşık 2.500.000 adet ağır vasıta kamyon üretmiştir ve yaklaşık 3.000.000 adet dizel motor üretmiştir. Neftekamsk’ta otobüs fabrikası vardır. Rusya’da 12 fabrikası ve Rusya haricinde 10 ülkede üretim tesisleri vardır. 40 farklı model kamyon üretmektedir.

2008 yılında Daimler AG, Kamaz hisselerinin %10’unu almıştır. Kamaz’a bağlı 150 kuruluş vardır. Dubai’de bulunan KAMAZ International, Ortadoğu  ve  Afrika  bölgesindeki  en  büyük distribütörü ve yedek parça toptancısıdır. 2011 yılında EFQM ödülü almıştır. 1999-2016 yılları arasında Rusya’da 14 kez en iyi İhracatçı ödülü almıştır. Tüm Rusya ve CIS ülkelerinde satış ve servis hizmet birimleri vardır.

Web sitesi:  https://kamaz.ru/en/


www.catchthebusiness.com

TEL:  0212 807 0116

FAX : 0212 310 6987

CTB-Catchthebusiness International Business Network

CTB Organizasyon ve Yayıncılık Ltd.Şti.

İSTANBUL:  Istanbul Outletpark AVM. No: 374 67 / 211- Beylikdüzü

İZMİR: Liman İş Merkezi. Kat 5. No 502. 1.Kordon

Catchthebusiness (UK) Ltd. 

İNGİLTERE: 38 Fourth Ave. Liverpool, Merseyside, UK L9 9DS

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X