e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

Kimya Sektörü Anketi Hakkında

Şubat 18, 2020
Görsel-Template-16-1200x675.jpg

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Ekonomisi Dairesi olarak, Bakanlığımızın bu sene başlattığı Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı adı altındaki sektörlerle ilgili “analiz ve raporlama amaçlı” bir “sektörel anket” çalışması yapmak istiyoruz. Ekte bir üzerinde çalıştığımızı bir “anket ön çalışması” var. Bu çalışma, sizlerin de göreceği üzere 8 bölümden oluşmakta; “Kim Kimdir?” (işletme/firmayı tanımaya yönelik sorular), “İstihdam”, “Ciro, Maliyetler ve Kapasite”, “Dış Ticaret Mevcut Durumu ve Beklenti”, “Dijitalleşme”, “Firmanın Ar-Ge Faaliyetleri”, “Verimlilik Dinamikleri”, “Mevcut Durum ve Geleceğe Yönelik Beklentiler”.

Anketin içeriğini ve soruları incelemeniz ve bizleri yönlendirmeniz çalışmanın verimli olması adına çok önemli. Sorularda değişiklik yapılabilir, farklı sorular eklenebilir…

Ayrıca, en önemlisi; Sektöre yönelik sorunları da irdeleyebileceğimiz, bu sorunları değerlendirmemize fırsat verecek sorular ekleyebiliriz. Sizlerin görüşleri doğrultusunda uygun bir zamanda toplantı yaparak yüz yüze yapacağımız görüşmelerle gerek “Anket çalışması” aracılığıyla, gerekse farklı bir çalışmayla “Sektörün hangi sorununu/sorunlarını verilerle analiz ederek çarpıcı bir şekilde ortaya koyabiliriz?” sorusuna da cevap arayabiliriz.

En kısa zamanda fikir ve düşüncelerinizi içeren geri dönüşlerinizi bekler iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla,

Dr. Emel Kurtaran Ersal

Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğü

Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Ekonomisi Dairesi

emel.kurtaranersal@sanayi.gov.tr

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Blv.

(Eskişehir Yolu 7. Km) 2151 Cd. No: 154

06510 Çankaya

İletişim: 0(312) 2015598

0(505) 8147491

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X