Nükleer Santraller Zirvesi Hk.

Şubat 11, 2019
Gorsel-Template1-1200x675.jpg

TOBB CERN Sanayi İrtibat Ofisi’nden alınan ekte sunulan yazıda, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Ankara Sanayi Odası ve Nükleer Mühendisler Derneği işbirliği ile 5-6 Mart 2019 tarihlerinde “VI. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi”nin organize edileceği belirtilmektedir.

Zirvede; Türkiye’de gündemde olan üç adet nükleer enerji santrali projeleri (yaklaşık 60 milyar USD yatırım) ile Ortadoğu ve Afrika’da uzun dönemde yapılacak nükleer enerji projelerindeki iş fırsatlarının konuşulacağı ve yaklaşık 1000 kişilik bir katılımcı grubunun Dünya’nın dört bir yanından geleceği belirtilmiştir. Kazan-makine imalatı, çelik boru, pompa-vana, jeneratör, elektrik panoları, ağır makine sanayi, tank, proje taşımacılığı, vinç imalatı, döküm sanayi, otomasyon, basınçlı kaplar, inşaat çeliği, kablo, bağlantı elemanları vb. sektörlerde Güney Kore, Rusya, Japonya, Almanya, Fransa, Slovakya ve İspanya’dan gelecek olan Nükleer Sanayi Tedarikçileri ile Türk üreticilerin bir araya gelecekleri dile getirilmiştir.

5-6 Mart 2019 tarihlerinde İstanbul Pullmann Otel’de gerçekleştirilecek VI. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi”ne katılmak istemeniz halinde www.nuclearpowerplantssummit.com adresini ziyaret etmeniz hususu rica olunur.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X