e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

Patent Verisi ile Teknoloji İzleme Semineri

Ocak 24, 2019
Gorsel-Template1-1200x675.jpg

Dünyadaki teknik bilginin yaklaşık %80’i patent belgelerinde bulunmaktadır. Bu değerli bilgi hazinesi ile yapılan analizler sonucunda elde edilecek bilgileri inovasyon stratejilerinde yol gösterici olarak kullanılabilir. Bu kapsamda, Ar-Ge uzmanlarına/yöneticilerine patent verisinin stratejik kullanımını aktarmak ve patent veri analiz yöntemlerini kurumlarında yapacakları Ar-Ge çalışmalarında kullanabilmelerine yardımcı olmak için  11 Şubat 2019 tarihinde Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği (TOBB) Şefik TOKAT Toplantı Salonu’nda, 14:00- 16:00 saatleri arasında Sabancı Üniversitesi işbirliğindePatent Verisi ile Teknoloji İzleme Semineri” düzenlenecektir.

Patent verisini kullanabilmek ve bu sayede teknoloji alanlarının eğilimlerini izleyebilmeyi öğrenmek isteyenler bu seminere katılabilecek ve bu sayede çalıştıkları alanda önemli bir rekabet avantajı elde edebileceklerdir. Katılımcılar bu seminer sonrasında, patent araştırmasının temellerini ve patent verisinin analiz edilmesi ile elde edilecek bilgilerin inovasyon stratejisinde kullanılması gibi bilgiler edineceklerdir.

Seminere katılmak isteyenlerin isim, unvan ve iletişim bilgilerini en geç  04 Şubat 2019, saat 12:00’ye kadar sasad@sasad.org.tr adresine göndermesi gerekmektedir.

Seminer Sabancı Üniversitesi’nden Sayın Mustafa ÇAKIR tarafından verilecek olup, seminere ilişkin özet bilgilendirme ekte bilgilerinize sunulmuştur.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X