e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

Sanayiye Uzman Projesi Eşleştirme Platformu

Mart 12, 2021
Görsel-Template-4-1200x675.jpg

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) tarafından Kocaeli Makine Mühendisleri Odası çözüm ortaklığı ve Globalpiyasa.com web altyapısı ile yürütülen ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nca Teknik Destek Programı kapsamında desteklenerek hayata geçen “Sanayiye Uzman Projesi” kapsamında işletmeler ile emekli veya serbest çalışma zamanı olan mühendisler ve akademisyenler eşleştirilerek danışmanlık/mentorluk desteği sağlanmaktadır. Sanayiye Uzman Projesi’nin amacı, Kocaeli’den başlayarak Türkiye genelinde işletmelerin yeni bir alanda/konuda faaliyete başlarken veya sorunlarını çözmeye çalışırken o konuda bilgilerini paylaşmak isteyen emekli veya serbest çalışma zamanı olan Uzman Mühendislere kolay ulaşmalarını sağlamaktır. Proje kapsamında ayrıca Genç Mühendislere sanayi işletmeleri ile eşleşme, deneyimli uzmanların yanında tecrübe edinme, tam ya da kısmî zamanlı çalışma ve staj olanakları sağlanmaktadır. Proje kapsamında sunulan eşleştirme hizmetinden yararlanmak isteyen İşletmelerin, Uzmanların ve Genç Mühendislerin aşağıda linki yer alan online platforma üye olmaları gerekmektedir.

İnternet sitesi: https://www.sanayiyeuzman.com/

İşletmeler için Uzman Talep Formu: https://anket.globalpiyasa.com/a/uzmantalepformu

Teknik Uzmanlar için Başvuru Formu: https://anket.globalpiyasa.com/a/sanayiyeuzmanol

Genç Mühendisler için Platforma Üyelik: https://www.sanayiyeuzman.com/Content.aspx?id=945

Platforma kimler üye olabilir?

 • Danışmanlık/Mentorluk desteği talep eden İşletmeler

 • İşletmelere danışmanlık/mentorluk desteği sağlamak isteyen emekli veya serbest çalışma zamanı olan Mühendisler ve Akademisyenler (Teknik Uzmanlar)

 • Sanayi işletmeleri ile eşleşmek, deneyimli uzmanların yanında tecrübe edinmek ve tam ya da kısmî zamanlı çalışma ve staj olanaklarını değerlendirme isteyen Genç Mühendisler

Platform üzerinden Danışman/Mentor ve İşletme Eşleştirme Süreci

 • Emekli veya serbest çalışma zamanı olan mühendislerin ve akademisyenlerin özgeçmişleri ve teknik uzmanlıkları söz konusu platform aracılığıyla işletmelerin erişimine sunulur.

 • İşletmeler, kendileri ile ilgili olduğunu düşündükleri danışmanlık ilanlarına başvurma imkanı bulurlar.

 • Başvurulat, yalnızca üye işletmelerin erişimine açılarak doğru talep ve eşleştirme gerçekleştirilir.

 • Uzman ile işletme çözüm odaklı çalışmaya başlarlar.

 • Çalışmanın etkinliği karşılıklı olarak değerlendirilir ve sonraki işbirlikleri için yol gösterici olur.

Dikkat edilmesi gereken hususlar

 • İşletmeler için platform ilk bir yıl ücretsiz olacak olup sonrasında ise sembolik bir üyelik ücreti alınacaktır. KOSGEB Yurt Dışı Pazar (Uluslararasılaşma) Destek Programı’ndan yararlanan İşletmelerin Globalpiyasa.com platformuna üyelik giderleri %70 oranında desteklenmektedir. Bu destekten yararlanarak Globalpiyasa.com platformuna “Silver” veya üzeri üyelikle katılan İşletmeler için “Sanayiye Uzman” projesine katılım ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

 • Teknik Uzman Adayları için platformun kullanımı tamamen ücretsizdir.

 • İşletme ve Teknik Uzman arasındaki görüşme ve ücretlendirme (günlük ücret karşılığı veya bordrolu) süreci tamamıyla tarafların tasarrufundadır.

 • Platforma kayıt olan işletmeler ihtiyaç duydukları teknik uzmanlık konuları ile ilgili platformda ilan yayınlarlar.

 • Platforma kayıt olan Teknik Uzman Adaylarının kendilerine e-posta veya SMS yoluyla iletilecek talepleri takip etmeleri ve işletmeler tarafından kendilerine yapılacak online  görüşme davetlerine icabet etmeleri gerekmektedir.

 • Teknik Uzman Adaylarının herhangi bir ilana başvurmadan da sistemde profil oluşturmaları mümkündür.

 • Platforma kayıt olan İşletmeler, daha önce değerlendirmeden geçen Teknik Uzmanların sistemde kayıtlı profillerine ulaşabilirler.

Daha fazla bilgi ve sorularınız için:

WhatsApp hattı: (541) 782 36 65

e-posta: destek@globalpiyasa.com

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X