Siber Güvenlik Analisti Meslek Standardı

Mayıs 21, 2019
Gorsel-Template1-1200x675.jpg

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), sektöre ve ülkemize katkı sağlayacak alanında öncü ve güvenilir bir eğitim merkezi olmak amacıyla BTK Akademi kurulmuş olup, seminer konferans çalışmaları sürdürülmektedir. Bu kapsamda, bilişim teknolojilerindeki hızlı gelişmelerle ortaya çıkan güvenlik problemlerinin günümüz önemli bir konusu olması ve bu alanda yetişmiş insan gücüne duyulan ihtiyaç sebebiyle, BTK Akademi tarafından Siber Güvenlik Uzmanlığı Yetiştirme Programı hazırlanmıştır.

İlgili mevzuat çerçevesinde, ulusal meslek standardı geliştirilmek üzere yetkilendirilen BTK, ‘’Siber Güvenlik Analisti Seviye 5 Meslek Standardı Taslak Metni’’ hazırlamış ve MYK ile paylaşılmıştır. MYK’nın 03.05.2019 tarihli yazısında EK-1 Taslak Meslek Standardının Ulusal Meslek Standardı olarak tanınması ayrıntılı olarak bildirilmiştir. 

Bu çerçevede, BTK tarafından hazırlanan ve ekte takdim edilen Siber Güvenlik Analisti Seviye 5 Meslek Standardı taslak çalışmasına ilişkin görüşlerinizin 11 Haziran 2019 tarihine kadar mert.kuleoglu@tobb.org.tr adresine bildirilmesi hususunda gereğini rica ederiz.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X