TÜBİTAK ile Japonya Bilimi Destekleme Kurumu

Haziran 15, 2020
Görsel-Template-7-1200x675.jpg

TÜBİTAK ile Japonya Bilimi Destekleme Kurumu (JSPS) arasında 4 Mart 2014 tarihinde imzalanmış olan “Bilimsel ve Teknolojik İş Birliği Anlaşması” çerçevesinde, ortak araştırma projeleri desteklemek üzere ikili işbirliği çağrısı açılmıştır. Çağrıya tüm alanlardan (fen, sosyal ve beşeri bilimler, mühendislik, tıp ve eczacılık) projeler başvurabilecektir.

TÜBİTAK- JSPS İş Birliği Programı çerçevesinde ortak proje önermek isteyen Türk ortakların projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Japon araştırmacı(lar) ile proje ortağı olarak kendilerinin anlaşmaları gerekmektedir. Çağrıya tüm alanlardan projeler başvurabilecektir. Türkiye’deki proje ortaklarının 2544 kodlu programa http://uidb-pbs.tubitak.gov.tr internet adresinden elektronik olarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Japon proje ortaklarının ise JSPS’e başvuru yapmaları beklenmektedir. Tek taraflı başvurular kabul edilmemektedir.

TÜBİTAK- JSPS İş Birliği Programı çerçevesinde ortak proje önermek isteyen Türk ortakların proje başvurularını, elektronik olarak 2544 kodlu programa http://uidb-pbs.tubitak.gov.tr adresinden en geç 2 Eylül 2020 saat 17:00’a kadar yapmaları beklenmektedir. E-imza sürecinin tamamlanması için son tarih ise 9 Eylül 2020 saat 17:00‘dır.

Çağrı metni için lütfen tıklayınız.

Program web sitesi için tıklayınız.

Saygılarımızla

TÜBİTAK – Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X