e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

Ufuk 2020 KOBİ Destekleri Semineri

Temmuz 20, 2020
Görsel-Template-16-1200x675.jpg

Avrupa Birliği (AB) Çerçeve Programlarının sekizincisi olarak 2014-2020 yılları arasında uygulanmakta olan 80 milyar Avroluk Ufuk2020 Programı ar-ge ve inovasyon altyapısının desteklenerek geliştirilmesi için önemli bir Birlik Programıdır. Ülkemizin de dahil olduğu Programın ulusal koordinasyonu Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı (TÜBİTAK) tarafından yürütülmektedir.

Ufuk2020 Programının ekonomik büyümeyi hızlandırabilecek yenilikçi ürünler, hizmetler ve iş modelleri geliştirmeyi ve piyasaya sürmeyi hedefleyen yüksek riskli inovatif fikirlere sahip, yüksek potansiyelli KOBİ’leri desteklemeyi amaçlayan Ufuk2020 Avrupa Yenilikçi Konseyi (EIC) Hızlandırıcı (Accelerator) Programı KOBİ’ler için önemli bir araçtır. Program kapsamında KOBİ’lere, hibe ve/veya girişim sermayesi desteği sağlanmakta; inovasyon fikirlerini ölçeklendirmek için koçluk ve mentörlük hizmetleri sunulmaktadır.

Bu çerçevede, anılan Program ve diğer UFUK 2020 KOBİ destekleri ile ilgili olarak Bakanlığımız ve TÜBİTAK koordinasyonunda 21 Temmuz 2020 tarihinde bir webinar düzenlenecektir. Bakan Yardımcımız Sayın Çetin Ali DÖNMEZ’in başkanlığında gerçekleştirilecek çevrimiçi seminere katılım ücretsiz olup, etkinliğe https://anket.tubitak.gov.tr/index.php/547427?lang=tr adresinden kayıt olunması gerekmektedir

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X