Yenilikçi Girişim Hızlandırma Programı

Mart 22, 2019
Görsel-Template-11-1200x675.jpg

İstanbul Teknokent A.Ş. ve Bilişim Vadisi (Muallimköy Teknopark A.Ş.) işbirliğiyle TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermayesi (Bireysel Genç Girişimci – BİGG) Destek Programı kapsamında yürütülen BİGG Entertech adlı girişim hızlandırma programı Teknolojik ve Yenilikçi İş Fikri Sahibi Girişimci Adaylarının başvurularına açılmıştır. Programa katılan Girişimci Adaylarına hem İstanbul Teknokent hem de Bilişim Vadisi’nin imkanları çerçevesinde destek sağlanacaktır.

Son başvuru tarihi: 31 Mart 2019, Pazar

İnternet sitesi: http://www.bigg.entertech.com.tr/

Online başvuru sistemi: http://www.inventist.gen.tr/basvuru

Kimler başvurabilir?

Aşağıdaki koşulları sağlayan kişiler (Ekip olarak yapılan başvurularda Başvuru Sahibi dışındaki ekip üyelerinin aşağıdaki kriterleri sağlaması zorunlu değildir.):

Koşul Detaylar
Üniversite Öğrencisi veya Mezun olma koşulu Örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenciler
Yüksek Lisans veya Doktora öğrencileri
Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok 10 yıl önce almış kişiler
Daha önce destek almamış olma Başvuru Sahiplerinin daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında sermaye desteği almamış olması gerekmektedir.
Halihazırda bir firması olmamak Başvuru Sahiplerinin başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almıyor olmaları gerekmektedir. Ancak başvuru öncesi şirket ortaklık yapısından ayrılarak başvuru yapılabilir.

Katılımın sağlayacağı imkanlar

Sağlanacak imkan Detaylar
TÜBİTAK 1512 (BİGG) Programı kapsamında 1. Aşama kapsamında sağlanacak imkanlar Ön elemeyi geçen Girişimci Adayları, eğitim, rehberlik, kuluçka vb. hizmetler ile desteklenecek ve TÜBİTAK 1512 (BİGG) Programının 2. Aşaması için İş Planını geliştirilmesi ve doğrulanması sağlanacaktır.
Hibe desteği İş fikirlerini 1. Aşama kapsamında sağlanan hizmetlerden faydalanarak geliştiren Girişimci Adayları, hazırlayıp ön onay aldıkları iş planlarıyla TÜBİTAK’a başvurmakta ve 200 bin TL’ye kadar olan hibe destekten yararlanma fırsatına kavuşmaktadır
2. Aşama kapsamında başarılı olan adaylara sağlanacak imkanlar TÜBİTAK’ın değerlendirmesi sonucunda başarılı olan girişimcilere Teknokent bünyesinde şirket kurulması sağlanarak kuluçka merkezinde ücretsiz ofis temin edilecektir. Girişimcinin şirket kurması ile birlikte teknik ve danışmanlık desteği sürecektir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar

  • Başvuru yapmak isteyenlerin TÜBİTAK 1512 Uygulama Esaslarını (10/01/2017 tarihinde Uygulama Esasları güncellenmiştir) incelemeleri tavsiye edilmektedir.
  • Açık Öğretim Fakültesi mezunları uygun başvuru sahibi değildir.
  • Girişimci Adayları, programa tek bir iş fikri ile başvuru yapabilirler.
  • TÜBİTAK 1512 (BİGG) programı kapsamında 2019 yılı için 30 Uygulayıcı Kuruluş belirlenmiş olup Girişimci Adayları, aynı Teknogirişim Sermayesi Desteği çağrısında iş fikrini birden fazla Uygulayıcı Kuruluşa sunabilirler. Ancak Aşama 1 kapsamında sadece bir Uygulayıcı Kuruluşun sunduğu hizmetlerden yararlanabilir.
  • Programın 2. aşamasında iş planı desteklenen ve kurduğu şirkete Teknogirişim Sermayesi Desteği kapsamında hibe destek aktarılan girişimci, yeni bir iş fikri ile deste başvurusunda bulunamaz.

Daha fazla bilgi ve sorularınız için:

Tuba Öztepe

İş Geliştirme Yöneticisi, Bilişim Vadisi

Tel: (262) 754 14 14

e-posta: tuba@bilisimvadisi.co

İstanbul Teknokent

Tel: (212) 691 60 01

e-posta: info@entertech.com.tr

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X