35. Uluslararası PPS Konferansı 26-30 Mayıs

Mart 19, 2019
Gorsel-Template-23-1200x675.jpg

Polymer Processing Society (PPS),  her yıl dünyanın farklı yerlerinde organize ettiği bölgesel ve uluslararası düzeyde iki ayrı PPS Kongresi ile polimer endüstrisinin nabzını tutmaktadır. Bu yıl 35.’si düzenlenecek Uluslararası PPS Toplantısı, Vakfımız PAGEV’in sponsorluğunda 26-30 Mayıs 2019 tarihleri arasında Çeşme Radisson Blu Otel’de gerçekleştirilecektir.  Toplantıya konuşmacı olarak katılacak dünya çapında isim yapmış akademisyenler, toplantı öncesinde PAGEV’e özel eğitimler de vereceklerdir. Plastik üreticilerinin katılımına açık düzenlenecek eğitimler, katma değerli üretim noktasında sektörümüze yol gösterici niteliğinde olacaktır.

Polimer işleme alanındaki en önemli organizasyonlardan biri olan 35. Uluslararası PPS Toplantısı, 26-30 Mayıs 2019 tarihlerinde Vakfımız PAGEV’in sponsorluğunda Çeşme’de düzenlenecektir. Etkinlikte; polimer sistemlerin formülasyon, değiştirme ve şekillendirme yöntemleriyle, monomerden başlayarak son kullanıcı için ticari ürün haline getirilmesi süreci mercek altına alınacak. Polimer alanında dünyaca isim yapmış bilim adamları, mühendisler ve tasarımcıların konuşmacı olarak katılacağı toplantıya sektör temsilcilerinin yoğun ilgisi görülmektedir. 1985 yılında ABD’de kurulan ve dünya genelinde geniş bir ağa sahip olan Polymer Processing Society-PPS (Polimer İşleme Topluluğu) Türkiye’de Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yusuf Menceloğlu tarafından temsil ediliyor.

35. Uluslararası PPS Toplantısı’nın polimer endüstrisinin nabzını tutan isimlerle bilgi alışverişi yapmak, sektörde yaşanan son gelişmeleri öğrenmek için oldukça önemli fırsatlar barındırmaktadır. Şampuandan kontakt lense, oyuncaktan ambalaja, proteinden glutene doğal ya da sentetik olarak bulunan polimerler günümüz sanayinin en önemli malzemeleri arasında yer alıyor. İnsan hayatını kolaylaştırmada önemli yer oynayan polimerler hızla bakır, çelik, alüminyum gibi diğer alternatiflerinin yerini almıştır. Polimer, özellikle katma değerli üretim noktasında sanayicilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir malzeme olmasıyla önem taşıyor. İlerleyen zamanda 3D yazıcıların hayatımıza daha çok girmesi ile birlikte hammadde olarak plastik polimer karışımı kullanılacak ve böylece hayatımızda daha da çok yer alacaktır.
Etkinlik Çerçevesinde PAGEV Dünyaca Ünlü Hocalara Eğitimler Verdirecek. Detaylar Yakında!

PAGEV olarak, polimer alanında dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan 35. Uluslararası PPS Toplantısı’nı desteklemekten gurur duyuyoruz. 40 farklı ülkeden 500 bildirinin paylaşılacağı toplantının hemen öncesinde Vakfımızın öncülüğünde iki gün boyunca sürecek; ‘Endüstriyel problemler ve yenilikler konularında Rheoloji, Compounding, Extrusion, Injection Molding’ ana başlıklarında eğitimler düzenleyeceğiz. Polimer alanında uzmanlaşmış dünyaca ünlü isimleri Çeşme’de ağırlamak ve sanayicilerimize bilgilerini aktarmaları noktasında köprü görevi üstlenmek bizim için büyük önem taşıyor. Katma değerli ürün üretme noktasında yol gösterici olacağına inandığımız toplantımıza tüm firmalarımızı bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Ahmet MERİÇ
PAGEV 1. Başkan Yardımcısı

PPS Konferansının konu başlıkları için tıklayınız. 

Bu ana başlıklar altında 40 farklı ülkeden, toplam 500 bildirinin sunulacağı 3 günlük konferansın öncesinde, Cumartesi ve Pazar günü PAGEV sponsorluğunda; Endüstriyel Problemler ve Yenilikler konularında 4 ana başlıkta, Rheoloji, Compounding, Extrusion, Injection Molding eğitimleri de yapılacaktır.

PPS Uluslararası 35. Konferansı hakkında daha kapsamlı bilgiye erişmek için linke tıklayınız.

PPS Hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X