JEC WORLD 2019 FUARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mart 19, 2019
Görsel-Template-4-1200x675.jpg
Derneğimiz, her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul Ticaret Odası (İTO) ile olusturduğu isbirliği çerçevesinde, Milli İstirak Organizasyonu kapsamında 11 firma, 21 bağımsız katılımcı olmak üzere toplam 32 Türk firmasının katılımı ile JEC WORLD 2019 Paris Fuarı’nı basarı ile gerçeklestirmistir.
Ulusal Katılım Organizasyonu çerçevesinde bu yıl da Türk firmaları, birbirine bitisik bir düzende ve daha genis teshir alanlarında ziyaretçilerini ağırlama ve ürünlerini tanıtma fırsatını bulmuslardır. İTO’nun mükemmel organizasyonu içerisinde gerçeklestirilen fuara Türk Firmalarının her yıl artan sayıda katılımı, Türk kompozitinin ve Türk kompozit firmalarının Dünya pazarındaki yerlerini giderek sağlamlastırdıklarının önemli bir göstergesi olmustur.
Türkiye Kompozit Sanayi, Fuara katılan temsilcileri vasıtası ile ulastığı konumu uluslararası düzeyde bir kez daha gösterme fırsatını bulmustur. Bu durumun diğer bir göstergesi ise Türk Kompozit Sektörünün ana yayın organı “COMPOSITES TURKEY” Sektör Dergimizin 21. sayısının dağıtıldığı Fuar’da dergimize ve tanıtım brosürlerimize gösterilen yoğun ilgidir.
Ayrıca bu yıl fuarın son günü, Country on Stage: Turkey programı çerçevesinde Türk kompozitinin ve firmalarının güçlü, uluslararası ve dinamik yapısını çok sayıda izleyici ile paylasma fırsatı bulunmustur. Bu kapsamdan olmak üzere sırası ile Sayın Kerem Paksoy’un açıs konusmasının ardından Sayın Barıs Pakis Türk kompozitini ve Dünyadaki yerini anlatmıs, moderatör Mr. Nigel O’deo esliğinde Sayın Deniz Korkmaz, Sayın Uğur Üstünel, Sayın Berk Baltaoğlu, Sayın Ali Çamurdan ve Sayın İsmail Hakkı Hacıalioğlu sektörümüzün güçlü yanları üzerinde soru cevap formatındaki paneli gerçeklestirmislerdir. Paris Baskonsolosumuz Sayın Görkem Barıs Tantekin’in de izleyiciler arasında bulunduğu program Sn. Barıs Pakis’in kapanıs konusması ile sona ermistir.
Sektörümüzü böylesi önemli bir platformda tanıtma sansını bizlere sağlayan  İstanbul Ticaret Odası’na tesekkürlerimizi sunar, bu vesile ile yasadığımız tecrübe sonucunda her geçen yıl üzerine katarak sektörümüzü tanıtım çalısmalarımızın devam edeceğini simdiden duyurmak isteriz.
Bu yıl da Türk kompozit sektörü için basarı ile sonuçlanan JEC WORLD 2019 Fuarının tüm sektörümüze hayırlı olmasını dileriz.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X