4. ÜYE TOPLANTIMIZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ocak 16, 2020
Sunu1-8-1200x675.jpg
Kompozit Sanayicileri Derneğinin 4. üye toplantısı 14 Ocak 2020 tarihinde İstanbul Teknopark’da üyemiz ArelPOTKAM işbirliği çerçevesinde “İleri Mühendislik Malzemelerinden Polimerik Kompozitler, Üretim Yöntemleri, Karşılaşılan Problemler ve Çözüm Önerileri” konulu Çalıştay kapsamında 70’e yakın sektör mensubunun katılımı ile gerçekleştirilmiştir.
Derneğimizin Başkanı Sayın Barış Pakiş ve ArelPOTKAM Müdürü Sayın Yeşim Müge Şahin’in açış konuşmaları ile başlayan Çalıştay, Derneğimizin Genel Sekreteri Sayın İsmail Hakkı Hacıalioğlu’nun “Dünya ve Türkiye Kompozit Sektörü Hacimsel ve Değersel Büyüklükleri” hakkındaki sunusu ve Uşak Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi İdris KAYNAK’ın “İleri Mühendislik Malzemelerinden Polimerik Kompozitler, Üretim Yöntemleri, Karşılaşılan Problemler ve Çözüm Önerileri” sunusu ile Sayın Hacıalioğlu’nun moderatörlüğünde devam etmiştir. Sayın Kaynak’ın sunu sonunda sorulan soruları cevaplaması ile ilk oturumu tamamlanan Çalıştayın ikinci oturumunda ise sırasıyla İstanbul Üniversitesi’nden Doç. Dr. Tuncer Yalçınyuva, üyelerimiz Marmara Üniversitesi’nden Prof. Dr. İ. Ersan Kalafatoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden aynı zamanda Derneğimizin Yönetim Kurulu Danışmanı Prof. Dr. Ahmet Ünal ve Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği Genel Sekreteri Sayın Yalçın Yılmazkaya sektör ile ilgili yaşanan sorunları ve görüşlerini içeren konuşmalarını gerçekleştirmişlerdir.
Sayın Barış Pakiş ve Sayın Yeşim Müge Şahin’in katılımcılara teşekkürü ile kapanan Çalıştay katılımcılarına katılımlarından dolayı, ArelPOTKAM’a işbirliği ve katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X