e-bülten üyeliği

Üyelik Tercihiniz (Birden Fazla Tercih Yapabilirsiniz)*


Loading

EĞİTİM KOMİTEMİZİN 5. EĞİTİMİ EPOKSİ REÇİNE

Şubat 8, 2021
Sunu1-8-1200x675.jpg

GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) ile imzalamış oluğumuz protokol sonrasında kurulan Kompozit Uygulama Atölyesi’nde kompozit uygulamalarına başlamadan önce bu çalışmalarda yer alacak öğretmenlerin kompozit malzeme konusunda eğitilmeleri ve bilgilendirilmeleri amacıyla başlatmış olduğumuz eğitim çalışmalarının beşincisi, daha önceden planlanmış olduğu üzere üyemiz Duratek Koruyucu Malzemeler San. ve Tic. A.Ş. ile çevrimiçi olarak gerçekleşmiştir.

 

 

 

 

 

5 Şubat 2021 tarihinde, 6 kimya öğretmeni ile gerçekleştirilen eğitimde Kompozit Sanayicileri Derneği Genel Sekreteri Sayın İsmail Hakkı Hacıalioğlu’nun moderatörlüğünde, kompozit sektörünün çok önemli bir hammaddesi olan epoksi reçinenin Ülkemizdeki tek üreticisi Duratek Koruyucu Malzemeler San. ve Tic. A.Ş.’nin Genel Müdür Yardımcısı Sayın Kerem Paksoy tarafından Duratek Şirketi’nin faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgi verilmiş, epoksi reçinenin üretimi, performansı ve kullanım yerleri ile ilgili teknik bilgiler paylaşılmıştır. Epoksi reçinenin türleri ve uygulama alanları örnekleri ile tanıtılmıştır.

Planlamış olduğumuz kompozit hammaddeleri temel eğitiminin beşinci aşaması olan epoksi reçine eğitimi öğretmenlerle paylaşılan teknik bilgilendirme notları ile desteklenmiştir.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X