AKPA Kimya AR-GE Merkezi Tescillendi

Nisan 12, 2017
AKPA-1200x800.jpg

Organik Peroksitler, Polimerizasyon Başlatıcıları ve Boya Kurutucuları tasarım ve üretiminde %100 yerli sermaye ve iş gücüyle hizmet veren, sektörün lider markası, Akpa Kimya, Türkiye’nin sayılı Araştırma- Geliştirme (Ar-Ge) merkezlerinin arasına katıldı.

İstanbul (12 Nisan 2017) –  1997 yılında kurulan ve 20. yılını geride bırakan Akpa Kimya nitelikli inovasyon çalışmalarıyla, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yaptığı başvurunun ardından 3 Nisan 2017 tarihinde “Ar-Ge Merkezi” tescilini alarak, ülkemizin Ar-Ge açısından önde gelen firmalarından birisi olduğunu belgelemiş oldu. Akpa Kimya, bu önemli belgeyle kendi sektöründe Ar-Ge gücünü tescillemiş oldu.

AKPA Hakkında

AKPA, Organik Peroksitler ve Polimerizasyon Başlatıcıları’nı tamamen kendi mühendislik ekibinin kurduğu tesislerde, kendi teknolojisiyle Türkiye’de ilk kez üretimini gerçekleştirmiştir. AKPA, yenilikçi vizyonu ve sektöre öncülük eden yaklaşımlarıyla Ar-Ge yatırımları ile rekabet gücünü artıran bir kurum olmuştur.

AKPA, Tekirdağ’daki 13.500 m²’si kapalı olmak üzere toplam 55.000 m²’lik alana sahip fabrikasında faaliyetlerini sürdürmekte olup yurtiçi ve yurtdışı pazarlama, satış ve hizmetleri ise şirketin İstanbul’daki merkez ofisinden yürütülmektedir.

AKPA Kimya, ağırlıklı olarak Kompozit sektörüne hizmet vermekte olup AKPA ürünleri, ayrıca, Boya, Plastik, Petrokimya ve Kauçuk endüstrilerinde de kullanılmaktadır. Otomotiv, denizcilik, tekne inşası, elektronik, rüzgar enerjisi, savunma, güvenlik, inşaat mühendisliği, demir yolları, toplu taşıma, tüketim malları, borular, tanklar ve ızgaralar gibi korozyona dayanıklı ürünler genel olarak AKPA ürünlerinin genel uygulama alanlarıdır. ISO 9001:2008 kalite yönetim standartlarına sahip olan firma, sürekli kendini geliştirerek yeni iş alanları açmak suretiyle ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektedir. İhraç pazarlarına yönelik sertifikasyon ve akreditasyon çalışmalarına her geçen gün bir yenisi eklenen firma, REACH düzenlemelerine de tam uyum sağlamıştır. AKPA ürünlerinin %70’inden fazlası Ortadoğu, Avrupa ve Güney Asya pazarına ihraç edilmektedir. Bugün, AKPA, 55’ten fazla ülkeye düzenli olarak ihracat yapmaktadır. Uygun fiyatlı, kaliteli ürünler sunmak ve hızlı teslimat sağlamak, küresel dünyaya açılan bir kapı olarak AKPA’ nın temel ilkeleridir.

AKPA, Ar-Ge yatırımlarını sürekli geliştirerek teknoloji ve inovasyonda Türkiye’yi Dünya’da başarıyla temsil etmeyi ve öncü kimliğini korumayı hedeflemekte ve ürünlerini ve hizmetlerinin verimliliğini sürekli artırarak, müşterilerine daha fazla yenilik sunmayı amaçlamaktadır.

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı duyurusuna asağıdaki linkten ulasabilirsiniz:

https://btgm.sanayi.gov.tr/haber.html?haberId=6c1a9fec-4a08-4509-bc94-59b8dab28c86

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X