CNR Expo Haber Haftalık Bülten

Mart 16, 2020
Sunu1-5-1200x675.jpg

CNR Expo 16 Mart 2020 tarihli haftalık haber bülteni aşağıda yer almaktadır.

54 Afrika Ülkesi Mobilyayı Türkiye’den Alacak
19 yıldır Türk mobilya sektörü için dünyanın en büyük fuarlarını düzenleyen CNR Holding, Türk ekonomisinin, 2050 yılında 6 trilyon dolar büyüklüğe ulaşacak olan Afrika pazarından alacağı payı artırmak için Aralık 2020’de Export Gateway to Africa Fuar‘nı hayata geçirecek. Global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Export Gateway to Africa, öncelikle Türk mobilya sanayi olmak üzere birçok önemli sektörde faaliyet gösteren firmaları, sadece Afrika’nın kamu ve özel sektör kuruluşlarından gelecek yüzlerce alım heyeti ve binlerce satın almacı ile bir araya getirmeyi hedefliyor.
Yıllık 24 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaştığımız Afrika ile yeni iş ilişkileri kurmak için organize edilen Export Gateway to Africa Fuarı’nın en büyük katılımcı profillerinden birini mobilya sanayi oluşturuyor. Türk mobilya sanayi, yıllık 5 milyar dolarlık ithalat gerçekleştiren 54 Afrika ülkesine geçen yıl sadece 370 milyon dolarlık ihracat yapabildi. Bu rakam tüm Afrika kıtasının mobilya ithalatının sadece yüzde 7.4’üne karşılık geliyor. Export Gateway to Africa Fuarı’nın en büyük hedefi ise bu rakamı yüzde 20’ye çıkararak, tüm Afrika’ya her yıl 1 milyar doların üzerinde mobilya satışı gerçekleştirmek.
Detaylı Bilgi
Güzellik, Estetik ve Bakımın En Teknolojik Fuarı
Kozmetik, güzellik, sağlık, estetik ve bakım sektörlerinin en prestijli ticaret platformu CNR Beauty & Wellness Show İstanbul’un tanıtım faaliyetleri, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da aralıksız bir şekilde devam ediyor.
Türkiye’nin en prestijli kozmetik, medikal estetik cihaz ve ekipmanları fuarı CNR Beauty & Wellness Show İstanbul, 10-13 Eylül 2020’de, CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde organize edilecek.

CNR Beauty & Wellness Show İstanbul, medikal estetik ve dermatoloji alanında faaliyet gösteren firmalara, güzellik salon sahiplerine, estetik cerrahlara, dermatologlara, estetisyenlere, güzellik uzmanlarına, sektörel kurumlara, meslek odalarına, derneklere ve akademisyenlere değer katmaya devam edecek.

Detaylı Bilgi
Sıfır Atık Forumu’nda Ödüllü Akademisyenler Konuşacak
Türkiye’nin Çevre Teknolojileri, Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Fuarı – Entech birbirinden değerli konuşmacıların yer alacağı Global Sıfır Atık Forumu ile eş zamanlı olarak hayata geçirilecek. Prof. Dr. Ali Sınağ‘ın “Temiz Üretim ve Endüstriyel Ekoloji” konulu söyleşisi gibi birçok konu başlığı sektörün Türkiye’de gelişmesine önemli katkılar sağlayacak. Forumu bürokratlar, akademisyenler, çevre dernekleri ve öğrenciler takip edecek.

ENTECH, Türkiye’nin en önemli analiz, arıtma, araştırma ve eğitim, atık, depolama, enerji, geri dönüşüm, hava kirliliği, su, temizlik ve yüzey çalışmaları alanlarından hizmet veren yüzlerce katılımcıyı, yerli ve yabancı 30 binin üzerinde ziyaretçi ile buluşturacak.

Detaylı Bilgi
İşinize En Büyük Hediye PROMOEXPO
Dünyanın en büyük 3 promosyon ve hediye fuarından biri PROMOEXPO, 8-11 Ekim 2020 tarihleri arasında, global ticaretin merkezi CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi‘nde kapılarını açacak. Fuarda Türkiye’nin promosyon ürünleri sektöründe faaliyet gösteren imalatçı, üretici, satıcı, pazarlamacı ve baskıcıları ulusal ve uluslararası on binlerce tedarikçi ve distribütör ile iş bağlantıları kuracak.

Promosyon sektörünün uluslararası nitelikteki tek organizasyonu olan Kurumsal Hediye ve Promosyon Ürünleri Fuarı – PROMOEXPO, CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık ve Promosyon Ürünleri İmalatçıları ve Satıcıları Derneği (Promotürk) iş birliğinde organize edilecek.

Detaylı Bilgi
Erkekler Yerinde Saydı, Kadın Girişimci 2 Kat Arttı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) ev sahipliğini yaptığı etkinliğe 81 ilden gelen kadın girişimciler katıldı. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu açılışta yaptığı konuşmada kadın girişimci sayısının arttığını söyledi.
Hisarcıklıoglu şu istatistikleri paylaştı: “Kadınların iş gücüne katılma oranı, 10 yılda erkeklere göre 4 kat daha hızlı arttı. Toplam kadın girişimci sayımız 10 yıl önce sadece 77 bindi, 142 bine ulaştı, yani ikiye katladı. Oran olarak da yüzde 6’dan 10’a çıktı. Erkek girişimci sayısı 10 sene önce 2009´da 1 milyon 130 bindi, şimdi 1 milyon 120 bin, yani azalmış. Girişimcilikte erkekler yerinde saydı, kadınlar atağa kalktı.”
Detaylı Bilgi

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X