CNR Expo Haber Haftalık Bülten

Aralık 31, 2019
Sunu1-5-1200x675.jpg

CNR Expo 30 Aralık 2019 tarihli haftalık haber bülteni aşağıda yer almaktadır.

CNR’den Yılda 5 Milyar Dolarlık Hizmet İhracatı
Birçok sektör için dünyanın en büyük fuarlarını organize eden CNR Holding, Türk fuarcılığındaki liderliğini istikrarlı bir şekilde devam ettiriyor. Sektörlerin ihracatına %25’in üzerinde destek sağlayan CNR Holding 17 grup şirketi ile “Bacasız Sanayi” olarak nitelendirilen fuar endüstrisine pozitif güç kazandırmasının yanında 5 kıtadan üreticileri, alıcı firmaları, distribütörleri ve tedarikçileri bir araya getiriyor.
Düzenlediği fuarlar aracılığı ile İstanbul’u her yıl 3 milyona yakın iş insanının ziyaret etmesini sağlayan CNR Holding sayesinde, turizm, tanıtım, ulaşım ve yeme içme gibi sektörler, yıllık 5 milyar dolarlık hizmet ihracatı gerçekleştiriyor.
Detaylı Bilgi
Ekonomi İMOB ile Dış Ticaret Fazlası Verecek
Ülke ekonomisinin en büyük destekçilerinden mobilya sanayi, 21 – 26 Ocak 2020 tarihleri arasında CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde 16’ncı kez bir araya gelmeye hazırlanıyor. Her yıl ocak ayında düzenlenen ve gerçekleşen ihracat anlaşmaları sayesinde Türk mobilya sanayine dış ticaret fazlası verdiren fuar, CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) işbirliği ve KOSGEB desteği ile düzenleniyor.
750’nin üzerinde firmanın binlerce ürününü sergileyeceği fuarın, 150 bin metrekarelik alanda 50 bini yabancı, 150 binin üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapması bekleniyor. 500 milyar dolara ulaşan dünya mobilya pazarı, 1 trilyon dolara koşan global ticaretini fuar ile birlikte yeni ufuklara taşıyacak
Detaylı Bilgi
Show 22 Şubat’ta Başlıyor
Türk denizciliğinin gelişimi ve tanıtımının yanında ticareti için de çok önemli sorumlulukları olan CNR Avrasya Boat Show’un kapıları 22 Şubat‘ta açılıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da desteklenen CNR Avrasya Boat Show CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve DENTUR tarafından organize ediliyor.
Dünya denizcilik sektörünün en büyük iki fuarından biri olan CNR Avrasya Boat Show, sınıflarının en iyisi yat markalarının Dünya ve Türkiye tanıtımlarına ev sahipliği yapacak
Detaylı Bilgi
Hizmet İhracatı 10 Ayda 28 Milyar Dolar Fazla Verdi
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Hizmet ihracatında 2019 yılının ilk 10 ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre, yüzde 22 artışla 28 milyar dolar hizmet ticareti fazlası vermiş bulunmaktayız.” dedi.

“Hizmet İhracatçıları Buluşması ve 2018 Yılı Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) Ödül Töreni”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Pekcan, küresel ekonomideki büyük dönüşüme ayak uyduran, rekabet gücünü artırıcı politikaları geliştirip uygulayabilen ülkelerin ticarette rekabetçi olabileceğini söyledi.

Kendilerinin de ülke olarak tüm politikaları bu bilinçle oluşturduklarını dile getiren Pekcan, yatırım, üretim, ihracata dayalı bir ekonomiye geçme yolunda emin adımlarla ilerlediklerini bildirdi.

Detaylı Bilgi
EVTEKS’ten Tekstil Teknolojileri
Üreticilerine Büyük Fırsat
Dünyanın en büyük iki ev tekstili ve dekorasyonu fuarından biri olan EVTEKS – İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı bu yıl 26. kez kapılarını açıyor. CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuar 11 salon, 150 bin metrekare alanda organize edilecek. EVTEKS, bin 100’den fazla ev tekstili firmasını, 120 ülkeden, yerli ve yabancı 90 binin üzerinde ziyaretçi ile buluşturacak.

T.C. Ticaret Bakanlığı’nın “Sektörel Nitelikli Uluslararası Yurt İçi Fuarların Desteklenmesi” kapsamında 2020 yılında da desteklediği EVTEKS’in bir salonu tamamen TEKSTİL MAKİNECİLERİ için ayrılacak. Avrupa, Asya, Orta ve Uzak Doğu, Bağımsız Devletler Topluluğu, Kuzey Afrika ve Amerika’dan profesyonel ziyaretçileri misafir edecek olan bu özel alanın potansiyel müşteri kitlesini, fuarın diğer hollerinde ürün sergileyecek olan katılımcılar da oluşturuyor.

Detaylı Bilgi
Fuarlar Şehri Mersin!
Tekstilden gıdaya, mermerden mobilyaya, gayrimenkulden sağlığa kadar birçok alanda yıl içerisinde 50’nin üzerinde uluslararası ihtisas fuarları organize eden CNR Holding, Mersin fuarlarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.
Başta T.C. Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesi olmak üzere; yerel yönetimlerden büyük destek gören CNR Holding, adeta bir fuar şehrine dönüştürdüğü Mersin’de 10 yılı aşkın bir süredir 10 binlerce markanın ürünlerini yerli ve yabancı 2 milyonu aşkın sektör profesyoneliyle buluşturdu.

Katılımcı ve uluslararası alıcıların ikili iş görüşmeleri sayesinde milyarlarca dolarlık iş bağlantılarının gerçekleştirildiği Mersin fuarları, önümüzdeki yıl da mevcut ve yeni fuarlarla katılımcı ve ziyaretçisine kazandırmaya devam edecek.

Detaylı Bilgi
Üyelikten ayrılmak için **tıklayınız**

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X