DERNEĞİMİZE YENİ ÜYE KATILIMI (KORD ENDÜST.)

Haziran 20, 2019
Görsel-Template-7-1200x675.jpg

Kord Endüstriyel İp ve İplik San. ve Tic. A.Ş.‘nin Yönetici Ortağı Sn. Hakkı Osman Necipoğlu, Yönetim Kurulumuzun 9 Nisan 2019 tarihinde yapılan 162. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısında oy birliği ile Kompozit Sanayicileri Derneği üyeliğine kabul edilmistir.

Kord Endüstriyel,  Kırklareli Çakıllı’da bulunan fabrikasında, İstanbul merkez ofisi ve Almanya Bremen ofisinde toplam 135 kisilik genis bir aile olarak, Türkiye’nin önde gelen endüstriyel ve tekstil uygulamalarına yönelik örgülü ip, iplik ve halat üreticisi durumundadır. 30 yılı askın tecrübe ve bilgi birikimi ile tüm sektörlere yönelik çözümler üretmektedir.
Genel merkez binası, üretim ve depoları içeren üretim tesisleri ile toplam 7.500 m2 kapalı alanda 1.200’den fazla örgü kafası her ay 40.000.000 m örgülü ip üretmekte, düzenli yatırımlar ile yenilenen makine parkı ile Avrupa’nın en büyük örgü kapasitelerinden birine sahiptir.
İhsan Ömer Necipoğlu tarafından kurulduğu 1986 yılından beri değisen müsteri ihtiyaçları, teknolojik gelismeler ve piyasa beklentilerini karsılamak için ürün kalitesini ve ürün yelpazesini sürekli olarak genisletmekte ve gelistirmektedir. 
Bu anlayıs ile 2010 senesinden beri karbon preform üretimi ve 2017 yılından beri karbon kompozit parça üretimine baslamıstır. Yenilikçi üretim teknolojileri ile HMPE, LCP, Aramid ve Karbon gibi teknik fiberleri kullanarak daha hafif, daha güvenli ve daha dayanıklı ileri teknik tekstil ürünleri ve kompozit parçalar üretmekte, tekstil, ayakkabı, ev aletleri, endüstriyel çözümler, performans yelkenleri, askeri uygulamalar gibi sektörlerde müsterileri ile birlikte ürünler ve çözümler gelistirmektedir. Yerel distribütörler, satıs temsilcileri ve doğrudan sevkiyatlar sayesinde Kord ürünleri su anda 50’den fazla ülkede kullanılmaktadır.
Ürün kalitesini sürekli olarak kontrol edebilmek ve iyilestirme çalısmalarında yol gösterebilmesi için, sirket içinde yer alan laboratuvarda hem standart testleri, hem de endüstriye özgü testleri gerçeklestirmektedir. Tüm islemler ISO 9001: 2015 standartlarına uygun olarak yapılmakta ve ERP, MRP ve verimlilik takip yazılımı ile planlanmakta ve izlenmektedir.
Kord Endüstriyel İp ve İplik San. ve Tic. A.Ş.‘nin Kompozit Sanayicileri Derneği’nin gücünü ve etkinliğini daha da arttıracağına olan inancımızla kendilerine aramıza hos geldiniz diyoruz.

E-Bülten - Dergi Üyeliği

X